Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kádár-rendszerben mennyire...

A Kádár-rendszerben mennyire volt elfogadott a homoszexualitás, transzneműség? Hogyan reagáltak az emberek, ha egy férfi nyíltan másik férfival élt együtt vagy ha valaki úgy öltözködött és viselkedett, mint az ellenkező nem?

Figyelt kérdés

2016. máj. 4. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Hát a transzneműség szerintem nem volt elfogadott. Ami a melegséget illeti, nagyanyám ismert nyíltan leszbikus nőt, de azt a nőt tízévesen megerőszakolták a szovjet katonák, és tudta mindenki, hogy valószínűleg azért lett leszbikus, így teljesen el is fogadták, pedig kis településen laktak és ott ma se annyira liberálisak.
2016. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem éltem még akkor de olvastam ezzel kapcsolatos tanulmányokat és nagyszüleimmel is beszélgettsm erről. Ők azt mondták olyan mintha nem is léteztek volna homoszexuálisok. Mivel abszolút nem volt elfogadva a dolog nem is foglalkoztak vele.
2016. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Viszont azért az elgondolkodtató, hogy manapság mindenféle szappanopera meg amerikai sorozat hatására kényszerülnek a lányok társadalmi elvárások miatt egy igencsak feminin szerepbe, míg a kommunista korban pl. bátorították a nőket, hogy legyenek gyári munkások, traktorosok meg ilyenek.
2016. máj. 4. 21:03
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért kényszerül női szerepbe egy nő?

Dr. Csont-ban pl vezető orvost játszik, és a főnöke is nő.

Dr. House-ban is egy nő a fönök.

Waling dead - nem igazán szexualitásra épít

Shield - Amerikai nyáltenger, még jó, hogy nincs benne nemiséget korlátozó jelenet

íjász - szintén...

GOT - azért erről mindenki tudja, hogy legközelebb áll a Homo homini lupus est -hez és nem egy ideológiai célt állít elénk.

Szülcsi-felcsi : nem ismerem.

Big-Bang Theory - rájátszik a szeximusra, de mellette azért megmutatja azt is, hogy a nők is lehetnek ugyan úgy bárkik, akár csak a pasik.

Így jártam anyátokkal - nem látom kiélezve a helyzetet általad említett nemi dolgok miatt.


Ezek csak a legnézettebb sorozatok még mai napig.


Szappanopera az külön műfaj, abban nem csak a nemiség a probléma.

2016. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 PresidentEvil ***** válasza:
Keress rá Géczi János könyvére, a Vadnarancsokra, a 2. kötetben pont erről van szó.
2016. máj. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%

"manapság mindenféle szappanopera meg amerikai sorozat hatására kényszerülnek a lányok társadalmi elvárások miatt egy igencsak feminin szerepbe"


He? Az amerikai filmekben ahol csak lehet nő a főnök.


De a kérdéshez: nem foglalkoztak ezzel sokat, betegségnek tartották. Ebből a szempontból egy egészségesebb társadalom volt, családcentrikusabb, nem karoltak fel mindenféle aberrációt. A dolog megmaradt ott, ahova tartozik, a hálószoba négy fala közé.


Volt akkoriban rossz dolog elég, de sok tekintetben emberléptékűbb világ volt.


De ma már! Végre itt a szabadság!

2016. máj. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A férfi homoszexualitás 1961-ig büntetőjogi kategória volt.
2016. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a Kádár-rezsim állambiztonsági szervei előszeretettel kutakodtak homoszexuális férfiak után, mert sokukat be tudták szervezni (persze zsarolással) III/III-as hálózati személynek.
2016. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont azért az elgondolkodtató, hogy manapság mindenféle szappanopera meg amerikai sorozat hatására kényszerülnek a lányok társadalmi elvárások miatt egy igencsak feminin szerepbe, míg a kommunista korban pl. bátorították a nőket, hogy legyenek gyári munkások, traktorosok meg ilyenek."


Most ez hogy jön ide? Reméltem, hogy neked több eszed van annál, mint hogy kevered a nemi irányultságot meg a nemi szerepeket...


kis segítség:

biológiai nem - amilyen kromoszómákkal születtél

nemi identitás - amilyen neműnek érzed magad, ideális esetben egybeesik az előzővel

nemi szerep - az, hogy vannak férfias és nőies munkák, elfoglaltságok. Ezek társadalmanként változóak, a konzervatívaknál erősen elkülönül, a kommunisták viszont elég erőteljesen tettek a szerepek ellen, ez kellett, hogy kialakuljon az arany középút.


nemi irányultság - az, hogy milyen neműhöz vonzódsz. Nem függ az első háromtól; nőként is vonzódhatsz nőhöz (leszbikus); férfi testben élő nőként (transznemű) is vonzódhatsz bármelyik nemhez; és persze ha egy meccsre járó, sört vedelő, motorozó csaj vagy, attól még simán lehetsz teljesen heteró.


Az a baj ezeknek a fogalmaknak az egybemosásával, hogy egyesek azt hiszik, ha egy férfi nem szeret barkácsolni, de otthon ő mosogat, akkor már papucs vagy b*zi, vagy ha az óvodákra rászólnak, hogy ne erőltessék már az idejétmúlt szerepeket és a lány is játszhasson már a játékautóval, akkor sikít egy csomó idióta, hogy leszbit nevelnek a gyerekből. Pedig köze nincs ennek a két dolognak egymáshoz.

2016. máj. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire volt elfogadott, akkortályt nem érdekelt. Mit értelmeznek : homoszexuális, leszbikus stb fogalmak alatt.

Valószínű a falak titka volt. Nem hinném homokosokkal töltötték meg a börtönt...

Nőnek érzem magam. Anyáca lennék felnőtt lányom van. Megcsinálok / tam sokmindent. Kocsiról téglát pakoltam le, persze kesztyű volt a kezemen.

Malterkeverő tartalmát a talicskába borítottam.

Gázpalackot is cseréltem. Jó pár dolgot ami inkább férfimeló.

Sok feladat összemosódott, ki mit képes fizikailg megcsinálni. Akkor már nem Nő a Nő?

És a férfi se férfi?

2016. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!