Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altatod a 2 hónapos...

Hogy altatod a 2 hónapos kisbabád?

Figyelt kérdés
2016. dec. 27. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én babám csak kézben alszik el. Hasfájós. Ringatni kell.
2016. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig ringatod kb?
2016. dec. 27. 18:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Cicin alszik
2016. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szoptatom, aztán ha elaludt mellettem, kijövök tőle. Vagy én is elalszom:-). Ha felsír, újra szopiztatom. Napközben sokszor babakocsiban alszik a kertben. Pont rálátok a konyhaablakból. Ha sír, tologatom amíg vissza nem alszik.
2016. dec. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Változó, de 10-15 percnél nem több. Ha nagyon görcsöl szegénykém pocakja, akkor szokott picit több idő lenni, de elég hamar elalszik. Néha szopizás közben is bealszik.
2016. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha cicin altatjátok akkor kimarad a büfiztetés?
2016. dec. 28. 05:36
 7/13 kaninchen1971 válasza:
Ha a mellkasodra teszed,hallja a szívdobogásodat,ami megnyugtatja és közben simogasd a hátát.
2016. dec. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem nagy kérdés volt a böfi este és ejjel. Mintha akkor nem tudott volna böfizni de közben meg azt láttam rajta h nyomja a hasát.

Alapvetően azt csináltam h vállra tettem pár percet miután cicin kb bealudt. Ha ernyedten aludt, akkor ágyba tettem, legtöbbször ekkor fel sem ébredt.

Volt h felebredt ha kimaradt a böfi. Hason aludt.

Mikor nagyobb lett kicsit, legalább a fejét majd a törzsét tartotta jobb lett a böfi helyzet is, elobb kijött

2016. dec. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én úgy próbálom, hogy elalszik rajtam, majd átteszem a kiságyba, vagy ringatom és beteszem, simogatom..de elég ritka, amikor 30 percnél tovább marad benne, valamiért mindig felébred és sír..
2016. dec. 30. 14:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez, hogy 20-30 perc múlva megébred és sír, általában benn maradt böfi miatt szokott lenni.

A kisfiamat két hónaposan cici után legalább 20 percig függőlegesen, magamon kellett tartani, egyrészt, hogy kijöjjön a böfi, másrészt meg hogy a tej ne jöjjön vissza (még nem zárt jól a gyomorszája).


De lehet más oka is, pl. reflux. A kiságy egyik felét, amerre a feje szokott lenni, emeljétek meg 6-8 centivel (mi faéket tettünk alá).

Aztán lehet a nem megfelelő hőmérséklet is, gyakori, hogy a babákat túlöltöztetik, és azért sírnak vigasztalhatatlanul. Ha fázik, az is okozhat ilyesmit.


Aztán van egy természetes alvásciklus is, ami általában így zajlik: elalvási szakasz, pár perctől akár 20 percig is tarthat, majd 3/4 óra alvás, éberebb szakasz úgy öt perc, sikeres visszaalvás esetén újabb 3/4 óra alvás. Ha ennyit lealszik, akkor szokott egy baba kipihent lenni (a következő alvásig :D ). Sokszor a két alvásfázis között előfordul, hogy nem tud visszaaludni, jellemzően akkor, ha nem volt elég a tej, ha éhes (legalább az egyik cicit szopizza ki teljesen mindig, mert csak akkor jut a zsírosabb hátsó tejhez is hozzá! És utána érdemes megkínálni még a másik cicivel is), de rosszul rögződött szokás is lehet.


Aztán nagyjából most vagytok növekedési ugrásnál, ilyenkor többet akarnak cicizni, gyakrabban.


Szóval kísérletezés, mire kiderül, hogy mi is volt az ok :)

2016. dec. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!