Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 11 hónapos baba altatásproblémái?

11 hónapos baba altatásproblémái?

Figyelt kérdés

Volt napirendünk egészen múlt hétig.Délelőtt 10 körül aludt és délután 2 körül.Sosem volt jó alvó, kb 20-30 nagyon max 40 perceket aludt.Este fél 9 fele fektettük.

Most úgy döntött,hogy 12 előtt nem alszik.Délben alvás után 4 fele kidől, ha akarom ha nem egy 20 percre és este 10-kor még dorbézolunk mert lehetetlenség elaltatni.Nem alszik el maga, sírni meg nem hagyom.Viszont lövésem sincs mitől van ez.Gondoltam már arra, hogy egy délután nem hagyom elaludni 4-kor de nem hiszem, hogy este 1/2 8ig kibírná úgy abban is kételkedem, hogy én kibírnám e?:D

Miért csinálja ezt szerintetek?

Illetve van e megoldás, hogy előbb ágyba tegyem vagy simán ebbe kell beletörődni?

Amúgy most épp így mindenféle kapaszkodás nélkül feláll csak úgy egyedül, lehet ez az oka?


2018. szept. 13. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen idősen szokott át a napi két alvásról egyre. Észre vettem, hogy a kettő sok neki. Egyre inkább kitolódott a délelőtti, ezáltal a délutáni is és este is később lett álmos. Én azt csináltam, hogy délelőtt is próbáltam kicsit kihúzni. Ebéd után leraktam aludni, olyan fél1 körül, aludt két órát kb, utána a délutánt is kihúztuk estig. Olyan 6 körül már látszott rajta, hogy álmos, de 7kor fürdött, így azt az egy órát kibírtuk, eltereltük a figyelmét.

Persze ez az elején nem ment ilyen könnyen. Még volt, hogy délelőtt hamarabb elálmosodott, akkor hamarabb le is raktam, akkor délután bele fért még egy alvás, de olyankor már nem hagytam sokat aludni, mert 11kor is a fejünkön ugrált volna. De aztán viszonylag hamar beállt az egy alvás. Este is szépen kialakult, hogy 7-fél8 körül fürdettük és 8kor már aludt.

Mondjuk nálunk az a jó, hogy egyben sokat aludt délben. A másfél óra az a minimum nála. Így könnyen kibírta estig.

2018. szept. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam is ilyesmi volt mint az 1-nél.

Egy éves kora körül kezdett váltotni az alvása.

Eleinte 4x20 perc, aztán 3x30 perc, aztán 2x 1 óra.

Most 15 hós és ott tartunk, hogy reggel 6:kor kel.9:30tól délg játszótér, ott jól kifárad, fél 1től alszik 3-fél 4 ig, este 8 körül teszem le.

Mikor elindult akkor volt kavarodás, hol így hol úgy aludt, de mostanra szépen beállt.Szóvan kb. 4 hónap káosz volt.

2018. szept. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!