Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8hónapos. Éjjel is min.3x...

8hónapos. Éjjel is min.3x kel. Szeretném, ha alhatnánk. Mikor lesz könnyebb?

Figyelt kérdés
Mi szobánkban alszik. Az éjszaka első felében az ágyában. Aztán vagy az éjféli vagy a hajnal 2es szopi után ott marad mellettem. Csak azért mert beájulok. Aztán egesz éjjel vagy cicizni akar vagy rúg, vagy forog. Hajnalban pedig kel, rám mászik, stb. Kimerült vagyok. Mot tehetnék? Hogy csináljam hogy ne keljen fel éjjel?
2016. júl. 12. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem igazán van erre módszer.8 hónapos gyereknél már tart a szeparációs szorongás,javában zajlik a mozgásfejlődés,jönne a fogai stb.Mindig van valami ami zavarja.Az én kislányom 18 hós,10 alatt van az átaludt éjszakák száma.Sajnos ez egy olyan időszak amit túl kell élni.Kitartást.
2016. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Túl kell élni. Vagy erőszakkal leszoktatni az éjjeli kelésről a sírni hagyás módszerével. Kisfiam 20-21 hónapos koráig kelt éjjel 1-3x, mikor hogy. Akkor szopizott is. Utána egyik napról a másikra átaludta az éjszakát.
2016. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Első gyereknek kb. másfél évesen rendeződött az alvása. 7 hónapos korától teljes zavar éjszakánként. Alig aludt fogzás, vagy mozgásfejlődés miatt vagy egyszerűen a közelségem (szep.szorongás) kellett neki. Mindig volt valami. Aztán lassan átaludt egy éjszakát, majd kettőt, megint egy rossz éjszaka, de aztán aludt megint kettőt, szóval fokozatosan alakult, nem gombnyomásra.

Második gyerekkel kevésbé húzósak az éjszakák, de sokszor köt ki a mi ágyunkban, pedig lassan két éves. Én is várom, mikor pihenhetem ki magam, de recept szerintem nincs rá. Ez egy ilyen időszak, túl kell élni. Ha teheted, a délutáni alvásidejében dőlj le egy picit pihenni, ha nem is alszol el, egy kis pihenés csukott szemmel is segít.

2016. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

a fiam 5,5 éves... és 2 kezem elég megszámolni, hogy hány éjszakát aludtunk nyugiban végig.

nem mindenkinek jut jóalvó gyerek :o

2016. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Hasonló szituban vagyunk, nálunk erősen belejátszik ebbe a fogzás vagy a frontok, vagy szimpla rossz nap, nyűgösség.


Nálunk esti utolsó etetésnél úgy-ahogy bevált a tejpép adása plusz még egy utolsó cicizés. Van, hogy így is sűrűn kel, de gyakoribb, mikor ennek hatására max 2 x kel és gyorsan vissza is alszik. Próbáljátok ki!

2016. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

9 hónaposa a Kisebbik. Kb. 3 hónapja szinte minden éjjel megébred legalább 2x, de van,hogy többször.

Bár ő elhúzta előttünk a mézes madzagot, mert 8 hetes korától aludt éjjelente, úgy 6 hónapos koráig. :)

Én is próbáltam rá választ keresni,hogy miért, de el kell fogadnom,hogy a Nagy is rossz alvó volt, majdnem 2,5 éves koráig, a Kicsi is az lesz.

Erre szerintem a legtöbben nem jönnek rá, mert tényleg ott a mozgásfejlődés, ott a fogzás, ott a már meg-megjelenő félelem stb.

2016. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam egy éves koráig csinálta ezt, szintén a 3 volt a minimum, nagyon ritkán 2. Végül mi leszoktattuk az éjjeli szoptatásról és ezzel megszűntek az ébredések is.

Mi úgy csináltuk hogy pár napig az apukája ment be hozzá. Egyáltalán nem volt durva a dolog. Kicsit sirdogált minden alkalommal, de simán visszaaludt. Ez ment pár napig (nekünk mondjuk nem 3 volt, mint ahogy azt a legtöbb helyen írják, de nem volt egy hét és egyre könnyebben visszaaludt és egyre kevesebbszer kelt) majd átaludta.

2016. júl. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!