Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2,5 éves gyereket le lehet...

2,5 éves gyereket le lehet szoktatni arról hogy éjjel, hajnalba oda kelljen mellé feküdni?

Figyelt kérdés
valakinekv valahogy sikerult? (altalaban az apja megy be)
2016. okt. 26. 06:06
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Az én fiam 3 éves de eszem ágában nincs leszoktatni. Ha nem maga akarja másképp akkor már miért ne mennék be hozzá? Kb 6 éves kortól kezd picit tudatos lenni az ember és kezd ténylegesen megérteni tőle külső dolgokat. Előtte egy ilyen leszoktatásnak max az lesz az eredménye hogy rögzül benne hogy a szülő nincs ott amikor szüksége lenne rá, nem számíthat rá, stb, ezt később pedig az emberekre vetítheti rá úgy általában.
2016. nov. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mi a fene ***** válasza:
Ennek vmi lelki oka van.Bölcsi, óvoda, kistestvér. Fogalkozz vele este sokat, beszéljétek meg, hogy miért kellemetlen, egy idő után le fog szokni.Én máig bánom, hogy hallgattam a "bölcs" öregekre ilyen kérdésekben.Persze, tudom, ha az ember fiatal este fáradt, férj egyebek, szeretne már nyugit maga körül. De most is azt mondom, az okot kell megkeresni és megoldódik a helyzet.
2016. nov. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
van kis teso, igen de ez a szuletese elott kezdodott....en vele foglLkoz ejjel a ferjemnek meg teljesitenie kellene a munkahelyen, nem jo hogy napi 5-6 orakat alszik
2016. nov. 4. 09:56
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

@huhuhaha

majd mikor 8 evesen sem lessz hajlando nelkuled aludni, megnezheted magad...

2016. nov. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
na igen, ettol is felve onallo alvasra "szoktattuk", este el is alszik egyedul, csak a nappali elalvashoz kell(ene) oda bujni melle - ez a teso miatt ujabban ki is marad alvassal egyutt - meg ejszaka, akoe odabujik hozza apa....vagy eleg ejjel a kezet fogni, de kenyelmesebb akkor mar odafekudni minr a foldon hederelni, ez mar mindegy is mert az volna a lenyeg hogy ne kelljen ott ulni mellette 1 orat ejjel...
2016. nov. 9. 07:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen tudatlanságból eredő félelmek miatt van ennyi szorongó és depressziós felnőtt. Ilyen hülyeségektől félve erőltetik a szülők a leválasztást és lökdösik előre a gyereküket olyan helyzetekbe amikre egyszerűen nincsenek még felkészülve. Ha tényleg odafigyelsz a gyerekedre (és nem azzal foglalkozol hogy neked mi a kényelmes meg mit szoktak mások meg mit vár el a társadalom) akkor pontosan tudni fogod hogy a gyereked mikor elég érett erre. Minden gyerek más. Van amelyik 2 évesen már kész erre a lépésre és van amelyik igen, 8 évesen sincs kész rá. Nem attól lesz sikeres, boldog és kiegyensúlyozott felnőtt hogy beleerőlteted egy ilyen helyzetbe mindenáron, hanem hogy odafigyelsz az egyedi igényeire és átsegíted a leválasztódás nehézségein olyan tempóban ahogy az neki megfelelő. Nem az a gáz ha egy gyerek neadjisten 8 évesen is az anyjával alszik hanem ha az erőltetés miatt egy szorongó, társfüggő felnőtt lesz belőle.
2016. nov. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jo. csak nem az volt a kerdes, hogy neveljunk anyamasszony katonajat 8 eves velunk alvo gyerekbol..igen is nekem is van eletem, es az nem egy 8 eves gyerekkel valo egyutt alvas meg gondolom szoptassam minimum 5 eves korig ha ugy akarja stbm koszi ez nem en vagyok...amiben lehet a jozan esz hatarazln maradtunk vele kapcsolatban mindig, es ez be is valt mert nagyon nyugis onallo kislany aki nagyon szeret es akit nagyon szeretunk. es mivel 2 eves, melle is bujunk ha igenyli. de ha van barmi mod ra hogy ezt elhagyja (ami nem jar sirni hagyassal persze) akkor mindenki erdekeben bevetnenk, hiszen mindenki erdeke az egybefuggo minosegi alvas...az ove is. es ez volt a kerdes kedves utolso, nem az, hogy TE mit gondolsz az egyutt alvasrol
2016. nov. 10. 08:26
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Civilizációs problémák... :(

Az ilyenfajta hozzáállás az ipari kor előttig millió éven át fel se merült volna egy anyában. Külön szobában alvás elképzelhetetlen volt, az anya kipihentsége sem volt szempont amíg a gyereknek szüksége volt valamire.

Sajnos ide jutott a társadalom :(

2016. nov. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ja, cska epp akkor generaciok eltek egyutt, az anyanak nem kellett dolgoznia, semmi mast nem vartak el tole mint hogy szoptasson meg fozzon.
2016. nov. 11. 08:29
 10/10 anonim ***** válasza:
A generációk együttélése igazából még könnyebb és gazdaságosabb is lenne ma is. Csak hát nem tudunk konfliktusokat se megoldani már. Ha nem tehetik meg a párok, akkor is inkább különköltöznek minthogy megtanuljanak egy anyóssal együttélni :)
2016. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!