Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam át a 6 hetes...

Hogy szoktassam át a 6 hetes babámat, h ne éjszaka legyen fent hanem nappal?

Figyelt kérdés
Vagy nem tehetek semmit és majd magától kialakul?Már nagyon fáradt vagyok,3tól kb reggel 7 ig fent van ....Napközben pedig itt van a 2 és fél évesen.Hulla vagyok nagyon...
2014. jan. 4. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ehhez tudni kellene a kialakított napirendet. Igazodni kell a babához, de nem ő szabja a saját napirendjét. Ezt értsd úgy, hogy legyenek benne fix időpontok, mondjuk az ebéd és a fürdés. Pl. 13kor ebédeljen és este 7kor fürödjön. Ha alszik keltsd, egy idő után átáll. Neked kell benne segíteni.
2014. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kicsit segítened kell neki, amit az előttem szóló írt, például azzal, de az is segít, ha este elmondod neki (még ha nem is érti), hogy most este van. Kicsit legyen minden és mindenki halkabb, Te se nagyon beszélgess hozzá. Aztán majd szépen átáll magától, ne izgulj :)
2014. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy nem kell, és nem is igazán lehet egy ilyen pici babát szigorú napirendre szoktatni. Teljesen természetes, hogy az első hónapokban nem tud még különbséget tenni éjszaka és nappal közt. Ilyenkor még normális, hogy kaotikus minden, de nem marad ez mindig így.

Én soha nem erőltettem a babámra semmit napirend szempontból, akkor etettem, amikor éhes volt, akkor altattam, amikor álmos volt. Volt olyan, hogy este 6-kor fürdettük, és olyan is, hogy éjfélkor, függően az evések és az alvások idejétől, soha nem ébresztettem fel és soha nem próbáltam altatni, ha láttam rajta, hogy nem álmos. Ennek ellenére (vagy talán épp ezért) kb 6 hónapos korára kialakított magának egy napirendet, amit utána folyamatosan tartott.

Most neked kell alkalmazkodnod hozzá, hagyd, hogy a saját tempójában éljen, aludj vele te is napközben, amikor ő alszik. Nem marad mindig így, pár hónapon belül biztosan átáll az éjszakai alvásra mindenféle trenírozás nélkül is.

2014. jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ettol a napirendes tanacsoktol rosszul vagyok! Az en babam 4 honapos es mar mindent kiprobaltam (1 hetig), de a napirendet nem sikerul kialakitani. Viszont az ejszakai ebrenletrol letudtam szoktatni megpedig: ejjel nem szbad hozza beszelni, ejjel legyen csond, nappal halkan menjen a zene, nappal ha tul sokat alszik inditsd be a mosogep[et vagy valami hasonlo eros zajt csapo masinat. Nalunk ezek valtak be. Lehet hozza igazodni, de nem minden aron!!!
2014. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja es ejszaka ne egjen a lampa, makszimum valami enyhe fenyu ejjelilampa.
2014. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!