Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kelhet éjjel többször...

Miért kelhet éjjel többször is 8hónapos baba?

Figyelt kérdés

Lerakjuk aludni,fél/1óra múlva már felsír.Újra elaltatjuk,vissza próbáljuk rakni az ágyába,már sír.Ha sikerül is,úgy vissza rakni,hogy alszik,rövid időn belül újra felébred.Ez így megy több órán keresztül,majdnem egész éjjel.Van,hogy már nem bírjuk tovább (tudom nem jó taktika) lerakjuk játszani,mert nem akar aludni,vagy adunk neki tápszert.

Már jó ideje elindultak a fogacskák,de még nem bújtak ki,arra tudunk gondolni csak,hogy az lehet a baja.Vagy esetleg mi hiányzunk neki?Mivel a karunkban ringatva megnyugszik.Már kb 1 hónapja ez megy,kialvatlanok vagyunk mi is és ingerültebbek,hogyan segíthetnénk a helyzeten?Szoktuk kenegetni az ínyét,de az se segít,csak percekig hat.Pedig már kb 1hónapos kora óta átaludta az éjszakát.


2015. júl. 10. 09:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos nekünk is volt hasonló,15 hónaposan kezdte el átaludni az éjszakákat (heti 2x mondjuk ébred így is átlagban) Előtte nem nagyon volt ilyen alkalom.

Ami nálunk gond volt: anyatejes volt,senki nem mondta,hogy azért (is) utasíthatta el,mert tejfehérje érzékeny.

Tápszert kapott,azt is váltani kellett tejmentesre és nekünk utána lettek jobbak az éjszakák.

7 hónaposan derült ki,hogy ilyen gond van.


Most meg kipróbáltunk egy új "praktikát",itt olvastam:

Levendula olajos fürdő(patikában vettem,nem illatos olaj,hanem tiszta illóolaj),után vacsi,vacsi után 1-1,5 órával alvás.Délután-estefelé meg főzök neki gyenge citromfű teát,ez lefekvésig kitart.

Ezeket 1 éves kortól ajánlják,kúra szerűen,kérdezz rá dokitól,ha ki akarod próbálni én is így tettem.

Nekünk azóta 1-2 ébredés van csak maximum,előtte 6-8-szor is ébredt.


De megpróbálhatod magatok mellé venni,hátha.(nekünk ez nem jött be,nem tudunk úgy aludni)

Fogacskákra van egy viburcul (remélem jól írtam) kúp meg homeopátiás bogyók,ezeket mi nem használtuk,esetleg nézz utána.

2015. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!