Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 és fél hónapos babám alig...

2 és fél hónapos babám alig alszik! Mit csináljak vele?!

Figyelt kérdés
Éjjel fürdés után alszik, igaz enni kel 3x de könnyen visszaalszik. Napközben alig, ha kezd nyűglődni altatnám erre üvölt, vergődik. 2 óránként enne, nem tudom ez normális e . Tápszeres, napi 1 adag anyatejet tudok neki adni. Átlagban 100 ml eszik. Ja és ha sikerül elaltatni fél óra v 45 perc a max. Mit csináljak h jobban aludjon? Nektek mi vált be? Minden javaslatra, tapasztalatra, tippre kíváncsi vagyok! Köszönöm ha írtok!
2017. jan. 2. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy kevés ez. Az én kisfiam kb 13-14 órát aludt össze. Ebből nappal 4x30-40 perc volt amit aludt, a többit éjszaka. Csak olyan hirtelen rövidültek az alvások! 2 hónaposan még egyszerre 1-2 órát is aludt és amikor elkezdte a rövid alvásokat azt hittem valami nincs rendben. De neki ennyi kellett. Ahogy hagyta el az alvásokat úgy nyúltak meg. Ennyi idősen kb 1,5 órát bírt ébren lenni.

Éjjel mennyit alszik a babád?

2017. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Este 9 től alszik kb fél 1 ig. Eszik. Utána kel 4 körül utána fél 7 kor. Kb 9 óra. Napközben fél óra v max 45 perc. Kb 4 x. De a köztes időben is sír és nyűglődik. És üvölt de veszettül ha el akarom altatni, kb 10 perc és alszik utána. De miért kell így elaludnia? :( miért nem tud nyugodtan. Este ezzel sincs gond. Akkor nem tiltakozik.
2017. jan. 2. 14:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Hogy próbálod elaltatni napközben? Ringatva? Kiságyban fekve simogatva? Éves előtt vagy után? Mit jelent nálad az altatni akarom kifejezés?
2017. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehet túl fáradt és azért nyűgös, sírós. Este próbáltad korábban letenni? Nálunk 2-3 hónapos kora között pont a rosszabb nappali alvás miatt az este 9 órai lefekvésből lett fél 8. És nem, nem kelt korábban. Többet aludt éjszaka. Nappal meg szerintem próbáld meg kicsit korábban elaltatni, ha pl eddig 2 óránként aludt, akkor próbáld meg másfél óra ébrenlét után elaltatni. Sajnos a túlfáradt baba nehéz eset. A kisfiam már nagyobb (15 hós és 2x alszik nappal), ha kimarad egy nappali alvás hajnal 4-kor ébred és nem tudom visszaaltatni. Amúgy 6 körül szokott. Szóval nemhogy nem pótolja be a kimaradt alvást, még kevesebbet alszik! Babakora óta ez van.
2017. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy éhes, erre utal az is, hogy 2 óránként enne.

Esetleg egy másik fajta tápszer?

2017. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3# -as a hasamra fektetem és úgy simizem ringatom. Cumit odaadom neki. De már ez sem mindig felel meg. Ha felállok vele csak nèzelődik.
2017. jan. 2. 18:31
 7/12 A kérdező kommentje:
#4-es ígyse kezdem később a fürcsit stb, 7-8 között van, aztán eszik. Mire elaltatom 9 óra kb. Nem lenne baj azzal h fenn van, de sír és nem marad el napközben az a baj. Nem elég neki az alvás tutira gondolom azért a sírás. Remélem alakul nála ez.
2017. jan. 2. 18:34
 8/12 A kérdező kommentje:
#5-ös. Azért fura a 2 óra mert ezelőtt 3-4 óra volt az etetések között. Mindig megetetem csak nem akarom túletetni.
2017. jan. 2. 18:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 2hónapos a babám és ugyanez a helyzet mint nálatok! Napközben állandóan enne (cicin lenne), ha elviszem sétálni akkor alszik, ezt tudom ajánlani neked is, a friss levegő és a babakocsi rázkódása csodákra képes! Remélem mihamarabb túl leszünk ezen az időszakon, szorítok nektek is!
2017. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Milyen tápszert eszik?

Mi a 2 óránkénti evés miatt váltottuk le a Bebát Milumilra. Ő se aludt amíg éhes maradt. Egyből lett egy végigaludt délután (2x4-4,5 órát aludt délután aztán meg hajnalig, majd reggelig de már az evés végére cumisüveggel aludt el mindig), másnaptól 3 óránként kért enni és jó kedvü is volt.

Főleg utólag nála nagyon feltűnő volt, hogy nem lakott jól. Valamikor 3 hónapos kora előtt volt neki is.

2017. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!