Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért csinálja ezt? Borzasztó...

Miért csinálja ezt? Borzasztó hallgatnom, ahogy sír. Tudom sok ilyen kérdés van, de mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Eddig jól alvó babám most 8 hòs, de a kettő napközbeni altatása szörnyű. Ordít a kisagyban, feláll, nem alszik. Kiveszem, megnyugtatom, vagy abbahaggya vagy kis idő után újból sír. Ezért visszarakom, de ott még jobban razendit. Kiveszem megint, de addigra már sehogysem nyugszik meg csak üvölt, cumi kiesik és végül szipogva elszundit. Aztán ordítva ébred. Nem éhes, mert olyankor addig nem alszik, míg nem kap enni. Este nem ilyen macera. Próbálom első jelre lerakni, de akkor még jatszadozna, röhög, mászkál, hiába az ásítozás.
2016. júl. 6. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem almos, es erolteted az alvast, persze, hogy sir. Variald at az idopontokat, ha almos akkor magatol elalszik egy 8 honapos es nem kell altatni.

Mikor kel/alszik ?

2016. júl. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Két ötletem van:

1) szeparációs szorongás

2) sok neki a két alvás, és át kéne állni napi egyre (bár a 8 hónap korinak tűnik ehhez, de lehet hogy nem az, nekem az egyik gyerekem 10 hónaposan állt át)

2016. júl. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Az én lányom is ezt csinálja:( Nekem azt mondta a doktornő/ védőnő hogy annyira izgatott h már állni tud, és lépegetni h mindig ezt akarja csinálni, és hiába az àllmosság, ő még gyakorolna :(

+ Szeparációs szorongás, mert mióta ez van, csak mellettem hajlandó elaludni :(

2016. júl. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Álmos az, mert úgy dorgoli a szemét, hogy majd kinyomja. Csocsalja a kistakarot, simogatja vele az arcát, nála ilyen jelek vannak, biztosan álmos!

Este 9tol 6ig alszik. Aztán délelőtt 9tol fél 10-ig, és délután 1tol 3ig. +- fél óra, nem pontosan mindig akkor.

2016. júl. 6. 09:46
 5/9 A kérdező kommentje:
Első és még annyit, nekem is megfordult a fejemben, hogy nem álmos, ezért többször visszaraktam a szőnyegre, játszani próbáltam, a legkedvesebb jatekaival. Fél percig érdekli, aztán dorgolte újra a szemét, és minden ilyen perccel csak tovább pörgettem.
2016. júl. 6. 09:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtat, babaként ugyanezt csináltam és azon kívül, hogy kiborítottam vele a szüleimet,semmi bajom nem lett tőle.
2016. júl. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én babám akkor kel sírva, amikor túl fáradt lett alvás előtt. Gyakran megesik sajnos. :( ő 9 hónapos. Van mikor már 1 órája álmos mire végre el tudom altatni :(. Ahogy elkezdett mászni, ülni, állni nem ér rá annyira aludni... a mozgásfejlődés mondjuk már forgásnál is beleszólt nagyon a nappali altatásba. Amikor fogzik vagy beteg, akkor éjszaka is nagyon sokszor kel és nehéz visszaaltatni szóval ezeket ki tudom zárni nála, illetve akkor meg nem sír amikor nem álmos még, csak a dumál, cumizni nem akar, csúfolódik a nyelvével szóval ezt is ki tudom zárni nála.
2016. júl. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is ugyanezt csinálta, aztán túl lettünk rajta, következett pár nyugis hét, most elkezdett járni, meg jön a foga, úgyhogy elölről kezdődött az egész. Amúgy meg mosolygós, jókedvű, barátkozós gyerek, úgyhogy nem hiszem, hogy mély nyomokat hagyna benne a minden alvást kísérő sírás. Majd elmúlik ez is, engem ez vigasztal :)
2016. júl. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
49%
Amikor a gyerekeim csecsemők voltak, a Spock-könyv volt az irányadó. Eszerint kb. tíz percig hagyni kell sírni.Ennyi idő alatt némi tapasztalattal kiderül, hogy valamilyen baja van (ezt megpróbáljuk rendbe hozni), vagy balhézik (egy idő után megtanulja, hogy ezzel nem lehet a célt elérni).
2016. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!