Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van még valaki, akinek így...

Van még valaki, akinek így alszik el a gyereke?

Figyelt kérdés
22 hónapos kislányom mindig is nagyon rossz alvó volt. Ha rajta múlna, szerintem soha nem aludna délután. Egész pici baba korában is maximum egyszer aludt, 1 órácskát. Éjjel meg ment a műsor 4-5 alkalommal is. Azt hamar észrevettem, hogy őt nem lehet úgy altatni mint pl. a tesóját, hogy lefekszem mellé és simogatom. Vele járkálni kellett. Aztán mióta már kicsit nagyobb, azóta elmaradt a járkálás viszont észrevettem, hogy ha beteszem a kiságyba és kimegyek, igaz hogy sír egy 5 percet de utána elalszik. Van, hogy 2 óra hosszat is alszik így. Nagyon borzasztó ez szerintetek? Most már ez van, őt képtelenség bárhogy máshogy elaltatni, nagyon intenzív gyerek, csak nem tudom hogy van-e más is esetleg aki így csinálja.
2017. máj. 2. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Első blikkre azt írnám, hogy tök jó, hogy egyedül alszik el a gyermeked. De másodjára elolvasva az írásodat megakadt a szemem abban az 5 perc sírásban. Tudom, hogy egy kisgyermek sem halt még bele 5 perc sírásba, de ha minden nap megy ez az elalvás előtti 5 perces sírás, az szerintem nem jó. Ha nyöszörögne, azt mondanám, hogy altatja magát. De az 5 perc sírás minden nap egyedül a kiságyában zárt ajtó mögött...nekem soknak tűnik. Ez nálam már súrolja a sírnihagyás kategóriáját. Ugyanis ha így altatná magát, akkor dünnyögne-nyöszörögne egy kicsit, és elaludna.

Szerintem a te gyermeked álomba sírja magát.

Honnan tudod, hogy máshogyan nem tudna elaludni? Mennyire kitartóan próbálkoztál egyéb módszerekkel? Szerintem minden sírásnak van oka. Nyilván sír, ha fáj valamije, éhes-szomjas. Sír, ha nem akar egyedül lenni. Egy 22 hónapos már bőven tud hisztizni is, úgyhogy lehez, hogy ez egy hisztis sírás, de akkor is sírás. Ha azért sír, mert nem jó neki egyedül, azzal is foglalkoznod kell, mert te vagy az anyukája, ki kell találnod, milyen módszerrel tudna BÉKÉSEN álomba merülni. Mert a mindennapos 5 perces elalvás előtti sírás minden, csak nem békés.

Egyébként beszél már? El tudja mondani, hogy mi a problémája?

Én sosem hagytam sírni egyik gyermekemet sem, nekem 5 perc sírás nem fért volna bele, főleg nem zárt ajtó mögött. Biztosan mások szerint én csináltam/csinálom rosszul, de én a gyermekeim mellé (pontosabban közé) fekszem (4 és 2 évesek), olvasunk egyet, és összebújunk. BÉKÉSEN alszanak el. És így fogom csinálni addig, amíg igénylik.

2017. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A nagylányommal én is azt csináltam ( ő már 6 éves), hogy mellé feküdtem és megvártam amíg elaludt. Sokszor aludtunk együtt már egész pici korától kezdve. De a kisebbikkel ez nem megy. Annyira egy sajtkukac, hogy nem bír fekve megmaradni egy helyben, már pár hetesen is izgett-mozgott amennyire tőle telt, nem tudott lenyugodni. Szerintem mindent próbáltunk, amit lehet. Azért sír, mert nem akar aludni. Utál aludni, de sajnos muszáj mert ha nem alszik akkor kezelhetetlen. Valamennyire tud már beszélni, bár inkább csak szavakat. Ha megkérdezem, miért nem akar aludni, azt válaszolja hogy "azért, mert nem akarok". Ezzel meg nem vagyok előbbre. Csak akkor alszik el sírás mentesen, ha autóban utazunk vagy nagyon fáradt és babakocsizunk. De télen nem akartam az alvás miatt 1-2 órán keresztül céltalanul tologatni az utcákon a mínuszokban.
2017. máj. 2. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Értem. Ez így tényleg nehéz helyzetnek tűnik. De valahogyan akkor is meg kellene próbálni békés elalvásra bírni.

Azt próbáltad már, hogy te is lefekszel mellé az ágyra, és alvást színlelsz? Előtte kellemes alvó félhomályt csinálsz a szobában, és lefekszel. Úgy teszel, mintha aludnál. Lehet, hogy az első pár alkalommal örökkévalóágnak fog tűnni, de szerintem nincs az a gyerek, aki előbb-utóbb ne feküdne be az anyukája mellé, ha azt látja, hogy ő alszik. Az én kisfiam is nagyon menős gyerkőc, picinek Ő sem akart aludni. Én eljátszottam Neki többször, hogy alszom. Volt olyan, hogy Ő még kint a nappaliban játszott. Elmagyaráztam Neki, hogy anya lefekszik, alvásidő van, jöjjön Ö is. És egyszer csak jött. De ez csak úgy megy, ha rászánod az időt, és kettesben vagytok otthon. Hogy ne kelljen felugrálnod a mosás kiteregetni, nehogy kifusson a leves, és a gyerkőcöd se tudjon kiszaladni a tesójához vagy az apjához. De gondolom, a nagyobb már suliban van, apa dolgozik, tehát elvileg kettesben vagytok otthon.

2017. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pont most voltam ilyen "szívtelen" anya. Előtte 1 órát altattam, de előre láttam, hogy ma nem fog beválni. Ismerem a gyerekem, ha túlpörög, nem alszik el a ringatástól. A melléfekszem módszer csak este működik. Mesétől csak még élénkebb lesz.

Ugyanakkor, ha csetlik-botlik, mert olyan álmos, akkor bárhogyan is, de aludnia kell, mert minden perccel csak neki lesz rosszabb.

Nem magatehetetlen csecsemő már, aki csak sírni tud. Amíg pici volt, sose hagytam. De már a dackorszak küszöbén, a hiszti gyakori, egyébként is felismerem, mikor mi a baja, még ha nem is tudja elmondani. A mai (amúgy nem mindennapos) arról szólt, hogy "olyan fáradt vagyok, hogy aludni se tudok, ráadásul minden olyan érdekes, hogy nem is akarok". Általában a heti gyógytorna után ilyen, ami fix kezdéspontú és beleesik az alvási idejébe, ezért túllendül.

Nem álomba sírja magát, hanem sírva panaszkodik egy sort, majd berángat pár holmit az ágyába és azokon eldőlve elalszik. A kávém negyedéig se jutok el, míg tart a műsor.

Egyébként ki tudna jönni, ha akar. Nem láncra verem.

20 hónapos.

2017. máj. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam többször is , hogy lefekszem mellé a földre a szivacsra (ő még kiságyban alszik), alvást szimulálok. Ő betakargat a takarójával és mellémtesz egy plüss állatot, majd kimegy a szobából :-D Hát nem egy egyszerű eset.
2017. máj. 3. 10:32
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Édes!:-)

Hát, ha van még kedved, próbálkozz! Ez egy új rendszer, nem fog elsőre menni, sőt, másodjára sem. Te mit csinálsz, amikor Ő kimegy? Te is kimész, vagy alvást színlelsz? Meddig fekszel alvást színlelve? Szerintem adj neki egy kis időt, hogy rádöbbenjen, anya nem viccelt, tényleg alszik.

2017. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Még annyit, hogy mikor altatod? Mit jelent az, hogy többször próbáltad? Többször lefekszel, úgy teszel, mintha aludnál, aztán felkelsz? Ha így van, a gyerkőc nem fog komolyan venni, és nem csoda, hogy betakargat, aztán kimasíroz.:-)
2017. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen már többször próbáltuk ezt az alvást színlelünk dolgot, nem vált be. Volt, hogy úgy próbáltuk altatni hogy a szivacsra feküdtünk mellé, volt hogy úgy hogy a rácsos ágyban fekszik és mi a szivacson. Viszont most már akkora, hogy ki tud mászni a rácsos ágyból ha nagyon akar de akkor nem próbálkozik ha nem vagyok bent. Ha bent vagyok, folyamatosan próbálkozik a kimászással, ez is egy oka annak hogy kijövök. Most tettem le 1 perce, ezt az egy percet végigsírta de pontosan tudja hogy ez a menetrend, most már csak kicsit nyűglődik és 2-3 percen belül aludni fog.
2017. máj. 4. 10:43
 9/9 anonim ***** válasza:

10:43-kor írtad, hogy most tetted le egy perce. Miért altatod ilyen korán? 22 hónapos, elvileg már csak egyszer alszik, nem? Mikor kel reggel?

Csak azért, mert lehet, hogy azért nyűglődik elalvás előtt, mert korán akarod altatni. És este azért alszik el könnyen, mert korán kel a nappali alvásából, és estére kidől.

Az én 2 éves kislányom nagyon korán kel. 6-kor ébresztő, megyünk bölcsibe, és még így is vígan eljátszik 11-kor. Fél 12-kor ebédel, és délben magától egy pillanat alatt elalszik sírás nélkül.

Szval tényleg érdekel, hogy mikor kel föl reggel. Ha 11 órakor altatod, ahhoz 5-6 között ébrednie kellene reggel.

Csak segíteni akarok, mert tényleg nem hiszem, hogy természetes jelenség az, hogy egy ekkora gyeermek perceket sír elalvás előtt.

2017. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!