Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam cumisüvegből...

2 éves kisfiam cumisüvegből iszik még mindig éjjel-nappal, mikor szoktassam le?

Figyelt kérdés

Márciusban volt 2 éves a fiam, egész nap cumisüvegből iszik, pedig már egyre jobban megy neki a pohárból ivás is, de neki a cumis kell. Déli alváshoz tejet iszik belőle, úgy alszik el, esti alváshoz szintén tej, azzal alszik el.

Mint más gyereknek a cumi, a kisfiam cumisüveg függő, cumit csak fél éves koráig fogadott el.

Nem tudom, hogy mikor kellene leszoktatnom róla és hogyan. Nagyon sajnálom elvenni tőle mert neki ez nyugtató hatású.

Márciusban megy oviba, vajon elég ha előtte szoktatom le róla? Az esti tejet felőlem 5 évesen is ihatja cumisból (addigra úgy is elhagyja), de az oviban nem aludhat cumisüveggel.


2015. máj. 8. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem szoktatnám le,az ovi úgyis más lesz,ott meg fogja érteni.Nem viheti be és kész-A lányom meg cumival alszik,de csak itthon.Oviba nem viheti,megmondtam,hogy nem lehet,mert más sem alszik cumival,kinevetik.Megértette,nincs is belőle gond.
2015. máj. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem 20hos detto cumisuveg fuggo, egesz nap iszik, azzal a szajaba szyladgal, a foga koze szoritja, de soha nem ragott szet egyet se. Sima cumi nincs, sose volt. Nekem is rokonok mondjak meddig hagyom meg ebbol inni stb.... de nem akarom elvennj. Anyosom enyhe celzasokkal csoroxpoharat, szelepes kulacsokat vesz a legdragabbat, de en mondtam hogy meg nem akarom tole elvenni mert imadja...
2015. máj. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én fiam 2,5 éves, szintén cumisüvegfüggő.

De ő 2 évestől bölcsis, ott ugye nem adják oda neki, tehát egész nap pohárból iszik. Alváshoz odaadják neki.

Itthon engedem neki a cuclit, de ha megyünk valahova, akkor csak pohárból engedem inni (szerintem már erősen a ciki kategória, hogy ilyen nagy gyerek és cucliból iszik).

Én dolgoztam oviban, picik között, kiscsoportban, nagyon nagyon megnehezítenéd a gyermeked életét, ha előtte 1 nappal vennéd el tőle a cumisüveget. Főleg, hogy azért már a te fiad is nagy. Abszolút megértem a függést, mert az én fiam is függő.

Szerintem csináld azt amit én, otthon engedd meg neki a cuclit, de máshol nem, és ehhez tartsd magadat. Se a játszótéren, se a mamánál, se sehol, csak otthon legyen cucli. Egy idő után leválik róla és már alváshoz sem fogja kérni. Pl képzeld el, az én fiam kb 3 hete már a bölcsiben se kéri alváshoz. Megbeszéltük a gondinénikkel, hogy kipróbáljuk és bejött. Gyakorlatilag szépen lassan le lett szoktatva a cumisüvegről, már nem függő :) (de azért még használja itthon).

Én javaslom, kezdd el a leszoktatást, tényleg ne szivasd meg a gyerekedet, nagyon sz.r lenne neki az oviban, ha hirtelen te se lennél ott neki és még a cuclija sem. Most szokjon le a cucliról szépen, segítsd őt ebben, aztán majd szept-től leszokik rólad is és majd szépen megszereti nyugiban az ovit.

2015. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első az lenne, hogy te belásd, nem jó neki semmilyen szempontból már a cumisüveg. Egy ekkora gyereket már nem ez kell, hogy megnyugtasson. A sokáig tartó cumisüvegezésnek csakúgy mint a cumizásnak nyelvlökéses nyelés lehet a következménye. A legnyilvánvalóbbá ez akkor válik, amikor elkezd beszélni a gyerek. Meg kell próbálkozni először a puha csőrű üvegekkel (pl nuby), aztán áttérni a keményekre, majd jöhetnek a poharak. Hagyd, hogy ő válasszon üveget, vannak aranyos figurások, talán a kedvenc mesefigurájával is találtok valamit. A csőrös üvegek sem jók a szájtartás szempontjából, de a cumi illúzióját megtartják a gyereknél, miközben egyre közelebb kerültök a pohár használatához. Arról nem is beszélve, hogy a cumisüveg egy horror a fogaknak :(
2015. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akik itt azt mondják, hogy majd, ha jön az ovi, akkor leszokik róla, erre meg azt tudom mondani, hogy az összes ismerősöm gyereke, aki ennyi idősen még cumisüvegből itta a tejet, azok még 4-5 éves óvodásként is otthon abból itták.

Ha csak ebből inna a kisfiad, ha ennyire ragaszkodna hozzá, ha a pohár abszolút nem érdekelné, akkor azt mondanám, hogy egye fene, szépen majd leszoktatod, de így, hogy egyértelműen tudja a poharat is használni, azt mondom, hogy hagyjátok el.

Az én fiam másfél éves volt, mikor elhagyta a cumisüveget, és ez úgy történt, hogy ő maga valahová elrakta a cumisüvegét, de úgy, hogy nem találtuk meg, mondtam neki, hogy ezt most jól elraktad, akkor gyere, igyál pohárból. 2 napig ivott is szépen pohárból, élvezte, hogy ő is úgy iszik, mint mi felnőttek, aztán 2 nap után meglett a cumisüveg és mondtam neki, hogy ez már nem is kell, mert tudsz te pohárból is inni, mint a nagyok.:) Nem is kérte vissza, azóta pohárból iszik.:)

Viszont tényleg, akiket ismerek és ennyi idősen is cumisüvegeztek, azok még simán óvodás korukban is otthon cumisüvegből itták a tejet, teát, stb...

2015. máj. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget. Én is úgy gondoltam, hogy fokozatosan szeretném leszoktatni róla mert biztos vagyok benne hogy ovi előtt pár nappal nagyon megviselné őt.

Nem régóta tud pohárból inni, ezzel eléggé el van maradva, konkrétan 4 napja iszik teljesen egyedül pohárból de néha még leissza magát ha nem figyel. Tetszik neki de akkor is kell a cumi.

Ezt viszont jó ötletnek tartom, hogy csak itthon igyon cumisból így szépen lassan leszokik róla.

Köszönöm a segítséget még egyszer.

2015. máj. 9. 14:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű: fogod és kidobod a cumisüveget. Aztán elmondod neki, hogy mind kilukadt, eltört, és ekkora gyereknek már a boltban nem adnak. Ha kéri az innivalóját, itt a pohár, igya meg, ha nem kell, akkor nem iszik. Előbb utóbb inni fog másból. Nem kell túlragozni. Nincs több cumisüveg és kész.
2015. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod de azért így nem venném el tőle. Ha sír, baja van, fáj valamilye ez nyugtatja meg, nem fogom egyik percről a másikra teljesen elszakítani tőle...

Alváshoz abból iszik, inni nélkül nem alszik el.

Inkább a fokozatosság híve vagyok de azért köszönöm a válaszod!

2015. máj. 11. 13:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 6 évesen(nagycsoportos ovis voltam) engedtem el a cumisüveget. Ekkor is csak úgy, hogy elcseréltem a Jézuskával egy játékra. 😂 Reggel ittam cumisüvegből kakaót, de amúgy a többi ivás rendes pohárból történt. Aztán később a Kinder pinguint ettem így reggel, de csak otthon. E-nélkül nem indult a reggelem jól. Aztán 13 évesen már egyik sem kellett.


Egyébként azért nem akartak róla a szüleim előbb leszoktatni, mert a cumit 1,5 évesen adtam oda. Elrejtettem a tesóm iskola táskájában, és kibírtam nélküle az éjszakát, meg a fél napot, így a szüleim azt gondolták, hogy akkor már kibírom a cumi nélkül. Akkor még ezt el is fogadtam, de állítólag még 2-3 év múlva is néha sírtam, ha cumizó gyereket láttam. Ezért anyáék nem akarták a cumisüveget is elvenni..

2019. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Fiam most ballagott 6 évesen az oviból, a cumisüveg azóta is megvan neki, reggel abból issza a kakaóját :D Bárkivel beszéltem, mindenki azt mondta, hogy hagyjam neki, majd ha iskolába megy úgyis elhagyja. Majd kiderül... :D
2019. jún. 26. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!