Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kárt okozok ezzel?

Kárt okozok ezzel?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a fiam és tudni kell róla, hogy nagyon nagy. 10 kg már most. Napi 5x eszik ebből 1x éjjel. Viszont ha valamiért felébred éjjel nem tudjuk máshogy visszaaltatni csak ha eszik. Akkor is ha tudok nem éhes mert egy órája evett. Az elmúlt két éjjel mikor nyöszörgött, hagytam 5-10 percig és magától visszaaludt még 2 órát. Mikor újranébredt akkor kapott enni és vissza is aludt ahogy szokott. Ez sírni hagyás ha nem mindenre ugrok oda hozzá? Ha odamegyek és meglát addig nem nyugszik meg míg nincs cumisüveg a szájában hiába ringatom énekelek vagy akármi. Apját is csak evéssel fogadja el ő sem tudja visszaaltatni. Rossz anya lettem ezzel, hogy nem keltem fel és nem etettem meg még egyszer? Nem éhes mert ezzel a mennyiséggel van hogyna teljes éjszakát átalussza. Nem pedig 1,5 órát. Nem szeretném, hogy ne bízzon bennem.

2016. júl. 12. 06:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha csak nyöszörög az szerintem nem gáz, ha tényleg baja lenne sírna.
2016. júl. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha 5-10 percig nyöszörög, akkor nem sír. A legtöbb baba nyöszörgő hanggal nyugtatja, altatja magát. Szerintem inkább jót teszel, ha a babád felébred, de még fáradt, és próbál magától visszaaludni, akkor nem pattansz oda és adsz neki gyorsan enni.
2016. júl. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha csukva a szeme és nyöszörög, akkor még alszik, nem ébredt fel, csak vmi miatt (fogzás, meleg, rossz álom, fények, zaj, bármi más) felületesebben alszik. Az a jó, ha a babád magától vissza tud kerülni a mélyalvós szakaszba, szóval egyáltalán nem okozol kárt azzal neki, ha az alvás közbeni nyöszörgésre nem reagálsz.
2016. júl. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából azt hallom, hogy nyöszörög, fel-fel sír de nem folyamatos sírás. Ha sír "rendesen" egyből megyek hozzá. De csak felsír aztán csend majd pár perc múlva újra. Aztán visszaalszik teljesen. Csak bűntudatom van, hogy nem ugrok azonnal. De nem etethetem meg két órákent ha nem is éhes csak felébred ha kiveszem.
2016. júl. 12. 13:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, ne legyen bűntudatod, pont az a jó, ha nem kezded el etetni ilyenkor. A fiad szerintem csak álmodik vmit, felsír, nem ébred fel teljesen. Ha etetnéd ilyenkor, csak megtanítod arra a rossz szokásra, hogy ne tudjon magától visszaaludni. A rossz álmot meg nem lehet kivédeni.

3-as válaszoló voltam.

2016. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!