Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hónapos baba miért egyszer...

2 hónapos baba miért egyszer avagy 2x 20 percet alszik nappal, este meg maximum 8 órát? Azt is szakaszokban a szopi miatt

Figyelt kérdés
Hajnalban szopi után letudom tenni aludni,de nappal és az első alvásnál este úm.nem max.3.szopiztatásra.Ringattuk,babakocsiztunk,hintáztunk,már az ágya a miénk mellett van,a hőmérséklet jó,este csend,félhomály,babamasszázsolunk,napirend u.az szinte,a baba nem hasfájós,már a sírni hagyni módszert próbáljuk szokja meg az egyedül elalvást,mert már mi sem bírjuk!Ötletek?
2016. nov. 9. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Hordozás? Kendőben elalszik, beteszem a kiságyba és odateszem a kendőt, így érzi továbbra is :-)


Itt vannak érdekes cikkek, olvasd el, nekem sokat segített. [link]

2016. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos 10-15 percnél tovább nem bírja a kendőben :-(
2016. nov. 9. 12:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én babám is majdnem ennyi idős. 19. Én lesz két hónapos. Velem alszik és igényszerint szoptatom. Ha elmegyek mellőle ő is hamar felébred. Szerintem nagyon nagy baj ha hagyod sírni. Az egyedül elalvásnak nem 2 hónaposan jön el az ideje. Adj neki időt, most ő a legfontosabb minden más ráér. Próbáld ki hogy magad mellé fekteted és hagyod szopizás közben elaludni, majd vele maradsz.
2016. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2.válaszoló. :-) Közöttünk aludt apával,de sajnos nem fértünk el s az ágyunk mellé került babaöbölbe,így is mellettem van,de az elalvás nem megy egyedül.Szopi közben elalszik,eddig oké is,de mihelyt letesszük megszólal a vészcsengő :-(
2016. nov. 9. 17:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Az enyém is ezt csinálja ha leteszem, ezért nincs sok ötletem, de szerintem ha sírni hagyja az ember csak bepörög és nagyon nehéz megnyugtatni. Amikor felébred mit igényel? Újra mellre kell tenned vagy felvenned, vagy....?
2016. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mellre tenni,de volt olyan másfél órán keresztül ezt játszottuk...én beadom a derekam neki,csak már kikészülőben vagyok...pihenjen az anyuka amikor a gyerek alszik.És ha nem alszik?Apuka is kivan már mint segítség,más meg nincs a közelben :-(
2016. nov. 10. 01:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mos 3 és fél hetes a babám, és éppen így alszik. Sokszor nehéz, mert "rám van gyógyulva" :-), és mellette van három iskolás gyermekünk, akikkel tanulni kell, ebédet főzni mire megjönnek a suliból, este rendezni őket fürdés, vacsora, lefekvés, stb. Nem könnyű! De amikor ők kicsik voltak, éppen így aludtak ők is. Az igény szerint szoptatott babák szorosabban kötődnek anyához, de ez nem baj, hosszú távon meghozza jó gyümölcsét:-)! Ez most a baba ideje, veled akar létezni, egynek éli meg magát veled! És meg fog tanulni egyedül aludni majd egyszer, ez egészen biztos. Sőt, jobb alvó lesz mint akit sírni hagynak, mert nagyobb a biztonsága a korai kötődés miatt. Lehet, hogy csak 1, 3 vagy 5 év múlva, de eljön annak is az ideje! Türelem! (mire ezt megírtam, már ébred is a babám, és hív:-))!

2016. nov. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most du.3 óta szoptatom a picit,közben peluscsere,büfi,amit szabad töltöttünk úm.meg kb.5 perc nézelődés.És 3/4 5 van.Igény szerinti szoptatás...
2016. nov. 10. 16:43
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,a védőnő már egy hónaposan javasolta a 2 óránkénti szopizást!Köszi!Mikor állandóan kattog és a nyelvét nyújtogatja,bármi történik a cici a megnyugvás.Jah és majd 6 kiló a 2 hónapos pici...
2016. nov. 11. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!