Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is volt olyan, hogy a...

Másnál is volt olyan, hogy a babája nem szabályosan fordult át hasról a hátára?

Figyelt kérdés

Kislányom most töltötte be a 6 hónapot.

Hátáról hasára már 5 hónapos kora óta mindkét irányba szépen fordul. Még hetekkel ezelőtt elkezdte gyakorolgatni a visszafordulást is, hasról hátra, viszont elég furcsa módon csinálja. A lábait felhúzza, popsiját kinyomja és úgy löki át magát, fejét nem emeli vagy viszi hozzá. Most is hasonlóképp csinálja. Gyógytornászhoz járunk mert 1 hónappal korábban érkezett és a biztonság kedvéért heti 1-szer viszem, ott gyakorolgatjuk vele, de csakazértsem úgy csinálja ahogy a nagykönyvben meg van írva.

A védőnő szerint nem kell aggódnom, a gyógytornász szerint az izomzata rendben van.

Más is tapasztalt hasonlót? Ha igen, ez nem volt gátja a későbbiekben az új mozgásformák megtanulásának? Én aggódom csak túl vajon?



2017. jún. 6. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túl van ez már tolva szerintem. Miért lenne baj, ha egyéni módszere van? A szakember szerint is minden rendben, ne aggódj!

A fiam pl sosem kúszott, egyből mászott. Rendben van az agya is, nyelvvizsgázott, érettségizik 😀

A pici fiam lassan 4 hónapos, nem akar hasra fordulni, csak hasról hátra. A doki szerint oké és ráér, majd megtanulja.

2017. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyógytornász miért nem nyugtat meg?

Teljesen normális ez a módszer is. A gyerekek egyik fele így, a másik úgy indítja a mozdulatot.

2017. jún. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazából azért nem nyugtat meg teljesen a gyógytornász, mert ő is mondta, hogy azért ezt nem így szokták csinálni a babák. Egyedül az nyugtat hogy azt mondja, hogy rendben van az izomtónusa szerinte.

Bízom benne hogy idővel már könnyebben fordul át fordítva is. :)

2017. jún. 6. 10:11
 4/8 anonim ***** válasza:

az enyém még 10 hónaposan is úgy fordult a hátára, hogy négykézlábra állt és eldőlt. éjjel még hónapokig felébredtm sírt, ha fordult, mert a vállát nem vitte magával fordulás közben.

most 6 ávesen egészen kicsi lemaradást látok, de azt is inkább csak a bátortalanság számlájára írom (pl nagyon nehezen tanult meg biciklizni -futóbringával tépett, mint a szél :D, hintázni nem igazán tud, szeret, mióta nem fér be a babahintába :D, úszástanulásnál nem sikerült összerendezni a karokat a lábakkal... de mindez már nem feltünő, ovis tornán az egyik legügyesebb)

2017. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló köszönöm szépen a választ! :)

Én is úgy gondolom, hogy ezek nem is igazi lemaradások nálatok, inkább elképzelhető, hogy szimplán bátortalanabb. Én is bátortalanabb voltam kiskoromban, elég későn tanultam meg biciklizni is, és nem azért mert nem voltam rá képes, hanem mert féltem a kétkerekezéstől (erre tisztán emlékszem is ovis koromból :) ).


Köszönöm a bíztatást, talán valóban nem gond akkor ez és csak túlreagálom. :)

2017. jún. 6. 10:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, elfelejtettem előző kommentemben, nálunk is ez a gond, pont ugyanaz amit Te is írtál, hogy amikor hasról hátra akar fordulni, a vállát nem viszi magával.
2017. jún. 6. 10:54
 7/8 anonim ***** válasza:

amit tehetsz, hogy megtanítod forogni. pokrócra teszed és gurítod ide-oda... vagy amikor próbálkozik, elrendezed a kezét.

nálunk a születése után jelezték, hogy a jobb vállát nem tartotta, csak "lógott" a kicsi karja, valószínű lehetett valami idegsérülése, de azt mondták, ráérek vele foglalkozni, ha nem indul be később sem. no, én következetesen mindent a jobb oldalára tettem, hogy muszáj legyen használnia a kezét, így olyan 3-4 hónapos korára már nem látszódott, hogy lógna a válla... de nyilván a fgorgásnál akadályt jelenthetett. de tényleg most már semmi komoly lemaradása sincs.

2017. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erdekes mert nekem a korai fejlesztoben dolgozo ismerosom pont azt mondta hogy igy mutassam neki hogy hogy lehet atfordulni:felhuzni a labat es at.
2017. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!