Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes kismama vagyok és...

30 hetes kismama vagyok és tegnap óta nagyon fáj a jobb oldalam. Éjjel alig bírtam feküdni meg aludni mert sehogy se jó. Ma nem is mozgott annyit a babám. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
S.O.S. ügyelet.Nem akarlak megijeszteni,de ez jelenthet toxémiát is.Inkább vizsgáljanak meg feleslegesen.
2012. febr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Harangozó Sára ***** válasza:
83%

Toxémiát ez? Toxémia: tartós magas vérnyomás, hirtelen nagy súlynövekedés (vizesedés), fehérje a vizeletben. Ez a tünet nem utal toxémiára, nyugi.Nem feküdted el magadat, vagy mozdultál rosszul? Engem jobban aggaszt, hogy nem mozgott annyit a baba, bár ilyenkor már való igaz, kisebb a hely odabent.Ma mi a helyzet? Én a biztonság kedvéért azért ma reggel felhívnám a dokimat a helyedben! Majd írj, hogy mi volt!Kíváncsi vagyok, drukkolok, hogy ne legyen semmi baj!

Üdv. 3 gyerekes anya

2012. febr. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Atroposz ***** válasza:
100%
Nekem is szokott fájni.Olyan rossz ha azon az oldalon vagy a hátamon fekszek.Remélem hamarosan szülök.Magas vérnyomás vizesedés 3.fokú érettségű lepény csökkent magzatvíz.37 h
2012. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2.!


De igen,jelezhet toxémiát a jobb bordaív alatti erős fájdalom.Nyilván a többi általad leírt tünettel együtt,csak azokat a kismama nem érzi.Persze lehet ennek a fájdalomnak banális oka is,és nem szerettem volna megijeszteni.De azt gondolom,hogy jobb az ilyen dolgokkal orvoshoz kell menni.

2012. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok:az a kell nem kell...
2012. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a problémám volt, a jobb oldalam el kezdett fájné, elküldtek hasi uh-ra, kiderült hogy a baba nyomja a húgyvezetékemet, és vesetágulatot okozott, elküldtek vizelet vizsgálatra, találtak bacit is a vizeletemben, és így antibiotikumot kell szednem, most már nem fáj, de sok folyadékot kell innom, ill. azt a "trükköt" mondta a védő nő hogy szedjek c-vitamint mert azt nem szeretik a bacik.

Szóval ha nem vagy lázas, nem fáj ahogy pisilsz, nem kell aggódnod, szerintem nálad is "csak" az lehet hogy növekszik a baba és nyomja a húgyvezetékedet!

Azt javasolta rá a doki, hogy térdeljek le négy kéz láb, és lógassam a hasam, ismételd meg párszor naponta 5-10 percig, és remélhetőleg el fog múlni. De azért hogy megnyugodj, fordulj vele orvoshoz. De én szinte biztos vagyok benne hogy ez a probléma, mert olvasni is lehet róla, és a nőgyógyász is mondta, hogy elég gyakori ez terhesség alatt!

Ne aggódj és kitartás!

28hkm

2012. febr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok voltam az orvosomnál megnézet minden rendben csak a baba rátelepedett a húgyhólyagomra meg a vezetékre azon ül meg tapossa. :)
2012. febr. 10. 13:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, az van mint nálam! :) Ne aggódj! Igyál sok folyadékot, hogy nehogy pangás legyen a vesédben, mert nekem tőle baci lett benne, és antibiotikumot kellett szednem.

Jó babavárást!

2012. febr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi igen azt teszem :)
2012. febr. 14. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!