Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kis fiam 6 hetes, és minden...

Andyf kérdése:

Kis fiam 6 hetes, és minden este nagyon nehezen megy az elalvás. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Tápszeres, általaban 100-130ml eszik de van, hogy megelégszik 50-80ml -vel is. Nappal semmi gond, általaban mikor felébred még elvan fél órát kb, addig mondigál, aztán eszik és alvás, van, hogy alszik 2 orát is a két etetés közt. Aztán már délutan 6 után nyügösebb lesz, nem alszik annyit max egy orát két evés közt, és jön az este amikor kb 8 utantól 11ig sír, amíg sikerül bele aludnia. Nem látom, hogy görcse lenne de ettől függetlenül adok görcs oldót is. Mi lehet a baj? Lehet, hogy túl fáradt már és azért sír annyit? Mert ha már elalszik akkor általaban 5 orát végig alszik, egyszer kel csak enni éjszaka. Masadik kisbabám, de a nagyobbikkal nem voltak ilyen problémáink. Van, hogy már utolsó probálkozásként adok még enni neki rá egy orára ahogy evett, és attól belealszik de van, hogy még nyügösebb lesz tőle, túl etetni sem szeretném. Mit próbálhatnék meg,hogy nyugodtabbak legyenek az estéink mert így eleggé nehéz a 2 éves fiam mellett?

#altatás #evés #nyügösség.
2017. márc. 17. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetne babateával próbálkozni este a plusz tápszer helyett.
2017. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy túl fáradt, túlpörög.

Nálunk is ez volt.

Próbáld meg korábban ágyba tenni(mondjuk fürcsi után 45 perccel) és estére biztosíts neki nyugalmat, csendet.

Tudom, hogy nehéz egy 2 éves mellett ezt, megtenni, nekem is van a már 5 hónaposom mellé egy 3 éves.

Kitartást.

Remélem hamarosan rendeződik nálatok a helyzet.

2017. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam de nem fogadja el, az este is kb 20 ml teát ivott meg de még jobban kezdett sírni, aztán megivott 90ml tapit és belealudt. Van, hogy így elalszik ha még eszik de van, hogy csak még rosszabb lesz a helyzet.
2017. márc. 17. 15:03
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is erre gondolok, hogy túl kifarad, mert estére ér haza apa is, akkor babáznak vele is, és persze csendet teremteni lehetetlen mivel a 2 évesem mindig jön utánam. Így kb 7től már ébren van és 8 után fürdetés után sem tűnik álmosnak ha leteszem már akkor akkor is sír, inkább köztünk lenne. Aztán 9 kor próbálom mégis csak altatni miután megissza az aznapi utolsó adag tejcsit de akkor kezdődik a sírás, és vagy sikerül 11 kor kb csak úgy elaltatni vagy egy adag tejcsi után nagy nehezen bealszik. Van mikor este is egyedül vagyunk mert apa dolgozik, olyankor nagyon nehéz mert közben a nagyobb fiamat is vacsiztatni fürdetni és fektetni kell. Remélem hamarosan megoldodik.
2017. márc. 17. 15:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 5 hetes, és időnként ő is beleesik ebbe. Ő anyatejes, de ez mindegy szerintem ebből a szempontból.

Van olyan este, hogy elkezdi fajlalni a hasát, látom, hogy tekergeti magát, huzkodja a lábát. Ilyenkor is úgy tesz, mintha éhes lenne, a kezét a szájába tömi, tátog, akkor is, ha bőven eleget evett elotte. Tudom, mennyit eszik, mert üvegből is adok neki anyatejet szopcsi után.

Szóval, ha ilyenkor még eszik, akkor még jobban fáj a hasa, elkezd bukni is, még nyugtalanabb, és beindul az ördögi kör.

Volt olyan este, hogy este 8-11-így 300 ml tejet evett meg 3200 g-os gyerekem, akinek elvileg kb 500 ml a napi adagja!

Aztán rájöttem, hogy neki minden bajra egy megoldása van, a szopcsi, az evés. Ha ilyen nyugtalan, de evett eleget, mostmár cumit szoktam neki adni, természetesen alapos büfizés, tisztába téves, szeretgetés után, ha azok nem használnak. És akkor alszik nyugodtan.

2017. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"A francia gyerekek spenótot esznek" c könyvet nagyon ajánlom (külön fejezet van erről, szerintem érdemes elolvasni, szórakoztató is azon túl, hogy nagy tanulságokat mond).
2017. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, az én kisfiam 10-én volt 4 hónapos. Eléggé rendszertelen volt nála is ez az alvás dolog. Ő is 8-11-ig ordított, nem jöttünk rá, hogy mi is lehet a baj.. Aztán rászoktunk arra, hogy 20.15-kor elkezdjük a fürdést, rá fél órára cicizik, kilencig büfiztetés, dajkálás, aztán ráfektetem egy puha plédre, a közepére, mind a két irányból ráhajtom (így könnyebb utána kicsomagolni) és kb 5 perc alatt elrinhatom. Mire elalszik, a cumit is kilöki és anélkül alszik. Fürcsi után a törölközés, pelusozás, öltözés közben már csak egy kislámpa világít a fotel mögött a sarokban, így majdhogynem sötét van. Három napig kín szenvedés volt, de "megtanulta", hogy jön a hosszú alvás. Reggel hatig alszik ilyenkor.


Ja és kimaradt.. 6tól 9ig visszaalszik. 9kor kaja, 10.30-12.00ig alvás. 12kor kaja, 14.00-15.00ig alvás. 3kor kaja, 17.30-18.00ig alszik még egy picit. 6kor kaja, utána viszont fent van altatásig.


Egy pár napig rossz, de sikerült ráállni egy napirendre, így megszűntek a hosszas sírások is. :) Remélem tudtam segíteni a saját tapasztalatommal. Kitartást!

2017. márc. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!