Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnak is éjszaka többször...

Másnak is éjszaka többször felsír másfél-2 éves kisgyermeke?

Figyelt kérdés

Mielőtt orvoshoz fordulnék a gyerekemmel, megkérdezlek benneteket is: van-e itt a csoportban olyan szülő, akinek a gyerkőce (1 éves kora óta, vagy amióta nagyon megindult a mozgásfejlődése) minden éjszaka felsír 5-6 alkalommal?


Az én fiam most 21 hónapos, de nagyjából 9 hónapos kora óta fel-felébred és beleüvölt az jszakába. Eleinte ez heti 1-1 alkalom volt, és nem heti rendszerességgel. Volt, hogy hetekig semmi nem volt, nyugodtan aludtunk. Aztán mióta bölcsis lett 15 hónapos kora óta, brutálissá váltak az éjszakáink. A hét 7 napjából volt, hogy 5 éjszaka felsírt, van, hogy csak egyszer, de pl. most utóbbi napokban 5-6 alkalommal is. Nem értem, mi lehet ez nála. Melege van, fázik, szomjas, fél, stb, ezeket le szoktam ellenőrizni, de MINDIG azt tapasztalom, hogy félálomban fekszik, vagy alszik. Tehát álmában sír fel. Nade ennyiszer?! Képtelen vagyok elfogadni, hogy rémálmai lehetnek, vagy nem is tudom, rosszakat álmodik, most már tényleg hosszú hónapok óta...

Én átlag emiatt néha csak 2-3 órákat alszom (ez a 12 órás műszakom mellett most már kezd megmutatkozni rajtam), de van, hogy megalszom az 5-6 órát is. Azt se gondolnám, hogy ez egy ekkora gyerek szellemi fejlődésének jót tesz, hisz ő sem tud nyugodtan, pihentetően aludni. Szeretném majd pszichológus véleményét is kikérni, hogy ez lehet-e valamilyen hozománya a mozgás és/vagy szellemi fejlődésnek, vagy az őt körülvevő ingerek, amik nappal érik, így csattannak le rajta (?) és azon is gondolkodom, hogy egy alváslabort is kérek. Engem aggaszt most már ez a helyzet...

:(


2018. júl. 29. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen,jelen! 28 hónapos lány. Nagyon sokszor kelt egy időben,meg álmában sír néha még most is. Rengeteg információt kell feldolgozniuk,valamint arra jöttem rá,hogy a napi információ mennyiségétől függ. Ha pl. elmegyünk vendégségbe,éjjel tuti felsír 2x-3x. Ez van,még kicsi. Amúgy mostanában már csak inni ébred a síráson kívül. A sírásnál nekem az jött be,hogy nagyon halkan csssss-t mondogatok neki. Attól megnyugszik,és elalszik.
2018. júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Enyém születése óta kel, most 27 hónapos még mindig kel míg át nem hozom magamhoz, ez általában éjszaka közepe, és akkor reggelig egy mukk nélkül alszik .

Nem jó mellém szoktatni de majd leszokik róla, nekem is fontosabb hogy jól aludjunk mint hogy betartsam ezt a küön háló dolgot.

Lehet nálatok is csak erről van szó hogy hiányol téged éjszaka, 2 éves kor körül lett az enyém is rettentő anyás. Főleg hogy téged ugye fél nappal nem lát, lehet éjszaka akarja bepótolni.

2018. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Hát igen MINDEN baba mélyen alszik,csak a tied nem és ez a te hibád.

Mellesleg nem kell full alap dolgokról kérdést kiírni

2018. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!