Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10 hónapos babatok mennyit...

10 hónapos babatok mennyit alszik éjjel és nappal?

Figyelt kérdés
Enyém kb iygy alszik: este 9től 6ig, majd 8kor vissza alszik max egy órára. Utána 12-től fél 2, majd 5től 6-fél 7ig. Soknak tartom a napi 3x alvast ennyi idősen. Hogy álljunk at a napi 2re? 1 évesen mar csak 1x kellene? Szerintem a reggeli vissza szundit kéne elhagyni ugy hogy picit tovább aludna de sehogy sem alszik vissza mar mindent probaltam.:(
2016. máj. 9. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy baj ez az alvásmennyiség? Ennyi idősen még teljesen normális, hogy 3x alszik. Alvás közben fejlődik a legjobban az agya. Inkább örülj neki, hogy az estét átalussza, és nappal is tudsz mellette pihenni. Mások az ilyen napi rutinért imádkoznak.
2016. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Észre fogod venni rajta ha már sok neki a nappali alvás,nem fog elaludni,nyüglődni fog alvás helyett,később alszik el,felborul a napirend,na majd akkor hagyd el.Én először a délutánit hagytam el,majd a délelőttit,és végül a déli maradt el.Az én lányom 10 hónapos korától aludt már csak 1-szer egy nap,de a barátnőm lányát pl.másfél évesen azért kellett a napi 2 alvásról leszoktatni mert bölcsibe ment.Minden gyereknek más az alvásigénye,a te babád jó alvó,én nem bolygatnám ezt amíg ő nem akarja.
2016. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a lányom 1 éves szülinapja előtt hetekig próbáltam leszoktatni a délelőtti alvásáról (1 éves szülinapja keresztelés miatt olyan nagyszabású volt, hogy jobban illet volna az ütemtervbe ha aznap sem alszik már délelőtt). Próbáltam így húzni úgy húzni az alvását de csak bealudt minden délelőtt :) majd 1 éves szülinapja után 1 nappal, egyik pillanatról a másikra többé nem volt hajlandó délelőtt aludni. Murphy mi? :) ezt csak azért írom, hogy ha egy baba igényli akkor igényli, és ne próbáld leszoktatni, majd ő elhagyja ha úgyis eljön az ideje.


Válaszom pedig a kérdésedre, hogy ennyi idősen aludt 21.00-06.00-ig, aztán 9.30-11.00-ig, aztán 14.00-15.00-ig, és még egy 20-30 percet 18.00 körül, de ez olykor elmaradt.

2016. máj. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Este fél 8-tól alszik reggel 6-fél 7-ig, (közben ébred többször éjjel). Délelőtt alszik kb 2-2,5 órával a reggeli ébredés után 1,5 órát (van hogy 2-t). Majd olyan 2 körül alszik még másfelet. Estére elég fáradt már. (Ez persze az ideális nap, sokszor előbb kidől délelőtt is, délután is, akkor el szoktam menni vele kicsit sétálni estefele, hogy aludjon fél órát és kibírja estig.)
2016. máj. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!