Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kisfiunk 7 hónapos lesz a...

Kisfiunk 7 hónapos lesz a napokban. Születésétől kezdve nehezen megy a lefektetés, sír, amikor lefektetnénk, éjszaka gyakran felsír és sokszor sírva ébred. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy ideig nálunk volt a szobánkban külön ágyban, akkor jól aludt, de amint visszatettük az ő szobájába, kezdődött az éjszakai kiabálás, sírás. Tanácstalan vagyok, mit tegyünk, tegyük vissza hozzánk? Viszont meg kellene szoknia, hogy külön alszik. Terhességem elég zaklatott volt, meghalt anyósom és apukám és elég feszült idegállapotban voltam végig.
2014. jún. 30. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia


Attól is függ, hogyan altatod el. Ha cicin alszik el, akkor elvileg azért ébred éjjel, mert észreveszi eltűnt a cici. A biztonságérzetét kell erősíteni a babának, hogy érezze minden rendben van és aludhat nyugodtan tovább.


Én most épp az Aludj velem c. köny szerint próbálom a 13 hónaposunkat elaltatni és meglepve veszem észre, hogy bár még mindig kel az éjszaka, de határozottan többet alszik, 4-5-6 órákat is egyhuzamban (a korábbi 1-2 órához képest). A könyv lényege, hogy a baba az ágyában, egyedül aludjon el és így amikor éjjel felébred, nem fog meglepődni hova is került. Na most semmi durva módszerre ne gondolj, egy percet sem hagyod sírni a babád, csak szépen megtanítod elaludni magától. De olvasd el a könyvet, nem lehet itt leírni milyen módszereket, hogyan javasol.


Még mondanám az együtt alvást is, bár az ugye ennek az elméletnek az ellentétje. Én eddig együtt aludtam a babánkkal és azért váltottam most módszert, mert ennek ellenére sokszor ébredt éjszakánként. Szóval kinek mi jön be. Lehet nálatok épp az együtt alvás jönne be.

2014. jún. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nalunk az egyuttalvas jott be. Probaltam az egyedul elalvast de nalunk meg nem megy sztem keptelen ra annyira porgos baba h.nem megy neki. Nem tud kikapcsolni segitenem kell neki. Egyebkent a 7-8-9 honapos kor nehez alvas szempontjabol aztan picit jobb es ugy tudom meg 1 eves korban is lehet rosszabb. Szoval mi kulon szoba kulon agyban kezdtuk. Es annyiszor keltem h.nem birtam. Kisagyba kulon szobaba tesszuk le es mikor ebred atkerul. Sztem nalatok is igenyli a kozelseget tedd vissza az agyat. Lehet egy par evig meg ott alszik mert jo neki veletek ez termeszetes!!! Probaljatok meg majd fel ev mulva atkoltoztetni ne vegyetek el tole ezt a biztonsagerzetez!!!
2014. jún. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Aludj jól gyermekem című könyv. Neten is fent van pdf formátumban. Csodákat művel, rengetegen dícsérik a módszert. Annak idején én elrontottam a fiam alvását,pár hetesen. Még nyitva volt a szeme, mikor visszatettem a kiságyba erre felvettem és álomba ringattam. Persze ez után így kellett altatni és volt, hogy éjfélig sétáltunk vele. Aztán 3 hónaposan rátaláltam a könyvre. Azt írja max 2 hét és a módszer beválik. Nálunk 1 hétig se tartott talán. 9kor evés után lefektettem, lekapcsoltam nála a lámpát és kimentem a szobából. percek alatt elaludt hang nélkül.Most 1 éves és még mindid ilyen ügyesen alszik el.Én áldom ezt a könyvet :)
2014. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!