Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van itt más is, akinek a 2...

Van itt más is, akinek a 2 éves gyereke már nem alszik nap közben?

Figyelt kérdés
Hogy bírjátok? Főleg ahol kisebb tesó van
2016. okt. 19. 14:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Fiam 1,5 éves kora óta nem alszik, ő 3 évesen került oviba és 3,5 évesen kezdett ott maradni délután is. Már néha alszik ott. De itthon nem.

Van egy kishúga. Nehéz volt mert ugye nem akart csendben maradni...

Viszont a húga is kezdte a dolgot... Még nem volt 1,5 éves, amikor már nem aludt délután. Viszont ő most 2 éves kora óta bölcsis és ott meg simán alszik.

2016. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

hát nem túl biztató hogy a hugi is "örökölte" ezt tőle...


nekem 1 hónapos a lányom, a nagytesó nagyon jól alukált egészen szeptember elejéig. azóta meg egyáltalán nem szinte..borzasztó, hogy éppen most, a kistesó születése előtt pár héttel találta ezt ki...ennek már 5-6 hete, szóval nem hiszem hogy átmeneti az állapot és nagyon nehezen fogadom el. főleg mert a kicsit is nehéz emiatt altatni..most még beájul a szopiba, de mi lesz pár hét múlva, mikor már zaj érzékeny lesz, a nagy meg akkor találja ki húzogatni a széket a kövön mikor altatnám?

a nap eleje általában jól telik, aztán jön a dél, amitől már előre görcsben vagyok, mert egy darabig még jófej a nagy lányom, aztán elkezd kínlódni, hisztis lenni, hiszen még életkorából adódóan azért kellene aludnia, egyre idegesítőbb ahogy megyünk előre a délutánba, dobál dolgokat, mindennek neki megy, elesik, akkor persze hisztizik aztán újra idegesítő lesz, köpköd, piszkálja a húgát, este meg már kínszenvedés a fürdetés. nagyon nehezen viselem, főleg mert így 2 óra megállás sincs a napomban, csak ugrálok egyik gyerektől a másikig, egész nap és aztán persze éjjel is a kicsi miatt aki óránként szopizik

2016. okt. 19. 14:29
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nyűgös az egész du, akkor viszont a kis szervezete még igényelné az alvást.

Valami más altatási szokást kialakítani és úgy altatni?

Lehet csak egy kis féltékenység áll a háttérben, hogy addig is vele foglalkozol, míg a kicsi alszik?

2016. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy véletlen lenne, a kis testvér érkezését így reagálja le, felborult a kis belső élete.


Valahogy át kéne ezen segítened őt. Nekem három gyerekem van és nagyon nem azonos az alvásigényük, van, amelyik születésétől fogva sokkal többet van fenn, mégsem az a megoldás, hogy nem alszik napközben, erre a kis idegrendszerüknek nagyon nagy szüksége van még.


Nem tudom milyen rituáléval aludt el korábban a nagy, de meg kéne találni a módját, hogy el tudjon aludni, esetleg a picit altatod el gyorsan, ha az gyorsan megy, vagy mindannyian a francia ágyra mentek?


Nem tudom mik a helyi lehetőségek, sok függ ettől is.

Én biztosan nem adnám fel, addig próbálkoznék, míg valami bejön.

2016. okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

már a kicsi érkezése előtt kezdődött ez, fokozatosan..1,5 éves kora óta kb. voltak több napos periódusok amikor nem aludt..a 2 éves kor felé közeledve egyre sűrűbben...aztán szeptember elején azt hittem megint egy ilyen periódus jön...de azóta se alszik csak nagy ritkán sikerül elaltatni, tvre, de akkor meg este alszik el baromi nehezen...szóval igényelné is meg nem is..


és az össze létező módot és rituálét kipróbáltam, az összes ágyban, az összes altatási móddal, az összes formában amit én el tudok képzelni...de nem az altatással van a gond mert ha nagyon angyon fáradt, akkor elalszik (kb egy héten egyszer) de a többi nap ha a fejem tetejére állok se alszik..ha akarnám, délután 4-5 felé már elaludna tv előtt vagy babakocsiban, de akkor meg este nem alszik.

2016. okt. 19. 14:42
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Na én ebben nem engedtem! 5 éves lesz a Nagy, még mindig alszik az oviban és itthon is ebéd után. Persze, próbálkozott mindennel ő is, sírás, hiszti, csapkodás stb. Viszont tudtam,hogy magammal is, Vele is, és a Kicsivel is kicseszek, ha legalább egy órát nem altatom. Annyi engedményt kapott,hogy itthon a mi szobánkban alhat. De aludnia kell! Egy mesét mondok, besötétítek egy kicsit, becsukom az ajtót és alvás. Néha előfordul,hogy kijön,hogy nem álmos, de akkor is visszaviszem. Mindig azt mondom,hogy csak egy kicsit kell aludnia. Aztán persze alszik két órát. Most mondták az oviban szülőin, hogy szerencsére vele nincs gond, alszik.
2016. okt. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk lehet hogy a sok TV miatt nem alszik. Egyáltalán nem kéne tévéznie, olvass utána ennek is...


Az én "rosszul alvó" gyerekemnél is megfigyeltük, hogy akkor alszik el jobban, ha nincs mese nézés. (Nekünk TV-nk nincs, de számítógépről nézett meséket).


A másik meg azt írod, hogy ha lefárasztod, akkor alszik.

Hát akkor le kell fárasztani őt. Délelőtti nagy séta, aztán ebéd és alvás.


Biztos nem tartozik a "könnyű esetek" közé, de ezen nem tudsz változtatni, de a többi azért Rajtad is múlik.

2016. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

egyaltalan nem tvzik..joval azelott romlott el az alvasa h eloszor altattam tv elott...egyebkent most sem altatom elotte csak kiprobaltam egyszer vagy ketszer es lattam h mukodne de nem alkalmazom...mi se nezunk tvt. a gepen nez 10 perc meset minden este - valami babaknak valot. nap kozbsmen csak is zene szolhat.


kedves utolso elotti sajnos ez nem "engedem-nem engedem" kerdese....megvolt az ajto bezaras hisztizni hagyas kozos agyba invitalas egyik se mukodott...amikor azt mondom mindent kiprobaltunk higyjetek el temyleg mindent kiprobaltunk :)

2016. okt. 19. 16:13
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én, mint egy viszonylag hisztisebb gyerek anyja mégis úgy gondolom,hogy nagyon sok minden "engedem-nem engedem" kérdése, csak az ember nem elég kitartó. Ne érts félre, nem vagyok szuperanya, rengeteg dologban én sem vagyok kitartó. De tudom már azt,hogy mi a sírni hagyás és a hiszti miatti "sírva hagyás" között a különbség.

A mi példánk! Anno a Nagynál sokáig engedtük,hogy köztünk aludjon, ott aludjon,ahol akar stb. Aztán amikor minden éjszaka át kellett hozni, és úgy mocorgott,hogy apa másnap átment a piroson a fáradságtól, ill. hogy a nappaliban akart aludni, mi meg lépni sem tudtunk délután miatta. Amikor meguntuk két hét volt, mire óriási ordítások, veszekedések közepette megszokta, hogy a saját ágyában kell aludnia és kész. Ha gond van szóljon és átmegyünk. Többször be is néztem hozzá éjszaka,hogy tudja, ott vagyok.

Nemrég az ovis szülőin mondta egy anyuka,hogy az Ő fia akár fél 12-ig fent van, és hogy nem tudja hamarabb lerakni. Szerintem ez nem normális egy 5 éves gyereknél. Aztán kiderült,hogy volt pár hét, amikor engedték neki. A gyerekek nagyon könnyen rákattannak ezekre, és nehéz utána visszaszoktatni. De ha van energia, akkor kitartóan kell próbálkozni.

2016. okt. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ne aggódj nálam nincs enyhülés, nagyon következetes tudok lenni, a sírni hagyás módszere sem áll tőlem távol. ne rugózz ezen, tényleg nem bennem van a hiba :)
2016. okt. 19. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!