Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek két éves (vagy nagyobb) gyereke csak úgy alszik el, ha mellé fekszel? Éjjel is igyényel téged? Mikor változhat ez? Vagy hogyan?

Figyelt kérdés
Éjjel is csak úgy alszik vissza, ha mellette vagyok. Bújik, nem is enged el. Az elalvásnál nem érzem ezt tehernek, de az éjszakák így mindig fárasztóak.
2013. máj. 17. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ilyen. Most 2 éves 1 hónapos kislány. Mellettem alszik el, akkor visszateszem a kiságyába. Ha éjszaka felébred, nem fekszik vissza, magam mellé kell venni. Belém is kapaszkodik, nem enged el, még álmában sem. Remélem később majd jobb lesz. Mondjuk nálunk most lett bölcsis, valószínűleg ez is bekavart, mert azóta sokkal anyásabb lett. Valóban fárasztó, remélem, majd változni fog.

A nagyobb lányom 4,5 éves, ő is igényli, hogy mellette legyen valaki amíg el nem alszik. Mondjuk mellé nem kell lefeküdni, és elalvás után már nincs vele gond.

2013. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5 mellette vagyok amíg elalszik, utána ha ébredne, ő jön át közénk.
2013. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az enyém. A nagyobbik 3 éves, már kiderült, hogy képes egyedül elaludni, de nem szeret. Ha valami miatt nagyon nem érek rá mellé feküdni, például a kicsit nem sikerül elaltatni, akkor azt megérti, és elalszik egyedül, de ha nincs ilyen probléma, akkor kéri, hogy feküdjek mellé.

A baráti körömben egyetlen olyan 3 éves gyerek van, aki egyedül elalszik. A többiek mellé mind oda kell feküdni. Pedig ezek között a gyerekek között nem egy olyan van, aki a különböző tréningelési módszereknek köszönhetően babaként egyedül aludt el, aztán olyan 2-2,5 éves koruk között fellázadtak, azóta nem csak az altatást igénylik, hanem azt is, hogy valaki egész éjjel mellettük legyen. Úgyhogy én arra jutottam, hogy ez így valószínűleg normális.

2013. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is igényli, velem alszik el általában, vagy, aki altatja, mellé fekszik. És éjjel, ha ébred, akkor oda kell menni mellé feküdni. És 2 éves 3 hónapos.
2013. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Azt hittem, én rontottam el valamit, a környezetemben ismert néhány gyerek szuper alvó, egyedül elalvó. Azt én is észrevettem, hogy mostanában, még jobban igényel, mint eddig. Szorít magához éjjel, nehogy elmenjek. Biztos korral jár. Ment mindenkinek a zöld kéz.
2013. máj. 17. 13:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Már elmúlt 3 éves, mikor nagyon beteg lettem, köhögtem egész éjjel, így mondtam neki, hogy inkább átmegyek a másik szobába. Egyszer-kétszer még kérte, hogy aludjak vele, de aztán hamar mondta magától, hogy inkább menjek ki, mert nem tud pihenni. Azóta szépen egyedül alszik el. (néha kéri, hogy az ajtaját ne csukjuk be, meg felhúzzuk kicsit a redőnyt, hogy legyen fény a szobában)

Persze, ha éjjel rosszat álmodik, vagy fél, akkor átjön közénk, de ez egy hónapban egyszer-kétszer fordul elő.

2013. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz az én kisfiam még csak másfél éves, de ő mindig cicin alszik el, és vissza is. Éjjel átlag 3-szor ébred, és néha nekem is kapaszkodik a nyakamba, aztán rám fekszik (először az ágyában szoktam mellé feküdni). Olyankor magam mellé veszem az ágyba, néha rám is fekszik teljes hosszában, de nem mindig. Olyankor megvárom amíg úgy rendesen vissza alszik (addig én is alszom), aztán ha van energiám, akkor visszateszem az ágyába (mert elég kényelmetlen ha mellettem fekszik), ha nincs, akkor marad mellettem (nem mindig forog meg mocorog sokat).

Egyébként reggel, de sokszor már hajnalban odaveszem magam mellé, mert ha apuka elmegy dolgozni, úgy már kényelmesen alszunk, és reggel is többször ébred, de még vissza alszik kb. 8-9-ig, ha cicizik egy kicsit.

2013. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom mellé is oda kell feküdni. Sokszor van olyan, hogy én már 5ször elaludtam volna, de ő még mindig nem alszik. Ilyenkor fogni kell a kezét, lábát, hasát, amit épp igényel :) Éjjel, ha gyors vagyok, akkor csak a cumit kell betenni, és nem kell melléfeküdni, hogy visszaaludjon.
2013. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!