Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 hetes babám miért nem...

4 hetes babám miért nem alszik nappal?

Figyelt kérdés

Az éjjelek jól alakulnak. Mivel a fiam éhesen minden végigüvölt, így nálunk az vált be, hogy este fél 9-kor szopi, 9-kor fürdés, utána, mint a krumpliszsák, eldől a kiságyban és alszik. Éjjel 1-2 felé kel, szopi, alvás, aztán 4-5 körül újra és 7-8 felé ébred reggel.

Na innen indul a nappali káosz. Ébredés után szopizik, böfi, peluscsere, átöltözés, nézelődés, játék, beszélgetek vele, stb... és mikor ásítozni kezd, altatnám, de nem akar aludni. Ha leteszem a kiságyba, mint este, akkor 10-30 percig nyüglődik, majd sír, ha ölbe veszem, egy adott pózban elalszik, de ha pici nesz van, vagy csak mozdul a kezem alatt, ébred, sír. Próbáltam besötétíteni a szobáját, próbáltuk a bölcsőhintában altatást, ringatást, karban járkálást, babakocsiban alvást sétálás közben, babakocsiban alvás a kertben stb... de elaludni nem akar. Vagy ha mégis, fél óra és sírva ébred. Lehet csak valamit nem jól csinálok és azért nem alszik el. Eljön a következő szopiidő, eszik, böfi, peluscsere, ha kell és kezdjük az alvási mizériát újra. És ez így megy szépen egész nap. Alvás jó ha van délelőtt egy fél óra, meg délután is ugyanennyi. Ezekből mindig keserves sírással ébred.

Délután 4-5 felé már ott tartunk, hogy ő is, én is kimerültek vagyunk. Mikor sír, hogy éhes, cicire téve beájul 2 szippantás után, de ha letenném, már sír is. Emiatt ilyenkorra már az evés rovására megy a kialvatlanság és dupla probléma van. Mivel nem szopizik rendesen, így lefejem a tejem és este 6 felé cumisüvegből adom neki. Abból megissza, mert valszeg kevesebb küzdelem így, mint ciciből, de azon is be-bealszik. Védőnő egyszer látta szopizni, mondta is, hogy nagyon kényelmes baba. Őrült lassan eszik amúgy.

Este aztán valszeg már hulla fáradt és azért is alszik el ilyen jól fürdés után.

Kérdés, hogy mit tehetnék? Ő és én is szenvedünk ettől. Ma pl délután 5-kor tudtam először enni, mert addig 1 percem sem volt, folyton vele voltam. A ház szalad, mert 3 hete nem takarítottam, lopva mosok, ami általában a gépben áll egész nap és éjjel tudom kiteregetni. Estére már üvölteni tudnék én is a fáradtságtól.

Hogyan tudnám ezt a helyzetet valahogy rendezni?

Köszönöm, ha segítetek.



2016. aug. 9. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

MÉg elég pici, szóval ez normálisnak tekinthető szerintem.

Én a hordozást próbálnám nap közben.

És nem adnék cumisüvegből, mert le fog szokni a cicizésről.


Amúgy ez nem tűnik vészesnek,hiszen éjjel két szopival elvan, szóval még jónak is tekinthető. :)

3 gyerekes km

2016. aug. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nalunk a 3. Volt ilyen.

8hetes koraig.annyi kulombseggel,hogy o a babakocsiban aludt.de mivel itt a ket nagy,plusz a haztartas nem tudtunk sokat setalni.

8hetesen kezdtunk tapszert adni mert nem gyarapodott a sulya.akkor megjavult.azota meg egesz nap kepes aludni,csak enni kel fel.a cicit teljesen elhagytuk a tapszer adas utan par nappal.

2016. aug. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen volt. Később beállt arra, hogy napközben 2x aludt úgy masfél órát. Nagyon szeretetta teraszon aludni babakocsiban, általában 5 perc alatt bealudt.
2016. aug. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A hasát nem fájlalja?

Az elalvás nálunk is egy káosz volt. Próbáltam de egyszerűen túlpörgött altatás közben akkor meg tényleg nehezen alszik el meg ha mégis, rosszul. Bár ő hasfájós volt és azért mem tudott elaludni. Sokat voltunk sétálni, ott könnyen elaludt és sokat is aludt. Majd eltelt ez az időszak is és egyszer csak könnyebben elaludt és hosszabban is.


Hogyan altatnád? Én már végül sötétben járkáltam vele és rávettem az alvásra de néha sírdogált közben. De elaludt azért. De a babakocsi kényelmesebb volt csak pont az, hogy én is takarítottam, főztem volna, nem akartam kint lenni akárhányszor alvásidő van.

2016. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én első fiam ilyen volt, ő csak 6-8 hós korára lett képes aludni napközben egyben 1-1.5 órát. Éjjel pedig 2-3 óránként kelt 3 éves koráig (17hós koráig volt anyatejes és 2 éves kora fölött javult az alvása 3-4 óránkénti kelésre).

Vele az elején semmit de semmit nem tudtam csinálni, nem lehetett letenni. Hordoztam, rendeltem kaját..amit lehetett.

30 perceket aludt abból 20 perc volt az altatás..

Most 3 hós az öccse, ő teljesen más.

Próbálkozz sztem mindennel, de ha esetleg nem válna be semmi, akkor el kell fogadni, h ő ilyen. Ha rajtad tud aludni, akkor hordozz, a testközelség is jót tehet neki! Kitartás és együttérzésem!

2016. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!