Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akiknél a gyerek együtt aludt...

Akiknél a gyerek együtt aludt a szülőkkel, meddig tartott ez a korszak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elsősorban olyan anyukák válaszaira lennék kíváncsi, akik vagy kezdetektől vagy csak egy idő után maguk mellett/között altatták a gyereket. Mennyi idősen tudott már a gyerek egyedül aludni? Akár saját ágyban, akár külön szobában. És mi volt az az ok, amiért egy ágyban aludtatok velük?

2016. aug. 25. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Párom öccse 9 éves, még az apjával alszik egy ágyban. Egyszerűen azért, mert szerintük ez a normális. A párom is vagy 10 éves koráig az anyjával aludt...

Én pedig a szívtelen, kegyetlen "anya" vagyok, aki képes külön ágyba (!!!) tenni az újszülöttet.

2016. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
3 eves koraig. Azert aludtunk addig vele, mert egyszobas tetoteri lakasban a mi agyunk-szekreny-ajto-ablak figyelembevetelevel csak egy helyen tudtuk elhelyezni az o agyat es az volt az amugy is eszaki szoba leghidegebb fala.telen magunk melle vettem es mar nem tudtam visszaszoktatni
2016. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Mi együtt aludtunk a lányunkkal. Anyatejes volt, többször ébredt éjszaka. Ráadásul többször előfordult, hogy mire a kiságyba ért a popója, megint felébredt és kezdhettük előről. Nekem sokkal könnyebb és kényelmesebb volt így, főleg miután megtanultuk a fekve szopit. Onnantól kezdve szinte meg se tudtan mondani hányszor ébredt, mert csak cici be és szunya tovább. Aztán 2 éves kora után kiköltöztünk a nappaliba, ő meg egy alacsony, kinyitható kanapén aludt. Kezdetben csak az első ébredésig, akkor magunk közé vettem. Aztán inkább csak mellé feküdtem míg visszaaludt. Most 5 éves, hiper-szuper emeletes ágyon (egyelőre még az alsó szinten) alszik. Bár altatáshoz még mellé kell feküdni, ami engem nem zavar különösebben, sőt általában kifejezetten jól esik az a 10-15 perc összebújás.
2016. aug. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon sokat volt velünk a kezdetekben, aztán betegség miatt, aztán meg eltörte a lábát (2 évesen). Addig-addig, míg ez a dolog valahogy így maradt. Mi nagyon örültünk neki. Igazából abszolút közös döntés volt mindenki részéről. Nyilván a gyereknek is jó volt, apa soha egy percig nem tiltakozott ellene, sőt..nekem sem volt ellenemre. Én szerettem ahogy ott szuszog, ahogy ölelget. Aztán beszélgettünk a különalvásról. 1-2 napig nagy buli volt neki, de aztán nagyon kérte, h hozzuk ki az ágyát a mi szobánkban, majd ott alszik inkább egyedül. Ez is jó volt pár napig, aztán elkezdődött a vándorlás éjjel. Most 4,5 éves, óvodás. Pár napja felvetődött, hogy saját szobába, saját ágyában kellene aludnia, mert neki is jobb. Nem tiltakozott. Este még dumálunk, aztán hussan az ágyába. Olvasok mesét, még kb 5 perci ott maradok,és ő elalszik szépen.

Kb 4 óra körül mászik át hozzánk, és együtt ébredünk. Majd egy idő után azt is elhagyja biztos.

2016. aug. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Garzonban laktunk, a galérián volt a kiságy és a mi matracunk is. Galéria nyekergett, a mi villanyunk zavarhatta, fene se tudja....lényeg, hogy kb. 1 hónap próbálkozás után közöttünk landolt. Ráadásul a mi alvásproblémáink is megoldódtak. 1 éves kora előtt költöztünk nagyobb lakásba, saját szobába került - a 2 változást összekapcsoltuk. Sokan javasolták a kutyaharapást szőrével módszert, meglepő módon bevált, első este volt minimális nyekergés, de elaludt a kiságyában (kiságy mellett feküdtem vele).

2 éves koráig így ment, utána kapott gyerekágyat. Altatás továbbra is úgy ment, hogy az ágya mellé feküdtünk (apja, vagy én). Pár nap után rájött, hogy ki tud jönni...jött is. Mivel mind a ketten dolgoztunk, ha jött, maradt is, nem görcsöltünk rá a visszavitelre.

Olyan 2 és fél évesen próbáltuk azt, hogy este egyedül aludjon el. Első nekifutás nem jött be, ordítás volt. Kb. egy hónap múlva ő akart egyedül aludni (addig mondogattuk neki többször, hogy a nagyok milyen ügyesen alszanak egyedül).

Azóta (most lesz 4 éves) egyedül alszik el, egy héten kb. 3 éjjelt alszik teljesen át saját ágyban, kb. 3 éjjel jön fél 5-6 óra között, egyszer meg nem sokkal éjfél után már nálunk van. Utóbbi esetekben bemászik és alszik tovább.

2-3 héten belül születik kistesó, kíváncsi vagyok, hogy a rendszer hogyan és mennyire fog borulni.

2016. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kb. 2-2,5 éves koráig aludt velünk egy szobában. Én nem is szerettem volna külön tenni már az első perctől sem. Meg sem fordult ilyen a fejünkben a férjemmel. Mivel 6 hós koráig éjjel-nappal 2,5-3 óránként kérte a cicit. Így kb. 2 hónapos volt amikor már nagyon kezdtem kimerülni, így kb. az éjféli- 1 órai etetés után már köztünk hagytam. Így nem kellett fel kelnem hozzá hajnal 3-4 órakor sem. Nagyon szerettük, hogy ott van, nagyon jókat aludtunk együtt mind a 3-an. Ez kb. 1 éves koráig ment így, utána mivel már nem kelt hajnalban enni, csak olyan éjfél-1 óra között akkor visszatettem a kiságyba a szopi után. Nem volt belőle gond, szépen aludt a helyén. na meg én is jóval kipihentebb voltam. 2-2,5 évesen megkapta a szobát, vettünk neki nagy ágyat, ő választotta ki. Mi meg kiköltöztünk a nappaliba. Itt sem volt semmi gond, szépen aludt egyedül. Annyi, hogy 5 éves koráig addig mellette kellett maradnom amíg el nem aludt.
2016. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban mi mind egy ágyban aludtunk. (2 szülő, 3 gyerek). Én akkor szoktam ki, amikor rájöttem, hogy a szüleim nyilván nemi életet akarnak élni, a mindennapos veszekedéseik után "jár" ez nekik, nehogy elváljanak. Mert ugye a felnőtt embereknek erre rendszeresen szükségük van. Olyan 7 éves lehettem akkor. Addigra elkészült a gyerekszoba is, egyedül nem akartam ott aludni, így hívtam magammal a testvéreimet is (hogy a szüleim kettesben tudjanak lenni). Még sokáig előfordult, hogy átmentünk, főleg a kisöcsém miatt, mert ő még nagyon kicsi volt, de egyre ritkábban volt ilyen.

Egyébként a 1,5 éves lányunk most közöttünk alszik. Nekem ez volt a természetes ugye gyerekkoromból, és a férjem szerint is az a természetes, ha nincs elszeparálva a gyerek, hanem a szülei mellett van. A másik, hogy így mind a hárman nagyon jól alszunk, nem kell ezerszer átvándorolni egy másik szobába visszaaltatni a gyereket. Azért azt nem szeretném, ha ő is 7 éves koráig rendszeresen mellettünk aludna, de 3 évig szerintem még oké (meg utána alkalmanként)

2016. aug. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Azért voltam erre kíváncsi, mert nekünk eddig a kiságyban aludt. Volt jó pár éjszaka, mikor csak reggel kelt fel, viszont már vagy másfél hónapja az volt a trendi nála, hogy éjszaka át kellett fektetni magunkhoz. Mivel apa korán kel reggel, ezért úgy voltunk vele, aludjon velünk. Ez jelenleg is tart, lassan másfél éves lesz. Mivel szeretnénk kistestvért majd neki, jó lenne ha sikerülne visszaszoktatni arra, hogy saját ágyban aludjon, sőt, esetleg saját szobában is, mert különben nem fogunk elférni :) Karácsonyra szeretnék neki saját ágyat, majd akkor megpróbálom ott altatni és ha éjjel felébred még mindig könnyebb, hogy mellé fekszem, minthogy átvegyük magunkhoz. 3-4 éves koráig remélem sikerül átszoktatni :) Valahogy így terveznénk a kistestvért neki :)

2016. aug. 29. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!