Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Déli alvás gondok. Nem akar...

Déli alvás gondok. Nem akar aludni van-e hasonló helyzetben valaki?

Figyelt kérdés

Fiam 28. hónapos,újabban nem akar delelni,pedig szeretném még, ha nem hagyná el.csak kicsi is még,majd oviban is kell neki.

ha korábban kel reggel akkor se lehet bedugni az ágyba.

viszont,ha nem delel elfárad még,este nyűgös.

van-e valaki hasonló helyzetben,ti mit tesztek ilyenkor?

lehetséges,hogy az ő szervezete nem igényli már a delelést?


2012. nov. 27. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Én oviban sosem aludtam délután. Szörnyű volt, mert az óvónők meg kényszerítettek volna rá. Na de ez még az átkosban volt.

Szóval lehet, hogy nem igényli!

2012. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Én sem tudtam soha délben aludni, az oviból is hazahordtak ebéd után (szintén az átkosban), és inkább nagymamám vigyázott rám délután, hogy az oviban ne csesztessenek a kötelező alvással. Máig nem értem az akkori óvónők módszerét: amelyik gyerek nem aludt, annak a fejére húzták a takarót, amitől az ordítani kezdett, és a többi gyerek sem tudott aludni.
2012. nov. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Engem például nem engedtek ki pisilni alvásidő alatt :(

Na de hátha jobb már a helyzet azóta! Javaslom a kérdezőnek, hogy oviba járás előtt tisztázza ezt a kérdést :)

2012. nov. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

na hogy valaki érdemben is válaszoljon!

hasonló helyzetben voltam én is 2,5 évesemmel egy pár héttel ezelőtt!

Ő is dacolt hogy nem akar aludni,megilyedtem,hogy ilyen korán elhagyná a déli alvást??pedig sokat volt vele foglalkozva,sokat vagyunk kint levegőn,sokat mozog,km-ereket futóbiciklizik stb tehát le volt fárasztva de csak a hiszti hogy nem akar aludni,persze délután 5-6 óra magasságában meg már nemtudam vele mit kezdeni mert esett-kelt a fáradságtól!Beszélni nem tudott már olyan fáradt volt!No én ekkor tudtam,hogy neki igenis szüksége van még a déli alvásra mert ha nem lett volna késő délután nyügi akkor azt mondom,hogy így jártam tényleg nincs már szüksége alvásra!

Szóval én bekeményítettem mert tudtam hogy a most fiamnál a dackorszak csúcspontjának egyik része ez a nem alvás!Mindent kikapcsoltam(elalvás előtt 2-3 mesét megnézünk)mondtam,hogy Bogyó és Babóca is elfáradt elmennek aludni stb!Szóval tv,szgép kikapcs,játékok elpakol,én bementem a szobájába az ágyába feküdtem és kiszóltam neki,hogy majd jöjjön be ha elálmosodott!Meg beígértem neki ,hogy nem nézhet holnaptól mesét,nem találkozhat a kisbarátnőjével-akit imád-,nem veszek neki túr-rudit többet stb!1-2 nap még bepróbálkozott és láss csodát visszaállt a régi rend,újra 2-3 (!!!) órákat alszik nappal.

Szóval tanácsom,hogy kitartás,ne add be derekad és ígérj be neki olyanbüntit amit tusz hogy nagyon szeret mert különben utánna olvastam,hogy pár hét és tényleg beáll a blső órája a nem alvásra és akkor soha többet nem alszik!Én ezt nem kartam mert ők még sztem picik ahhoz hogy ne aludjanak legalább egy másfél órácskát!


remélem tudtam segíteni!

2012. nov. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Dettó!

Nem tudok mit csinálni. Minden nap lefekszünk, kitartóan próbálkozom, hogy hátha elalszik, de hiába.

Nem tudom, visszaszokik-e még a déli alvásra. Szerintem is kellene még neki a pihenés, de nem tudok mit tenni.

Ja, persze 15.00-16.00 körül már nyíg, hogy álmos, aludjunk... Na nem!!! A múltkor du. fél 3-kor aludt el , és éjfélkor még felvolt! Azt mondtam, hogy többet ilyet soha! És reggel mikor kelt? A szokott időben: 7.00 -kor.

Mostanában fél 7-kor ébred, este 19.00-kor pedig már ágyban van.

2012. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet. Azért megkérdezném a kedves 4. válaszolót, hogy mit tanácsolna a mi esetünkre. Az én lányom 3 éves és pár hónapja nem alszik délutánonként. Bölcsis, a bölcsiben alszik, de hétvégeken itthon sosem. Én hetekig próbáltam keményíteni, semmi mese, semmi zaj, melléfeküdtem az ágyba, stb., de 1-másfél óra küzdés után feladtam. Sokszor én már félálomban voltam, de a gyerek még mindig üde és friss volt. Ugyanakkor nálunk is délután 5-6 órára nagyon elfárad és onnantól jön a hiszti, a nyûgösség, mindennek nekimegy, felborul, elesik, tehát neki is szüksége van az alvásra. Próbáltam déli 12-kor lerakni, sikertelenül. Próbáltam délután 1 és 2 között is altatni, semmi. Volt olyan, hogy délután 5-kor beájult és másnap reggel 6-ig aludt. Aztán persze olyan is volt, hogy nem alvás nélkül is bírta este 9-fél 10-ig. Nálunk eddig semmi nem vált be, pedig látom, hogy szüksége lenne rá:-((((
2012. nov. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Volt rá példa, hogy a fiam nem akart elaludni, mondtam neki sebaj, de csendespihenő akkor is van. bebújtunk egymás mellé az ágyba, vagy ő a sajátjába, besötétítettem és pihentünk. Halk zene vagy mese szólt. Ha tényleg nem aludt el, akkor egy óra múlva kimásztunk az ágyból és folytattuk a napunkat. De előfordult, hogy mégis bealudt, ilyenkor hagytam.


Próbáld meg többet levegőre vinni, motorozzon, rohangáljon, hátha lefáradna. Ha mégsem, én akkor is tartanám magam a csendes pihenőhöz.

2012. nov. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam ugyanennyi idős.Általában 2-3 órát alszik még délután,de egyik nap ő is eldöntötte,hogy bizony nem alszik.2 órán át énekelt az ágyában,rengetegszer bementem,de csak nem sikerült elaludnia.Persze délután kezelhetetlen,nyűgös,hisztis lett.Másnap úgy döntöttem,mindenképp aludni fog!Próbálkozott újra énekkel,versekkel,mikor másodszorra bementem,kicsit megfenyegettem,hogy ha nem alszik,anya elveszi a kedvenc kis takaróját és én alszom vele!(az a mindene!)Pár perc után csönd lett és azóta is durmol.Na de meglepődtem,mikor közölték velem az oviban tegnap,hogy nagyon sok gyerek ennyi idősen már nem is alszik!Nem gondoltam volna,de ezek szerint tényleg van aki már nem igényli ilyenkor!Szerintem még próbálkozz,sok szerencsét!
2012. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Ma elaludt. :-)

2012. nov. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,az első 3 igaz nem a témához kapcsolódik,még nem is járunk oviba,csak simán a delelési szokásokról érdeklődtem:)

Látom más is sajnálná elhagyni a delelést,hát én is.Pedig mi is kint vagyunk sokat délelőtt amíg az időjárás engedi,sétálunk,motorozik,hintázunk,bicajjal megyünk boltba is,szóval el kéne hogy fáradjon,de ő mégse akar aludni,megebédelünk és én is odafekszem mellé,de csak fetreng.Ilyenkor itt is csak csendes pihi van,mert egy idő után megunom az altatást,főleg ha annyira eltolódik az idő,hogy 3 óra van,mert ha akkor bealszik,szinte este kel fel,mert amúgy olyan jókat delelt,hogy simán aludt 3 órákat.Akkor meg este aludna.

na de hátha visszatér a rend,és tényleg csak dacol,mint ahogy írta itt valaki:)

2012. nov. 28. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!