Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Vannak még itt sorstársaim...

Vannak még itt sorstársaim akik ugyanúgy kínlódnak gyermekükkel, mint én?

Figyelt kérdés
Altatás,játék stb.?Aludni csak cicin,még az Adamo hintában is imádkozva (talán!),és amikor ébren van is jobban le kell foglaljam,mint egy felnőttet különben feszengés,morgás,düh tör elő rajta.Este sem alszunk 2-3 órákat szakaszokban,mert szopizik a drágám.És még csak 5 hónaposak leszünk.Minden nap a "lesz jobb is"-ban reménykedem!
2017. febr. 5. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
teljesen normális 5 hónaposod van. az enyém ugyanilyen:) a most 2.5 évesem is ugyanilyen volt. 7-8 hós korára kezdett el bárhol,és hosszabban aludni
2017. febr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Segits magadon,szoktak mondani..az elsonel mi is szenvedtunk..aztan a masodiknal volt hordozokendom,o rajtam aludt,en meg csinaltam a dolgom,ejszaka velünk alszik,csak szájába a cici es alszunk tovabb...ragaszkodhatsz te az elkepzelesekhez a gyereknevelest illetoen vagy megprobalhatod konnyebbe tenni az eleteteket(masok altal sokazor elitelt) nem teljesen hetkoznapi megoldasokkal
2017. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

nem mindenkinek jelent az könnyebbséget hogy éjjel nappal rajta lóg a gyerek kedves második....ez a fajta "kínlódás" 6-7 hónapos korra megszűnik, mire a gyermek lesz már annyira "önálló" hogy játszik, mászik, illetve eljut odáig az idegrendszeri érés, hogy hosszabban és mélyebben (netán önállóan) tudjon aludni. Ha ezt megelőzöd azzal, hogy magadra kötöd, meg éjjel non stop szoptatod, akkor szerintem késlelteted, akadályozod ezt a folyamatot...van több ismerősöm aki hordozókendőbe teszi nappalra, valamint vele alszik, de nekik már 2 éves a gyerekük, és azóta sem tudták elválasztani éjjelre, a hordozásról még csak csak leszoktatták mikor már az anyának csontkovácshoz kellett mennie, de az éjjeli ciciről a mai napig nem tudják. az meg csak álom hogy külön szobába aludjon.

Nem leszólni vagy pálcát szeretnék törni az együtt alvás ellen, vagy a hordozás ellen, csak akik ezt választják, igazán megérthetik hogy nem mindenki tud/akar együtt aludni a babájával, illetve lehet hogy nem akarja házimunka közben hordozni.

2017. febr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hordozóm van,de számomra kényelmetlen amikor benne alszik a pici is.Az éjszakai alvás,a mellettem lévő kiságyban történik.Akkor jó ott neki.Nappal hallani nem akar róla.Az a jó még amikor apukája itthon van,minden másnap,mert akkor ő legfoglalja.Én már kifogytam a kreatív dolgokból,ám ő minden másnap azért feltud töltődni,regenerálódni,szocializálódni,amíg én 0-24-re megnyertem magamnak a picit...
2017. febr. 5. 18:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Nem egyszerű de én már elfogadtam, nekem most ez a munkám ezt csinálom 100%-osan. Ahogyan az előttem szóló is írta ez tőled függ, vagy ragaszkodsz valamelyik módszerhez vagy mindig magadhoz veszed. 20 hónapos a fiam, mèg mindig igèny szerint szoptatom. Amikor kicsi volt hordozóban volt, mindig figyeltem és játszottam vele. Apuka sokat dolgozik, külföldön élek, nincs segítség.

De hidd el könnyebb lesz, már simán elalszik a babakocsiban, kocsiban, éjszaka is egyre kevesebbszer ébred fel. Sokszor játszik egyedül, ha kint vagy máshol vagyunk nem is érdeklem olyan jól elvan magában. Szóval csak annyit tudnék tanácsolni, hogy kitartás, könnyebb lesz. Olyan hamar felnőnek...

2017. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nekem is 5 hónaposom van. ket hete elkezdett orankent kelni, cicit kerni...nagyom kivoltam. mivel lattam h az is gond hogy magyon ficankol mar az agyban (atfordul es sajat magat felkelti) etert azt csinaltam higy a szopi parnaval beszukitettem az ágyát. igy nem tud átfordulni. valamint nem adtam neki xicit, valahanyszor megebredt, vallamra vettem, cumi a szajba, es ringattam vags 20 percet mig vissza nem aludt. az elso ejjel orankent kellett ezt megtennem. a masodik ejjel mar csak ejfelig kelt, ejfel utan bekenhagyott. 5.00 korul kelt, de akkor maar meg is szoptattam. ma van a harmadik nap/ejszaka. 3.12. eddig még nem kelt felt :)

a nappali alvasoknal os elvettsm tole a cicit, inkabb kiteszem a teraszra a babahordotoba es ringatom, de lehetoseg szerint nem hagyom cicin elaludni. persze azert igy is sikerul neha ott elaludnia.

2017. febr. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja es nem sirt a ciciert. ez nem sirni hagyásos, nagyobb teso is van, az nalunk nem mukodne
2017. febr. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
"Ami a hosszútávú hatást illeti: érdekes, hogy ez a kérdés szinte sosem merül föl, ha a baba cumival, cumisüveggel, rongyival alszik, azt nem gondoljuk, hogy még a kollégiumba is magával fogja vinni, vagy hogy utána nem fog elaludni:o)) Pedig azok pótszerek, és ahogy írtam, teljesen természetes, hogy most cicin alszik el. Ezt így rendezte a természet:o)) Szóval kinövi ezt is, mint minden mást: a pelust, a hordozást, a szopit magát, és nem azért, mert különösebben tenni kell érte, hanem mert az egészséges kisgyerekben működik a fejlődés motorja." idéztem,remélem így lesz... :-)
2017. febr. 12. 10:13
 9/11 anonim ***** válasza:
persze es nincs is ezzel semmi baj amig nem megy a minosegi egyutt toltott ido rovasara. a kislanykam kisbaratja 2 evesen is a fel napjat vegig cicizi. tobb ppntban is el van maradva a kortarsaitol a fejlodesben. az en lanyom cicifuggo idoszakaban 5-6 honappsan ejjelente 10szer kelt. masnap egy roncs voltam, mert nappal se potolta az alvast. sirt egesz nap a faradtsagtol, en meg sirtam vele egyutt a kimerultsegtol. ez persze még tobb ciciztetest szult....aztan raszokott a cumira. es vegre megtapasztalhattam azt az erzest, hogy milyen amikor az ember pihenten foglalmozhat egy babaval ;) es hogy milyen egy nyugodt kipihent baba. most akisebbik lanyomnal nem vartam eddig, azonnal cumit kapott.
2017. febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ja es ezzel nem arra celoztam hogy a sokaig szoptatott babak fejletlenebbek volnanak, ez nyilvan egy konkret, komplex eset. az anyuka gyerekfuggo, a gyerek anyafuggo, nem ejjeli cicizesrol van szo hanem cicivel vigasztalasrol meg unalomuzo cicizesrol, a gyermek szivesebben cicizik mint jatszik/setal/tanul. Az anyuka meg ezt hagyja, mert hogy ez az igenye a babanak.
2017. febr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!