Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudnám nappal gyorsabba...

Hogyan tudnám nappal gyorsabban elaltatni másfél évesemet?

Figyelt kérdés
Kisfiam este úgy alszik el, hogy mesét nézünk kicsit aztán kikapcsoloü és telefonon kapcsolok neki altató zenét,hempereg mellettem és pár perc múlva elalszik aztán átteszem a kiságyába. Ez kb fél óra szokott este lenni. Kiságyába nem tud elaludni, ha simogatom, bármit csinálok, nem alszik el. Nappali altatás katasztrófa. Vagy az etetőszékbe hagyom miután ebédelt és ott elalszik tv nézés közben, vagy ha ez nem sikerül kint tologatom babakocsiba. Nappal úgy nem alszik el ahogy este szokott, csak lemegy az ágyról játszik. Magától nem tud elaludni sehogysem akármilyen álmos. Nappal van hogy 1-1,5 óra mire sikerül

2018. ápr. 16. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Miért kell ennyit tv-znie szegénynek? Tönkreteszed az idegrendszerét, nagyon pici még a sok villódzó fényhez. 😕
2018. ápr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

“az etetőszékbe hagyom miután ebédelt és ott elalszik tv nézés közben”


A gyerekem majdnem annyi, mint a tied, eszembe nem jutna az etetôszékben hagyni, h elaludjon.

Nekem úgy tûnik, hogy nincs egy normális rutin, amit a gyerek megszokhatott a nappali alvásra. Mert a tv minden, de nem az. Honnan kellene a szerencsétlennek tudnia, h alvásidô van, ha állandóan tv-t nézetsz vele?


A fiam a saját ágyában alszik, tv nincs. Beviszem, elsötétítek picit, berakom az ágyba és ottmaradok vele, amíg el nem alszik. Kialakult napirend van, amihez hozzászokott.

2018. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet nem jó ötlet nálatok, nem tudom milyen a gyerek, de leesésgátlós ágyban nem gondolkoztatok még? Nekem a fiam utálta a rácsosat és 16 hónapos korában lecseréltük. A nappali alvás volt neki borzalom illetve extrém korán kelt (hajnal 4) és emiatt kapott leesésgátlós ágyat. Pár napig mondjuk hajnalban még kelt, viszont 10 perc alatt visszaaludt, rácsosban előtte fél óra alatt sem. Igaz rendesen változott a napirend is, mert később kelt így sok volt a nappali 2 alvás, de hamar beállt minden a nappali 1 alvás szerint.
2018. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
*egyébként másfél évesen se tv-t nem nézett, se telefonon mesét.
2018. ápr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!