Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Gond ha 10 hetes baba átalussz...

Gond ha 10 hetes baba átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, hogy a hasfájás elmúlóban van, de nem szeretném elkiabálni. Napközben 5-7 szor szopik majd éjfél körül elalszik hason, néha még nyűglődik éjszaka álmában de fél perc után elcsendesedik és alszik tovább. Mellettem alszik. Nagyjából délben 12-1 fele kel enni, egész éjszaka nem eszik. Ez nem gond? Egyébként van napi 4-5 pisis pelus és idáig szépen gyarapodott, havi 1kg, most közel 5kg a lányom. Kaki ritkábban szokott lenni mióta így alszik, általában napi 1 de van hogy nincs 1 napig. A kakija eléggé barnás, folyik és nyúlós. 1 hete kezdte átaludni az éjszakákat.

+1 kérdés. Sokszor erölködik a kaki miatt de az nem jön, csak puki. Nem gond ennyi idősen, ha nincs 1-2 napig? A pukival, ha lenne kijönne a kaki is? Nagyon nehezen végzi el a dolgát, sír ameddig ki nem jön, sokszor előfordul, hogy hőmérőzés közben sikerül. Ez nem baj? Illetve a széklet állaga normális? Mivel segíthetnék neki nagydolgozni, amihez nem szokik hozzá?

Elnézést a sok kérdésért, aggódós első babás anyuka vagyok. Holnap utánra kaptunk időpontot a dokinál, addig is szeretnék informálódni, nálam tapasztaltabb édesanyáktól. Köszönöm.


2017. márc. 29. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az en ikreim koraszulottek voltak es a kislanyom mar 3 (azaz 1) honapos koratol ataludta az ejszakat. A korhazban azt mondtak az orvosok es a dietetikus is, h nem szabad az eves miatt felkelteni, m az alvas a fontosabb. Alvas kozben fejlodik ugyanis az agy es ebben a korban ez a legfontosabb. Szoval nem baj, ha mar ennyi idosen atalussza a babad az ejszakat.

Ha anyatejes, akkor az is normalis, ha csak 1-2 naponta kakil, m a babak az anyatej minden reszet felhasznaljak a szervezetukben. Ha az allaga nem kemeny, akkor rendben van.

Ha tapszeres a baba, akkor napi 1 evokanal aszaltszilvale a tapszerbe kicsit megoldja a kakit, ha kemeny.

2017. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kislányomnak is volt hasfájós korszaka, ami 3 hetesen kezdődött. 1 hónapig tartott nagyjából, és mikor vége lett, egyik pillanatról a másikra, átaludta az éjszakákat. És azóta is (4,5 hónapos)!

Kis súllyal született (2680g), 1 hónappal a kiírt előtt, szerencsére a kis súlyon kívül semmi gond nem volt. Hamar be is hozta, mert már közel 7 kg.


Állandóan gyötörte a puki a pocakját, de sosem hőmérőztem. Az szopis babánál erre nincs szükség. Próbáld tornáztatni, a lábaival körkörös mozdulatokat tegyél, így könnyebben tudnak pukizni. A kamilla- édeskömény, Mecsek babateát is kipróbálhatod. Enyhíti a pocakfájást, és segíti a gázok távozását.

A csak anyatejes babának a székletének az állaga krémesebb, és általában narancssárga, de ez változhat, minden ok nélkül. Függ attól is, hogy az anyuka mit evett. Teljesen normális.


A mi rekordunk, 1 hét 2 nap volt míg nem kakilt. Azóta is, hetente 1 nagyobbat produkál. Gyermekorvost is, védőnőt is kérdeztem, hogy ez mennyire normális, azt mondta, hogy ne aggódjak. Ha 10-12 napig nem kakil is normális. Minél ritkábban kakil, annál több anyatejet hasznosít a szervezete.

2017. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, elfelejtettem írni, hogy anyatejes. Van mérlegünk, de igazából ritkán használom, nem szeretnék parázni rajta ha kevesebbszer eszik keveset mint amennyit kellene. A kakija nem kemény, híg, folyik és nyúlós. Nincs székrekedése, csak ritkán, erőlködve jön ki.
2017. márc. 29. 11:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem gond. Nekem 12 hetesen kezdte átaludni az éjszakát. Az enyém is hasfájós volt, kaki neki is híg volt, mégis nyűglődött előtte. Én arra gondoltam a székelési inger + gázok zavaróak. Én vártam elég sokáig, használtam szélcsövet gázok miatt mert neki meg nem távoztak könnyen, de inkább csak utolsó esetben. Egyébként a tornáztatás és masszírozás is sokszor elég volt, meg a hasaltatás, mellkasomon, alkaromon, hogy ne nyűgösködjön addig. Ellazulva könnyebben távozik minden. Az enyém pl altatás közben pukizott legtöbbször, de kakilni is inkább ellazult állapotban.
2017. márc. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyáltalán nem gond. Kislányom is 9-10 hetesen kezdte átaludni, 4-5-ször eszik egy nap. Most 20 hetes és már megduplázta a súlyát. Stabilan este 8-tól reggel 8-9-ig alszik. Amíg szépen fejlődik, hízik, nem sír sokat nincsen ezzel semmi gond:)!

2017. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, mások a lelküket eladnák az ördögnek, hogy végre végigaludja az éjszakát a baba. Élvezd ki ezt az idilli állapotot, mert még simán "elromolhat".
2017. ápr. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!