Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért alszik ilyen rosszul,...

Miért alszik ilyen rosszul, és miért alszik el ilyen nehezen a kislányom?

Figyelt kérdés
10 hetes a kisbabám. Nagyon nehezen alszik el, amikor egy-két hetes volt, mindig a cicin aludt el, de arról leszokott. Most úgy alszik, hogy a kezemben van, és ringatnom kell, van, hogy egy órán keresztül is. Elalszik, de pár perc múlva elkezdi csapkodni a fejét jobbra balra, és már fel is ébred. Ilyenkor vagy vissza tudom ringatni, vagy nem... Ha visszaalszik, ezt akkor is eljátssza olyan 5 percenként... A bébihordóban tudom még elaltatni, de azt is ringatni kell, ott is vagy elalszik, vagy nem... Este fürdés után is már rettegek, hogy mit hoz az este, mert tegnap is fél 12-kor sikerült végre elaludnia. Összességében nagyon keveset alszik, és felek, hogy ez nem tesz jót neki. Mit tehetek?
2017. szept. 27. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne altasd. Mármint napközben.

Nekem is idő kellett, mire rájöttem, hogy nem akar aludni. Elnézelődött, figyelte a világot, esze ágában sem volt aludni. Csak megszoktam, hogy pl 10 órakor alszik és minden nap azt hittem akkor KELL aludnia. Aztán egyszer csak egyhuzamban ébren volt 4 órát..


Próbáld ki, hogy nem altatod, hanem hagyod, hogy elfáradjon. Ha minden jól megy akkor az esti vacsi utáni altatás már magától megy majd, mert tartalmasabb lesz a napja, elfárad.

2017. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a gyerekdm, a hordozokendo es a gimnasztikai labdan pattogas egy megvaltas volt.
2017. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amugy a kerdesedre a valasz a negyedik trimeszter kifejezes:

[link]

2017. szept. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hordozókendő esetleg?Az én kisfiam babakocsiban aludt, alszik nappal. Nem kell vele sétálni, hanem otthon elringatom benne, utána meg abban alszik, nem kell mozgatni.
2017. szept. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szoptatás utan általában elnézeget játszószőnyegen vagy a bébihordóban 15-20 percet, utana viszont jön a sírás... És akkor csak kézben van el. A hordozókendőre én is gondoltam, de nagyon felek a megkötésétől, így nem merem használni.
2017. szept. 27. 11:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem túl fáradt. Első babámmal emiatt szinte egész nap járkáltam, mert sírt, ha nem tettem. Második babám meg mióta hazajöttünk a kórházból rossz alvó. A fehér zaj + babakocsi kombó vált be. Egyre kevesebbet kell tologatni, már most csak altatáshoz, aztán alszik benne. De egy időben folyamatosan tologatni kellett mert felkelt amint abbahagytam és mínél többet altattam, annál többet és jobban aludt. 12 hetes.
2017. szept. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kövezzetek meg, de én nagyon ringatás ellenes vagyok, egyszerûen csak azért, mert hozzászokik a gyerek, és ebbôl lesz az, h csak autóban/babakocsiban/szülô kezében stb. hajlandó aludni. Szerintem próbáld meg úgy elaltatni a kezedben akár, h nem ringatod, nem "rázogatod", csak dúdolj, énekelj neki, max. sétálj vele. Ha nyugodt, le is rakhatod a helyére, az még jobb lenne, ha ahhoz szokna hozzá, h ott alszik el. Nálunk bevált, a fiam a helyén alszik el, ringatni se ringatom.
2017. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!