Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek már átalussza a babája...

Akinek már átalussza a babája az éjszakát az hogyan alakult ki? Éjszaka egyre később kelt, vagy egyszercsak nem kelt éjszaka?

Figyelt kérdés
És utána hogyan alakultak a nappalok? Sűrűbben evett? Köszönöm a válaszokat.
2017. márc. 1. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15 hónapos koráig két , három óránként kelt, minden egyes éjjel. Majd 15 hónapos korában egyszercsak magától végigaludta az éjszakát, és ez azóta is tart, lassan két éves.
2017. márc. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az enyém még ugyan nem alussza át az éjszakát teljesen, most 10 hetes, de ő folyamatosan tolja ki az éjszakai evést, eleinte 2-szer evett, mára elhagyta az egyik evést, és olyan 4-5 között kel csak enni.Nappal viszont van, hogy 2 óra elteltével kéri a kaját. próbáltam az adagját növelni, mert tápszeres, de sok visszajött neki, szóval inkább gyakrabban etetem ha kéri. Azt viszont megfigyeltem, hogy 6-szor eszik egy nap, és ha valamiért kimarad egy kaja, pl túl hosszút alszik és csúszik az evés, akkor azt éjszaka bepótolja, és hamarabb kel fel enni.
2017. márc. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kislanyom 3 honapos kora ota atalussza az ejszakat. Egyszer csak vegigaludta es azota is igy van. Nem evett tobbet nappal.
2017. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én babám úgy kezdte, hogy éjszakai evésnél repetáért sírt. Először nem mertem adni, csak keveset pluszban, de pár hét folyamatos nyűglődés után feladtam, és dupla adagot kapott. Utána aludt 7-8 órát. Annyi volt utána a feladat, hogy a hajnal 3-10 közti alvást eltoljuk egy korábbi kezdőidőpontra. Mindezt kb 10'12 hetes kora körül játszottuk le, azóta megy a 8-10, akár 12 óra alvás. Az esti dupla adag sokáig megmaradt, kb 1 hónsp után sikerült úgy játszani az adagokkal, hogy ne egyen többet, mint máskor.

(Cumisüvegből evős baba, kb 80% anyatej, 20% tápszer felállásban)

2017. márc. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kislányom 2,5 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Eleinte 5-kor kelt enni aztán kitolta 7-8-ra. Azóta is átalussza már 13 hós. Nem evett többet nap közben.
2017. márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2 hónapos kora óta nem eszik éjjel. (Az éjszakát is átaludta valameddig, majd fogzás és mozgásfejlődés bezavart). Amikor kimaradt az éjjeli etetés többet kért nappal. Addig 6×120 milit evett, ezután 5×150-et, tápszeres. 5 hetesen maradt ki az egyik éjjeli etetés és 6 órát aludt egyhuzamban, akkor is nőtt az adag amit egyszerre igényelt.
2017. márc. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kisfiam körülbelül 6 hetes kora óta átalussza az éjszakákat:

Eleinte kb 21:00 - 04:30-05:00 / Most 10 hetes korára kb 21:00 - 6:00


Egyszer csak egyik napról a másikra nem kelt fel 3 óra körül. Fél 6-kor be is mentem hozzá, hogy minden oké-e és aludt mint a bunda. Azóta tartja ezt a reggeli keléseket. Egyik napról a másikra történt, nem is értettem..


Utána tartja a 3 óránkénti evéseket, sőt most 10 hetesen egyre többször húzza 4 órára is. Átlag 5 evés / napra csökkent az evések száma, de akkor 150 ml / alkalom. Bírna többet is, de a gyomra nem. Az éhsége viszont ilyen időközönként jön elő.

2017. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom eleinte 2szer kelt éjjel,később már csak egyszer,aztán 2 és fél hónaposan aludta át először az éjszakát,és azóta is.
2017. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lányom 4 óránként evett kisbabaként. Volt egy késő esti evés (11-12 körül) és aztán felkelt 3-4 körül, a következő már reggel volt. Olyan 2 és fél hónapos korában egyszer csak nem kelt föl enni, pedig én már magamtól fölébredtem :D Először nem mertem örülni, de utána egyszer sem kelt enni, hirtelen abbahagyta. Nappal se evett többször, ott tartotta magát a régi evésrendhez (ha jól emlékszem 5ször evett napközben).
2017. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hetes koráig egyszer evett éjjel 3 óra körül, aztán egyik éjszaka már nem ébredt enni, csak 6 órakor. 2 hét múlva már csak reggel 8-kor kelt. Nem evett sűrűbben napközben (tápszeres volt egyébként). Innentől már többet nem evett éjszaka és csak nagyon ritkán ébredt fel.
2017. márc. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!