Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Baj, ha a másfél évesem nem...

Baj, ha a másfél évesem nem ragaszkodik semmilyen alvós/játszós rongyihoz?

Figyelt kérdés
Ennyi idősen azért már van minden babának, el sem lehet venni tőlük. Ismerősöméknél 10 évesen is még azt szorongatta. Van pár plüss a kiságyban, de csak félredobja őket. Amúgy, ha kap egy úja plüsst, nagyon örül neki, pár percig szorongatja is, tetszik neki, de nem igényli, hogy kézben szorongassa, vagy azzal aludjon el. 3 cumi van a kiságyban, világítósak. Egyet bekap, amikor megy aludni, kettő a kezeiben, azokkal játszik, amíg elalszik. Lehet, hogy neki ez tudatosult, hogy azok az elalvást segítők? Amúgy, ha nappal kéri és mondom, hogy nem kell cumi, csak az alváshoz, akkor nem is érdekli, elfogadja, hogy az csak alváshoz kell.
2017. júl. 1. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne baj? :)

A lányunkanak se volt sokáig, aztán a mamától kapott 2 jó nagy plüsst, azóta azokkal alszik, majdnem akkorák mint ő :D de rongyi megy ilyenek nem kellettek neki. Nyár végén lesz 2 éves.

2017. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem baj

Az én lányom kb fél éves korától alszik 1 bizonyos plüssel, most 3,5, néha elfelejti hogy van, de azért még azzal alszik.

A kicsi 16 hónapos, ő még szopizik, úgy alszik el hogy fogja a kezemet, úgy tűnik én vagyok az alvós állata :D amúgy ő semmilyen tárgyhoz nem ragaszkodik

Szerintem a tiédnek a cumik ezek

2017. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj hogy nincs :) biztos a cumi az!

Nálunk is a cumi a nyerő 👍

2017. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Köszi!
2017. júl. 1. 12:08
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A babák-kisgyerekek inkább akkor választanak ilyet - az alváson túl és az a tiédnek már a cumi -, amikor közösségbe kerülnek, esetleg amikor elkezdenek szerepjátékozni, vagy kistestvér érkezik... stb. tehát vagy anyapótléknak vagy barátnak/babának. A tiéd is simán választhat még valami ilyet, de az is lehet, hogy ha bölcsit kezdene, a cumi(ka)t vinné csak magával vagy ha 3 évesen megy oviba és netán addigra leszokik a cumiról, valami más kedvencet visz majd be. Nálunk a nagyobb az ujját szopta és hozzá a mindig a feje alatt lévő textilpelust választotta rongyinak, azt vitte aztán bölcsibe, oviba - mindig akkurátusan tisztát választva a szekrényből :) A kisebb nem szopta az ujját, nem kért cumit és nem volt hajlandó az ágyában aludni, neki én lettem a rongyija, de a bölcsiben alváshoz reggel a futóbicikli kosárában viszi magával a két plüssét - amit aztán itthon kb. messzire dob és altatáshoz engem követel (már külön alszik rég).
2017. júl. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 nanaszka ***** válasza:
Èn nem is nagyon akartam hogy legyen alvò állatka vagy rongyi vagy valami.... igy többfèlekèppen el lehetett altatni.... szerintem könnyebb volt, ès nem is kellett mindenhova hurcolászni magunkal
2017. júl. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2 evesemnek sosem volt ilyesmije. Miert lenne ez baj ?

Komolyan neha olyan kerdesek vannak...

2017. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ennyi idősen azért már van minden babának, el sem lehet venni tőlük"


Tényleg?

Nekem ez új.

Családban és ismerősk között inkább csak akkor lett, amikor bölcsibe vagy oviba mentek. 1,5 évesen pedig még kevesen kerülnek közösségbe.

2017. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam, hogy baj, mert szerintem ezt önmaguk megnyugtatására használják, mint az ujjszopást, stb, amikor éppen nincs ott anya, és nem tudom, hogy őneki ez miért nem kell? Ezért kérdeztem nyilván, mert nem tudom, hogy ez baj-e?

Az olyan kérdésekkel, amiket nem értesz 7-es, ne foglalkozz, lapozz! Magadat sem idegesíted vele, és nekem is csak hasznos válaszok érkeznek majd. Köszi!

2017. júl. 1. 12:46
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
A kerdest ertem, csak az indittatasat nem, nehez erteni , hogy ilyen sotetseg van nemelyeknel.
2017. júl. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!