Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ébred sírva?

Hermanné S. Erika kérdése:

Miért ébred sírva?

Figyelt kérdés

14 hnapos kisfiam mióta elkezdett járni rendszeresen sírva ébred a déli alvásból. Teljesen leízzad, néha még remeg is. Az éjjelt végig aludja, de hajnalban ugyanígy ébred.


Mi lehet ennek az oka és mit tudok ellene tenni?


2016. nov. 2. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
szerintem erről a védőnőtöket kérdezzd meg
2016. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi kisfiunknak is volt egy időszaka. Mi sem értjük azóta sem, de egyszer csak elhagyta. Annak idején megnéztem több fórumot is, nem ritka jelenség. De magyarázatot nekünk a védőnő, doktornő sem tudott adni. Aggódni nem kell.
2016. nov. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk is sokszor ébredt sírva, de minden rendben van vele. Aztán ahogy megtanulta mondani az anya és apa szavakat, azóta nem sír hanem hív minket. Átmegyek érte, és ha még nagyon korán van reggel, akkor átviszem hozzánk és ott néha még szundit egy kicsit,vagy ha teljesen ébren van akkor lustálkodunk vagy mesét nézünk együtt. Idővel egyre kevesebb lesz majd az ilyen én ezt tapasztalom,mármint a sírva ébredés. Most 21 hónapos a kisfiunk.
2016. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Érdeklőtem a védőnőnél, ő is csak találgat, mondta hogy lehet hogy az egyedülléttől elkezdett félni. Azt tanácsolta hogy vagy tegyek be egy tükröt hogy lássa van ott valaki, vagy egy kedvenc játékot. Illetve, hogyha tudom kb mikor ébredhet, akkor menjek be előtte hogy ott legyek mikor felkel.

Köszönöm a válaszokat, picit megnyugodtam, hogy ez előfordul másoknál is és hogy van esély rá hogy elmúljon.

2016. nov. 3. 07:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ezzel kínlódunk. 2 éves és sikítva ébred. Akkor is ha ott alszok mellette. Egyszerűen már azt érzem, hogy megbolondulok. Egyszer majdcsak vége lesz már!
2016. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,kisfiam 2,5 éves és ő is gyakran ébredt ilyen idősen sírva,teljesen mindegy volt,h mellette voltam e vagy sem.Még mindig sokszor kel sírva,de már csak akkor ha nem vagyok mellette mikor felébred.Engem is foglalkoztatott a téma,h miért lehet ez és kicsit keresgéltem a neten.

Találtam egy olyan opciót,h vannak gyerekek akik sírva kelnek fel álmukból és ez valószínűleg genetikai alvászavar(a hivatalos nevét nem tudom,konyhanyelven leegyszerűsítve írtam le)..Van egy "betegség" amit 8 éves koruk körül kinőnek általában a gyerekek,az az éjjelente sírva,üvöltve,kiabálva való felébredés,a gyerek félálomba van,nem alszik de nincs is ébren,másnap nem emlékszik,h mi történt az éjjel ès nem tudja megmondani,h mitől fél vagy miért csinálta.Ehhez az alvási rendelleneséghez kapcsolják pl az alvajáràst is!Azt írták gyakorlatilag,h elképzelhető,h ez a sírva felébredés is ennek az alvási zavarnak egy fajtája lehet.Nálunk el is tudom képzelni,h genetikai,m nálam is gondok voltak és a szüleimnél is..Egyik gyerekként alvajárt,másik felnőttként állandóan beszélt álmában,nálam meg az éjjeli üvöltözés volt szinte pontosan 8 éves koromig,majd egyik napról a másikra szűnt meg..Remélem megnyugodtál,h nem akkora rendellenesség ez 😊 Van aki már 3 évesen leszokik erről

2016. nov. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálom ezt is észben tartani, de remélem azért nem erről van szó :)
2016. nov. 10. 05:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!