Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ez most mar mindig ilyen...

Ez most mar mindig ilyen könnyű lesz?

Figyelt kérdés

17 hetes a kisbabám. Eddig mindig ringatva vagy éppen pattogva sikerult elaltatnom, utána pedig a mellkasomon aludt csak.

Pár napja nagyon nehézkesen ment az altatás, sokat sirdogalt a babám. Gondoltam berakom az ágyába és kicsit rázogatom a popsiját. Nem adta neki sok esélyt, de ma egész nap el tudtam így altatni, volt, hogy 3 perc alatt...😧

Ez csak mázli vagy lehetséges hogy ilyen könnyen megtanult elaludni a kiságyban?

Mindehol azt olvasom hogy kb. 2 hét kőkemény kínlódás ezt megtanítani....



2017. nov. 13. 20:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
57%

Ez jó nagyon! Viszont tényleg figyelj oda milyen szokást alakítasz ki.

ÉN SZERINTEM próbálj afelé haladni, hogy valamivel ő maga aludjon el.

Példa: nálunk korszakok voltak. Első időben egyedül elaludt akkor, ha a kezünket (amelyikünk letette aludni) az arcára raktuk. Belefordította az arcát és aludt is.

Második időszak a szem dörzsölés kivárása. Mikor már dörzsölte a szemeit, cumi be kiságyba be és magára hagyni a szobájában. 2 perc és aludt is.

Harmadik időszak a mostani: amikor álmos, be az ágyba és valami apróságot adni neki. Jelen pillanatban ez két cumi. Az egyik a szájában a másikkal szórakozik és 2 perc múlva alszik is.


Lassan 1 éves és szerencsére eddig nem volt gond ezekkel a trükkökkel fogzás idején se. Volt hogy mellkason kellett altatni, de az arány ettől függetlenül jó és szinte 100%.


Szóval szerintem próbálj afelé haladni, hogy kiismerd, a babádnak mi segít lelassulni az alváshoz.

2017. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Hát, az én lányom kezdettől olyan volt, hogy ha valami egyszer-kétszer bejött, és már örültünk, hogy feltaláltuk a spanyol viaszt, következő alkalommal tuti nem vált be ugyanaz :D Reménykedj, hogy a tied egy picit egyszerűbb eset :)
2017. nov. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Hat sajna az en babám se a legegyszerűbb eset, a környezetünkben csak jo alvó jo babák vannak. Mi neg vagyunk a rosszul alvó, sirdogalok... ez van, egyszer megnő es visszagondolva majd megszépülnek az emlékek.


Egyébként ma is jol ment az alvás. Miat is mar majdnem kettő óta alszik 😮

De most meg sztem a foga indult meg, mert csak sirdogal egész nap, semmi se tetszik neki 😩

Vagy talan az altatás új módja zavart be szegénynek? 🤔

2017. nov. 14. 16:32
 14/20 anonim ***** válasza:
Bármi lehet. A lehűlés vagy a szél is zavarhatja :)
2017. nov. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk onnantól aludt jól, hogy letettük és elaludt magától, 2 hósan már egy nyikkanás nélkül aludt éjjel. Szerintem se szoktasd rá a popórázásra:). Van olyan barátnőm, akinek 3 éves, 18 kilós a kisfia és még mindig altatni kell!
2017. dec. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Azóta 21 hetes lett a babám. Kijött két fogunk es egy náthán is túl vagyunk...es hat sajnos azóta csak ringatva alszik. Próbálom ismét az agyaban altatni, de mar sokkal kitartobb es egyszerűen nem tudom ott elaltatni 😩

Valamilyen tanács?

2017. dec. 11. 09:38
 17/20 anonim ***** válasza:
Alvókája van?
2017. dec. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Probalkoztam azzal is, de egyelőre sztem nem érti a mire használja, miert adom a kezebe. :(
2017. dec. 11. 20:05
 19/20 anonim ***** válasza:
Én az arcocskáját simogattam vele. Hanyatt feküdt és a homlokától az álláig húztam és úgy simiztam, de sose vártam meg míg elalszik, előtte kijöttem, hogy mégis egyedül aludjon el és odatettem az arca mellé. Egy idő után már csak odatettem a pofijához és elaludt magától.
2017. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
KOSzonom a tippet, megpróbálom :)
2017. dec. 12. 06:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!