Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam ágyba nappal?

Hogyan szoktassam ágyba nappal?

Figyelt kérdés
Nem sír, ha berakom aludni, csak épp nem alszik. Felàll, gőgicsél, ha nagyon fáradt akkor nyűgösködik. De nem alszik. Csak kézben. Hs leteszem felpattan a szeme. Amíg pici volt ez nem volt gond, de már 8kg. Nem bírok sétalni vele. Pocakfájós volt ezért sokat volt kézben az első fel évben. Nem akarok nagyágyon együtt aludni vele. Arra szeretném szoktatni, hogy az ágyában aludjon 2 órát délután. Hogyan csináljam? Besötétítek. Nem cumizik. Énekeltem is sokat. De nem tudom simizni a hátát vagy fogni a kezét (ezeket olvastam mèg), mert azonnal áll is fel, ahogy befektettem. Akkor is ha már félálomban tettem le.
2016. aug. 2. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen 2-3-4 hónapos babával könnyebb a hátsimogatás, az biztos. Én a fenekét szoktam óvatosan rázogatni. Nem tudja kinyomni. Ha mégis sikerül kihúzom a lábát. 1-2 percen belül meg szokott nyugodni ha tényleg aludni akar, igaz otthagyni nem tudom csak mikor már rendesen elaludt.

Viszont ő ha nem sír csak dumál akkor nem is akar aludni. :) néha hagyom felülni vagy felállni akkor vagy kinevet vagy tovább dörzsöli a szemét, ez segít még eligazodni.

2016. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jajj az lemaradt, hogy már 8 hónapos elmúlt egy hete. :)


Igen, ez így kemény dió. :(

2016. aug. 2. 13:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk az segít, hogy van egy rávezetés a nappali alvásra - ugyanazokat mondom neki, amikor megyünk fel a lépcsőn, már a pelenkacserénél halkan beszélek hozzá, jó alvást kívánunk a játékoknak stb. Aztán eléneklem neki az altatóját, amikor még kézben van, a végére beteszem a kiságyba.


Ő is olyan, hogy van, hogy szórakoztatja magát, de sötét van, és előbb-utóbb elalszik. Egy idő után megszokta, hogy akkor is ezt az időt az ágyában kell töltenie, ha nem alszik - amint ezt elfogadta, szerintem rájött, hogy jobban jár, ha durmol :) Persze ez csak akkor működik, ha nem kezd el sírni - az én kisfiam ilyen szempontból egyszerű eset volt. Van olyan nap, amikor akár fél óra múlva is hallom, hogy fent van, de úgy vagyok vele, hogy OK, akkor biztos ma kevesebb alvásra van szüksége. De nem megyek be hozzá, és 99%-ban elalszik előbb-utóbb.

2016. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!