Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik az 5 hós babám?

Miért nem alszik az 5 hós babám?

Figyelt kérdés

Sosem volt jó alvó, de már egyre rosszabb a helyzet. Fel kel 5-6 órakkor és van amikor délután 2-kor alszik 1 órát. Aztán este 6-kor fürdik és 8-9 óra mire elalszik. Hiába próbálom elaltatni nem alszik. Cicin szokott elaludni, de ha leteszem többnyire felébred. Ringatni nem tudom, mert folyton kapálózik meg sokáig nem bírom el. Nem éhezik, mert megfelelően gyarapszik a súlya. Van amikor már hagyom szopi után az ölemben aludni, mert sajnálom. Látszik rajta, hogy fáradt, van hogy sír is miatta.

Kérlek adjatok tanácsot! Nem tudok már semmit csinálni mellette. A párom nem tud segíteni, mert sokat dolgozik. Anyóst nem is érdekli az unokája. Anyukám jön hetente, de ő csak legyint a témára.


2017. jún. 26. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Babakocsiban sem alszik el? Próbáltad korábban altatni? Pl figyeld ki mikor mutatja először az álmosság jeleit, aztán próbáld meg ez előtt letenni. Nálunk ez jött be. Amúgy ordított altatás közben, pedig nem tettem le se, járkáltam vele és mégis. :( mikor biztosan tudtam, hogy álmos járkáltam vele tovább és pár perc alatt elaludt de amint letettem felkelt és kiságyban nem tudtam visszaaltatni, ha felvettem ugyanez volt. Én bevallom ezután órára altattam.. kb 2 óra fentlét után történt mindez, megpróbáltam másfél óra után elaltatni, igaz tovább tartott mire elaludt de amikor letettem vagy fel se kelt vagy ugyan kinyitotta a szemét de nem volt magánál se, kis hátsimogatás elég volt és sírás helyett becsukta a szemét. Ugyan ő ekkor 3 hónapos volt, de még 8-9 hónapos korban is azt tapasztaltam, hogy ha túlfárad, vége. De még most 21 hónaposan is a nappali alvása fél óra ha túlfárad, amúgy meg 2, ha időben raktam le.
2017. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*a miért kérdésre: ilyenkor már egyre nyitottabb mindenre a baba, nehezebben lazul el így az elalvás is még nehezebben megy. Nem beszélve a mozgásfejlődésről, fogzásról, akár a mélyen mozgolódó gyökerek is lehetnek zavaróak de simán át is törhet ekkor és sajnos sok baba hamarabb nyűgös, minthogy ezt pont az alsó középső fogaknál látni/érezni lehetne, mert az már csak az utolsó napokat érinti. Mozgásfejlődésnél megint nem könnyű, mert sokszor csak utólag esik le. Szóval nem könnyű kitalálni mi a baj éppen.
2017. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hány fok van a lakásban mostanában? Melegben sokan nem tudnak jól aludni.
2017. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!