Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 23 hónapos nem akar aludni,...

23 hónapos nem akar aludni, elfogja hagyni a déli alvást?

Figyelt kérdés

Lányom több mint 2 hete most már csak minden másnap hajlandó kb délben elaludni..este is nehezebben alszik el, de inkább délben van a gond...pörög, kijön az ágyából, kéri feküdjek oda de utána meg játszik, ha nem fekszem oda hiszti van de abból sem lesz alvás, nem fárad el benne....és bírja is az egész napot alvás nélkül, max délután az autóban elalszik ha megyünk valahova de ha nem, akkor akár egész nap nem alszik...

jön a kistesó, reméltem, hogy még legalább 1 évig aludni fog délben...mitől lehet ez?


2016. jún. 20. 13:18
1 2
 1/15 anonim válasza:
0%
A kis teste jelzi, hogy nincs igénye délben is aludni.
2016. jún. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Reggel mikor kel? Próbáld korábban felébreszteni és kicsit kivinni szabadba, hogy délre elfáradjon
2016. jún. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Leet hogy ez csak átmeneti. Valószínűleg próbálgatja, hogy meddig mehet el nálad, ragaszkodsz-e a déli alváshoz vagy se.

Lehet hogy később kellene vinned aludni ebéd után, mert még nem álmos amikor viszed ezért nem akar aludni, illetve fontos az is hogy mikor kel. Mert ha reggel 8-ig alszik vagy még tovább akkor délben még biztos nem lesz álmos.

Vagy reggel keltsd fel korábban vagy a déli alvását tedd későbbre, de egy 2 évesnek még szüksége van az alvásra ilyenkor.

2016. jún. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van...juli végére vagyok kiírva 10.napja nem nagyon akar aludni max kocsiba..délutánra látszik rajta sokszor ,hogy nyűgös..De aludni nem akar...25 hónapos...
2016. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ahogy előttem is írták,keltsd fel korábban,vagy egy órával később tedd le aludni ne délben pl. hanem egykor (de ha itt meg sokat aludna,később feküdhet le este)
2016. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt nálunk is 2 éves kora korul. 5 hónapja délelőtt csanaba jár. Azóta nincs gond az alvással. vihettem én bárhova nem tudtam úgy lefárasztani. Augusztuszban érkezik a kisteso.
2016. jún. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5.50-kor kel :P 8.00kor ki megyunk setalni (vagy minimum a kertbe), ma 2,5 orat voltunk kint es csak azert nem tovabb mert vendeg jott a kis jatszopajtasa, szoval nem lehet mondani hogy nimcs levegon nem eri inger...


2 korul elvittem setalni es beajult a babakocsiba szoval szerintem igenyelni de lehet annak van igaza aki azt irja kesobb vigyem aludni...csak az az igazsag hogy mivel minden masnap meg olyan hulla mar 11-kor hogy nem akarom megboritani a rendszert...az meg sem lehet hogy egyik nap delbe teszem le masik nap 14.00-kor...vagy igen?

2016. jún. 20. 22:25
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha 5.50-kor kel akkor délben vidd el aludni, akkor már biztos hogy álmos.

Nem muszáj mindennap ugyanakkor aludnia amúgy, hiszen ha mondjuk később kel reggel akkor nyilván később lesz álmos is.

Ha 5.50-kor kel akkor biztos hogy még kell aludnia délben, hiszen az nagyon kora.

Az én 2 évesen is sokszor 6 körül kel, fél 1-kor alszik, és azonnal elalszik a szobájában mindig, olyan álmos, általában 2-2,5 órákat alszik, este meg 9.30-kor alszik el.

2016. jún. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

de épp ez az hogy mindig 5.50-kor kel (nagy ritkán max 6.15, de az a legkésőbbi...) épp ezért én mindig lerakom délben mert ahogy írod általában már nagyon álmos...

de újabban - kb. minden második nap - legszívesebben skippelné a déli alvást, nem alszik el, csak késő délután aludna autóban vagy babakocsiban - akkor meg már nyilván nem hagyom.

és sokszor este is baromi nehezen alszik el, 8-kor van a fektetés, de sokszor még egy órát is pörög...de ez az utóbbi két-három hét, előtte semmi gond nem volt....egyszerűen napi 14 óráról napi 10 órára csökkent az alvásigénye ami számomra elég fura.

2016. jún. 21. 10:21
 10/15 anonim ***** válasza:
leteheted 2kor is,de akkor este fekszik későn nem? mit takar a nem akar aludni,mennyit vársz? sír,vagy elvan a kiságyban? én mindig úgy szoktam,beteszem ha hallom,hogy fél óra múlva fent van még,kiveszem de addig hagyom. elmagyaráz a plüssének,aztán elalszik. de szigorúan csak egy plüss,se játék se több plüss! ha nem alszik délben, akkor meg megy a nyafogás később,és beájul délután,aztán fent pörög este,úgyhogy azért várok inkább hátha elalszik. szokott is, sőt 3 órát nézhetem az órát mikor menjek be hogy még este aludjon :-) szerintem neki is kell még korán kel és még csak éves.
2016. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!