Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek a babája valami kedvenc...

Akinek a babája valami kedvenc állattal, játékkal alszik, az leírná, hogy mikor szokott rá a baba?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy hány hónapos volt, magától lett alvótárs valamiből, vagy ti adtátok neki oda alváshoz mindig, és így szokott rá? Jobban alszik azóta, mióta van egy állandó szokása?

2016. júl. 1. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
2-3 hónapos kora körül kapott egy kendőt, azóta azzal alszik. És nyugtatja is magát vele, ha valami baj van, simogatja az arcát vele. Szerencsére már a játszótérre meg a boltba nem kell vinni, megbeszéltük, hogy itthon megvár.
2016. júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én kb 1 évesen raktam be egy alvókendőt (állatkát) az ágyába, de körülbelül fél éven keresztül minden reggel az ágya mellett ledobva találtuk...még nevettük is a férjemmel hogy kb. csak mi akarunk neki alvótársat ő valójában utálja :D aztán ahogy telt múlt az idő és megtanulta a nevét, egyre többet beszélt róla pl bementem éjjeli ébredésnél, mondtam neki hogy aludni kell most már erre azt felelte hogy Bubu is alszik...mondtam igen, Bubuka is alszik, itt alszik veled stb..

most 2 éves és újabban ha aludni készül kéri, kérdezi hogy hol a bubu, elő kell szednem a földről vagy a takaró alól vagy ahol épp van, meg viszi magával ha aludni indul, szóval úgy látom csak megszerette :))

2016. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, elfelejtettem hozzátenni, hogy most lesz kétéves, fiú.
2016. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb. másfél évesen lett alvós állatkája. Maga alakította így, még 7-8 hónapos kora körül próbáltam alvós játékkal altatni, de nem kellett neki, inkább kidobálta az ágyból, többet nem is próbálkoztam.

Aztán az egyik plüss kutya egyre nagyobb kedvenc lett, vitte magával alváshoz is, folyton ölelgeti és a lábát rágcsálja.

Jobban alszik, akkor van gond, ha a kutya nincs a keze ügyében, de elég csak visszaadni neki, és simán alszik tovább. Szerencsére azonban ritkán "szökik meg" a kutyus.

A gond a mosással van, elég intenzív csócsálásnak van kitéve. Múltkor bevágtam a mosógépbe, és a délutáni alvás idejére nem járt le a mosás. Addig nem volt hajlandó lefeküdni, amíg nem volt nála a kutya. Mikor lejárt a mosás, a nedves kutyust megfogta, és ment az ágyhoz, pár perc múlva meg már durmolt.

2016. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is kendőnk van :) születése óta a kislányomnál van. Minden színben van neki, szerencsére nem ragaszkodik egyhez. De minden hova visszük. Nekem nem baj, ha hozni akarja, hát hozza. Oviba is megy vele. 4 éves
2016. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, nem azért szerencsére, mert ciki vagy ilyesmi :D csak a fiatalúr gyakran elhajigálta, állandóan azt néztem, hogy nem hagyjuk-e el. Meg amikor a játszótéren végighúzta, utána ugye ki kéne mosni, na de akkor mi lesz az alvással :D :D így biztonságban van a kendő.

(#1)

2016. júl. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én másfél éves kislányom tetrapelus-függő. Mindegy, milyen színű, mintájú, csak a puhább fajtából legyen. Csecsemő korában a fejecskéje alá tettem a kisàgyába, hogyha bukik, ne a matracot bukja le. Szerette begyűrni maga alá, úgyhogy szerintem ekkor kezdődött a pelusmánia. Ő is hasznàlja nap közben is, önmagát nyugtatja vele. Aludni is csak azzal tud.
2016. júl. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnak nyunyája van:)

Alvókendő ,nyuszis.3-4 hónapos korában tettem a kiságyba de akkor még nem nagyon érdekelte,olyan 8 hónapos kora körül kezdte szorongatni,azóta is mindenhova visszük.Novemberben lesz 3 éves.Jobban nem alszik amúgy legalábbis ez nem befolyásolja.Alváshoz kell,de pl ha nagyon fáradt simàn elalszik nélküle.Ma volt példáuk hogy odahajtotta a fejét az ölembe,néztük a mesét ès egyszercsak elaludt,ha tudja hogy alváshoz készülünk,mesélek neki,simogatom na akkor kell a nyunyesz.

2016. júl. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3 honaposom textil pelussal alszik.

Mar par hetes kora ota.attol megnyugodott,hogy az arcanal van.plusz ezzel tamasztottam ki a cumit,hogy ne essen ki a szajabol :D

Csak pelussal alszik el.az arcahoz rakom,markolassza,a fejere huzza es elalszik szepen egyedul.

Jo dolog ilyesmikkel probalkozni mert kesobb nagy aldas lehet egy alvo pajtas,pelus akarmi.

2016. júl. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3 hónaposan a szundikendő,láttam,hogy mindig fognia kell valamit a rácsvédőt kapta el,ezért vettem neki.
2016. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!