Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tudtok egyszerű de nagyszerű...

Tudtok egyszerű de nagyszerű altató versikéket vagy dalokat?

Figyelt kérdés

Lehetőleg ne olyat írjatok amihez komoly ének tudás kell. :) igaz még nem született meg a picink most 18hetesek vagyunk, de amióta tudjuk a férjemmel, h úton van azóta minden este amikor nem dolgozik a férjem esti mesét olvas neki. Én arra gondoltam, h azokon az estéken amikor nincs itthon akkor altatódalt vagy versikét mondanék.

Sokat keresgéltem, találtam is párat ami tetszik, de isten igazából egyik se fogot meg.



2017. ápr. 3. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Brahms altatója. A legtöbb zenélő babajáték ezt játssza :)


Édes álmot, jó éjt,

Amit kis szíved kért,

Amit várták olyan rég,

Nézd mily szép most az éj.


Csillag fény ragyog rád

Sötét fák lombján át,

Csillag fény ragyog rád

Sötét fák lombján át.

2017. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csillagfény*

Elnézést, autocorrect :)


Azt hiszem, a pontos címe Johannes Brahms - Bölcsődal (angolul Lullaby)

2017. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ó ez gyönyörű :D köszi szépen!
2017. ápr. 3. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Vártál* 😃😃

Nagyon szívesen 😊

2017. ápr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Palya Beának vannak altatós mondókái. Nagyon aranyosak. Én szeretem. Mesekönyvvel adják a CD-t, de én úgy szoktam, hogy a könyvet mutatom és énekelek. De a CD is van hogy megy este felé háttérben.


https://www.youtube.com/watch?v=Qcfk2S7s5oI - Ez a személyes kedvencem :)

https://www.youtube.com/watch?v=wbASW_PqpvU

2017. ápr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Csajkovszkij: Szép csillagos az ég
2017. ápr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon bejött pár altató dal és versike.. Miközben halgattuk a picikénk akkorát rugott, h a férjem érezte. :D nagyon jó érzés volt. Köszönöm nektek!
2017. ápr. 9. 07:13
 8/8 anonim válasza:

Nekem ezt énekelte sokat az anyukám:


Keresdd meg a tűt, én meg a gyüszűt, hadd varjam meg a babámnak a kis cipellőt. Meg is vartam már, fel is adtam már, baran-piros két orcáját megcsókoltam már.

2017. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!