Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnál is alszik így a baba?

Másnál is alszik így a baba?

Figyelt kérdés
5 hetes a kislányom és nappal szopizás után szépen elalszik, de az éjszakák nem alakulnak túl jól. 3 óránként eszik. Éjjel is ugyanígy. Másnál olvasom, hogy átaludja az éjjelt. Mi már annak is örülnénk, ha éjféltől 6-ig aludna , de nem. Kér enni van mikor fél kettőkor , ma pl 3 kor keltem hozzá, 9 -ig aludt reggel.
2018. febr. 7. 11:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ma éjjel 3 kor pl nem szopott sokat. 5 percig tartott a dolog. Még ébren volt, amikor visszatettem a kiságyba. Szépen visszaaludt magától. Valószínű csak közelséget keresett. Sosem megyek ki azonnal a szobából, megsimogatom a hátát, hasát , megpuszilom. Ha nyöszörög bemegyek, újra megsimogatom. Azt mondta a párom ne kapjam ki ilyenkor, mert elrontjuk ezzel. Sírni nem akarjuk hagyni. Nappal kenyérre lehet kenni, de este 7-től van amikor valami katasztrófa. Tudom kicsi még, és tartjuk a 3 óránkénti evést de van amikor hiába eszik, nem alszik vissza és nagyon jó lenne, ha legalább már éjfél után nem lenne fenn.
2018. febr. 7. 11:15
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem fázik?
2018. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem, fázik zsákban van.
2018. febr. 7. 11:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi de nem sokat néztél utána annak a 9 hónap alatt, milyen is egy baba! NAGYON kevés baba alussza át ilyen picinek az éjjeleket.....a tápszeresekre jellemzőbb.


Gyerekeim éjjelente 3-4 óránként keltek (kel a legkisebb) enni.

2018. febr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Képzeld el, utánanéztem, de a gyakorlatban más. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy lecseszést kapjak. Jellemző lett erre az oldalra. A normális válaszokat előre is köszönöm.
2018. febr. 7. 11:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normàlis amit csinàl.Nagyon kevés baba alussza àt az éjjelt ennyi idősen.
2018. febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tényleg az a gyakoribb, hogy ekkoraként még 3-4 óránként kelnek. Persze vannak akik születésüktől már nagyokat alszanak. Következőnek a 3 hetes, amikor picit nagyobb a gyomruk, majd a 3 hónapos korban lehet reménykedni, amikor meg nagyobb eséllyel megtalálják már az ujjukat vagy elfogadják a cumit, aztán jön a hozzátáplálás... vagy a bölcsi..., de bizony vannak gyerekek, akik 2-3-6-8 éves korukban is még kelnek párszor éjszaka. (És vannak felnőttek is, akik kelnek.) Ha nem éhes vagy más zavarja, az alvásmennyiség és a bioritmus nem függ a szoktatástól, ha kelős típus, arra lehet szoktatni max. hogy egyedül aludjon vissza és téged ne ébresszen fel (hogy mennyire "kegyetlenül" vagy sem, az rajtatok áll, sok módszert olvashatsz a neten is). Szóval minden gyerek más, ne hasonlítgasd, hogy XY gyereke mikortól aludta át, és ne érezd magad szarul, hogy Z szerint mit rontottál el.

Írom mindezt úgy, hogy az egyik gyerekem 3 hósan átaludta az éjszakát, a másik meg csak 3 évesen, pedig igazán mindent megpróbáltunk.

2018. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A lányom 7 hetes. Este 9kor eszik majd 2kor és 6kor kel. Szerintem teljesen jó ez így. A tiéd sem kel sűrűn örülj neki. Van aki kB egész éjjel fent van. Nem most lesz az még amikor mi alhatunk 6orat egybe. Aludj amikor ő is. Én este 11korul lefekszem és alszok amíg nem szol, majd etetés után megint és megint. Így 10ig "alszok" de muszáj ha már egybe nem megy 5-6ora. És 10tol is el lehet látni a napi feladatokat. Most úgyis a kicsi az első. Ráadásul én fejve adom neki, szoval nálam egy etetés 1-1.5ora.
2018. febr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nemrég kértem tanácsokat én is,mert képzeld az én babucim 5 hónapos és van hogy óránként cigizni.

Aztán még el

2018. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kell ringatnom is,minden éjjel,kB.4x fenn van és reggel 5kor kel...Úgyhogy kitartást :)
2018. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!