Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik nappal?

Miért nem alszik nappal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiam a héten lesz 6 hetes, és nagyjából egy hete áll fenn ez a probléma...


Nappal, két etetés közt (tápszeres baba, sajnos nincs tejem) szaros 1 órákat alszik a pici - már amikor nincs végig ébren. Nem lenne ezzel problémám, ha kipihent és jókedvű lenne, elfogadnám, hogy nincs szüksége több alvásra, de sajnos nem az. Látszik hogy fáradt, egy idő után nem lehet lekötni semmivel, megállás nélkül sír, bármivel is próbálkozunk...ilyenkor ha le van rakva, jó esetben elalszik, mondjuk 10 perc sírás után (nem mindig). De akkor is 1 óra múlva felkel, és bár nem aludta ki magát, nem hajlandó visszaaludni...


Éhes nem marad, sokszor meg sem eszi az egész adagját, tehát ez kizárva.


Estére rendesen vörösek a szemei, hullafáradt szegény, fürdés és kaja után reggelig alszik, 8-9 órákat nem ritkán. Nyilván a nappali ébrenlét miatt eddigre teljesen nullán van. De nappal ha megfeszülök sem alszik többet, és nem jövök rá, miért, hisz láthatóan nem elég neki az a párszor 1 óra.


Van valakinek ötlete, tapasztalata esetleg?



2016. aug. 1. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld előbb lefektetni. Ha nem tudod lekötni se, akkor már végképp fáradt. Ha meg túl fáradt a baba nehezebben is alszik el meg hát az alvás minősége is rosszabb, az enyém se alszik olyankor többet fél óránál.
2016. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Nekem is 6 hetes a fiam, anyatejes. Egész nap kézben van, azaz magatol el sem alszik-mondjuk nem is hagyom 10 percet sírni. De igy kézben sem alszik 1 óránál többet, sőt este is sűrűn fel kel enni.. Marha fárasztó, de biztos nem jókedvükből nem alszanak :/
2016. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pont ugyanez volt velunk is az elso jopar honapban, csak o fel orakat aludt (es ejjel is kelt). Nem jottem ra miert, segiteni se tudtam. 3-4 honapos kora korul mar normalisabban aludt, kipihenten kelt. Most egy eves 2-3 orakat alszik napi 2x. Tobbet mint ujszulott koraban, tobbet mint valaha. Szerintem ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni.
2016. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál kedves kérdező,hogy fájhat neki a pocakja? Csak mivel tápszeres,abból gondolnám,hogy az a baj...


"Nappal, két etetés közt (tápszeres baba, sajnos nincs tejem) szaros 1 órákat alszik...."

Mondjuk ez kemény!

2016. aug. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hasfájás, front, hideg, meleg, túlfáradás, zaj, világos. Kösd magadra, hordozókendő vagy pl. Bondolino félék nagyon jók és megoldódik a probléma. Az, hogy letéve az ágyába nem alszik az tök normális, kevés baba csinálja. NE hagyd sírni, vedd fel, amikor csak tudod.
2016. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok, mi nem hasznos a valaszomban? Hogy nem hagyom sírni? Vagy hogy egész nap kézben van, mert hasfajos?!? 😏
2016. aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves második/utolsó, nem én pontoztalak le, esküszöm... :)


Előfordul, hogy fáj a hasa, nem mondanám kifejezetten hasfájósnak. De annak a jeleit megismerem, elég egyértelműek.


Szó sincs róla, hogy hagynám sírni, egyszerűen csak néha muszáj letennem, különben szinte semmit nem tudnék csinálni nap közben. Ha nincs dolgom, persze nem rakom le, vagy lerakom, de szórakoztatom egész addig, amíg le lehet kötni.


Sajnos amikor fáradt, olyankor vigasztalhatatlan, kézben sincs el. Ezért is szoktam letenni, aludnia muszáj, és a kezemben nem alszik el, legalábbis tartósan nem.


A hordozókendőt hanyagolnám, lehet hogy hülyeség, de félek, hogy akkor később sem lehet majd "levakarni" rólam. Szó sincs arról, hogy ne akarnék a lehető legtöbb időt vele tölteni, de azt sem akarom, hogy csak rajtam lógva maradjon el.

2016. aug. 1. 17:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyilván a te dolgod de az enyém nagyon hasfájós volt, bár az első 2 hétben csak leraktam és elaludt utána jött a hasfájás, mellkasomon meg kézben altatás, azt hittem nehéz lesz leszoktatni róla de tévedtem. Ahogy enyhült a hasfájás 2 hónapos korában elég lett kiságyban simogatni a hátát majd 7 hónaposan ahogy teljesen elmúlt a hasfájás egyszerűen csak leraktam és kijöttem, semmit nem tettem ezért. (Már most ugyanez nem mondható el 10 hónaposan mert mindenkinek elalszik egyedül csak engem tisztel meg azzal, hogy fél órát bent kell nála tartózkodni amíg elalszik :D pár fog miatt újra igényelte az altatást.)

Legkésőbb amikor elkezdi feszíteni magát ringasd vagy amit gondolsz amíg ellazul és utána tedd le még ébren, akkor nem szoktatod hozzá semmihez, ha ettől tartasz. Ha ez nem jön be, akkor valami zavarja amitől nem tud elaludni pl pukik.

1-es voltam.

2016. aug. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, a kiságyban hátsimogatás nálunk is beválik sokszor. Amúgy rámcáfolt őfelsége, mert tegnap nap közben aludt 3 órát, és most is több mint 2 órája durmol. Úgyhogy bizakodom, hogy csak átmeneti dolog (volt) ez a nem alvás...


Ez a hasfájás meg érdekes dolog, mert néha küzd vele, de abszolút nem mindennapos nála, az viszont rendszeres, hogy kakiban kimarad egy nap, és olyankor másnap nehezen megy neki. Pedig a kaki maga nem kemény, ugyanolyan krémszerű, mint bármikor máskor, mégis nehezen jön ki. Már a harmadik tápszert próbáljuk, de kezdek attól tartani, hogy ez így lesz a hozzátáplálásig, mondjuk én is szorulásos voltam és vagyok néha a mai napig is, úgyhogy ezt lehet, hogy tőlem (is) hozta. :/

2016. aug. 2. 10:11
 10/10 A kérdező kommentje:

...mármint nem összesen 3 órát persze, hanem volt egy 3 órás alvása is végre nap közben.


Köszi amúgy a válaszokat mindenkinek!

2016. aug. 2. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!