Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti hogy altatjátok nappal a...

Ti hogy altatjátok nappal a másfél éves babát?

Figyelt kérdés
Az esti altatásokkal nincs gond, ott megvan a sajátos rituáléja, de nappal az utóbbi pár hétben sehogy sem sikerül. Eddig az anyósomnak vált be az a praktiája, hogy a kisszobában enyhén besötétítenek, melléfekszik a nagy ágyon, és duruzsolva, suttogva mesél neki. A férjem és én is ugyanezt csináljuk, néha picit erélyesebben meg kell fogni a kezét de nekem nem sikerül. Apának is csak ritkán. Folyton elforog, feláll, hisztizik, lemászik, kiipakol a szekrényekből, ha visszatesszük és újra mesélünk, nagy ívben tesz rá. Próbáljuk szép szóval, simogatással, aztán határozottabban de semmi sem használ. Mindig ebéd után altatunk, olyan fél2 körül és ha sikerül, akkor általában 1,5-2 órát alszik. Állítólag a bölcsiben jól alszik, de ott sem csinálnak mást csak melléülnek és mese van. Délelőttönként sokat mozog, kert, játszótér, stb. Tehát még azt sem mondanám hogy nincs lefárasztva. Mit csinálok rosszul? Van valakinek valamilyen ötlete? Görcsbe szorul a gyomrom amikor etetni meg altatni kell, tiszta őrület! Néha úgy érzem feladom, kifutok a világból, mert megőrülök. Köszönöm előre is az ötleteket.

2015. jún. 24. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
De miért altatod, ha nem álmos? Nem értem.
2015. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Nàlunk is a besötétített, összebújós altatàs megy.

Szerintem érzi a feszültséged, azért van ez, próbàlj megnyugodni, ne görcsölj rà màr előre!

Ami még ötletem van, babakocsi vagy hinta. Ezek is működnek az én 16 hósomnàl ha àlmos.

2015. jún. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: azért altatjuk mert iszonyú fáradt ( nyűgös, csetlik-boltik, hisztizik, sír) és nem tanult meg magától elaludni. Vagyis nem tudtuk neki megtanítani hogyan nyugtassa meg magát. Ez óriási gáz. Tudjuk is ennek a módját ( a kontrollált sírnihagyás) de nem tudjuk alkalmazni, mert nem csak mi lakunk a házban... Plusz ismerem a kislányomat, addig nem hagyná abba amíg magam mellé nem veszem. Második kommentelőnek: köszi, ezek valóban bevált praktikák. Sokat hordoztam egész idáig, mert most már fizikailag nem bírom. A korábbi délelőtti alvások pedig mindig babakocsiban, a teraszon voltak még télen is és nagyon jól aludt. A napokban voltam rákényszerülve, hogy újra babakocsiban altassam: ebéd után amikor mindeketten kudarcot vallottunk, betettem a kocsiba és már a sarkon bealudt. Azért lenne jó ha otthon, ágyban is el tudna végre aludni, mert nekem is lenne más dolgom. A pihenésről nem is beszélve.
2015. jún. 28. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!