Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért sír fel az egy éves...

Miért sír fel az egy éves babám minden éjszaka ugyanabban az időben?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves múlt. Jó alvó, csak a fogakkal kínlódtunk, meg a betegségek kavartak be eddig az alvásba. Már 8 foga van. Pár napja újra ébred éjszaka, hajnal 2-kor menetrendszerűen. Szinte ordítva sír. Alig lehet megvígasztalni. Áll a kiságyban. Máskor volt már ilyen, bár akkor nem sírt ennyire, akkor cumit beadtam a szájába, betakartam, megsimogattam és aludt is. Most meg ugyanezt csinálom, olyan mintha aludna is, meg sem mozdul. Lassan kiosonok a szobájából, aztán 10 perc múlva már újra sír is. Foga jönne? Szeparációs szorongás? 1 évesen? Közöttünk nem alszik, csak forgolódik, rugdos minket. Már nagyon fáradt vagyok, eddig olyan szépen aludt. Nem értem. Van egy kis éjjeli fény is a szobájában. Este könnyen elalszik. Nappal 2x alszik 1-1 órát. Próbáltam sírni hagyni, de egyrészt nem akartam, másrészt ha nem megyek be túlhergeli magát, még jobban sír.

2016. okt. 7. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz kisfiam már 21 hónapos, de ez nálunk a mai napig előfordul időszakosan. És nem tudom a pontos okát sajnos. Tudom, hogy fárasztó, de csak annyit tudok tanácsolni, hogy fogadd el, hogy ez van. Nálunk ez van mindig pár napig vagy 1 hétig aztán meg szépen alszik estétől reggelig. Én is általában a fogára gyanakszok, de volt amikor fognak se híre se hamva mégis ugyan abban az időben +-10 perc hívott magához, hogy anya, anya , anya és csak akkor hagyta abba ha átmentem. Szerencsére ő alszik köztünk is, ilyenkor átviszem. Ilyenkor legyél mellette, lehet fejlődik a kis idegrendszere , sok új inger éri, most tanul meg rengeteg új dolgot, lehet már álmodik is. Tényleg csak azt tudom tanácsolni, hogy kitartás. Én is ezzel vigasztalom magam.
2016. okt. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyet az én 1 évesem is szokott. Fél 2-kor. Felkel, ordít, bemegyek visszafektetem adok cumit és látszólag mintha vissza is aludna de amint kijövök ordít megint. Így mostanság ki se jövök, inkább rázom 10 percig a fenekét. Nála ilyenkor előbb-utóbb szokott lenni fognak jele, 1-2 ilyen hét aztán a rossz napok/éjjelek. Neki most jön a 8. foga. De miért mindig fél 2-kor???? Nem jöttem még rá.
2016. okt. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én 18 hónaposom is szinte minden éjjel, pontban fél 2-kor ébred... Baromi fárasztó, pláne hogy a nagytesó iskolás, reggel korán kelünk...

Mi is millió dolgot kipróbáltunk már, de nem köthető sem foghoz, sem fáradtsághoz, sem jóllakottsághoz.

A gyerekorvosunk szerint 'ezt dobta a gép', túl kell élni...

2016. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ugy van, mint az elsőnél. Időszakosan rosszul alszik, felkel 1-2szer, most is ilyenje van de ő általában korábban ébred 11-12 kozott. Pont mire elaludnék. Utana meg harom korul. Aztán egyszer csak abba hagyja es alszik reggelig. Fogalmam sincs mitől, de egyetértek az elsővel, el kell fogadni. Nálunk akár 2-3 hétig is eltart egy ilyen idoszak. Nem szoktam vele foglalkozni, ki kell bírni bar igaz, h baromi fárasztó, raadasul csak engem fogad el éjszaka. Apja nem tud mar segiteni (régen tudott). En ilyenkor melle fekszek, megvárom míg ujra beájul es vissza fekszek az agyba. Mondjuk valamelyik nap tobb mint egy órán (!!) keresztül vergodott, azt hittem agyvérzést kapok. Hat igen, ezt dobta a gép. Nálunk ez van születése ota (csak akkoriban még többet kelt ugye).
2016. okt. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Apukám szerint (aki orvos) minden éjjel 2 óra felé minden embernek elég alacsonyra leesik a vércukorszintje. Mi felnőttek nem kelünk fel rá. Ha esetleg igen, könnyen vissza tudunk aludni. A babáknál nem hiszem, hogy ez könnyen menne. Nálunk is volt ilyen időszak. Akkor kapott tejitalt és egyből visszaaludt. Kis idő múlva már egyáltalán nem is kelt fel. Lehet a babáitoknak is éppen egy érzékenyebb időszaka van és felébrednek erre.
2016. okt. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nalunk ez tipikus fogzas volt
2016. okt. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!