Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nagy baj ha babánk a saját...

Nagy baj ha babánk a saját szobájában, kiságyában alszik kezdettől fogva?

Figyelt kérdés
26 hetes vagyok, még odébb van a baba érkezése, de tudom,hogy mit hogyan szeretnék csinálni. Csak van egy csomó minden amit nem úgy akarok mint ahogy sokan erőltetni akarják. Ilyen pl,hogy hol alszik a baba. Nem nagy a lakás, ( szomszéd szobában lennénk, lesz légzésfigyelő,babaőr) Inkább felkelek annyiszor ahányszor csak kell, de nem akarom hogy rászokjon valamire amiről utána alig lehet leszoktatni. Így vagyok a cumival is( ne legyen), szoptatással is( 3óránkénti mellett vagyok).

2018. aug. 8. 11:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%

Miért lenne baj?

Szerintetek így jó, csináljátok!

Szerintem is ez lenne a természetes amúgy :)

Ha meg másnak nem tetszik, nevelje a saját gyerekét úgy, ahogy akarja, a tiétekbe meg ne szóljon bele :D

2018. aug. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
41%
Igen, nagyon nagy baj fel fognak jelenteni.
2018. aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen nem baj, de lehet szülés után máshogyan fogod gondolni, meg nem kényelmes tízszer átrohanni hozzá minden éjjel, amúgy a baba félévig azt se tudja, hogy te hol alszol, nem tudod rászoktatni semmire.
2018. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
92%
Ezek az elvek...nekem is voltak, aztán lett egy gyerekem. Nincs gond az elveiddel, de ne ragaszkodj hozzá görcsösen, mert sok mùlik a babán is.
2018. aug. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy baj. Az a normális.
2018. aug. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%

A kismamák 99%-a már terhesen tudja mi hogy lesz. A baj csak az, hogy a babádon múlik elég sokminden, és az fix hogy ő nem olvasta el a "szakirodalmakat". (blogger anyukák meg önjelölt babamama fórumkirálynők írásai).


Majd meglátod hogy alakul.

2018. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
70%
Vannak az elvek, majd jön a valóság.
2018. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
41%
Nem baj. Mi is így terveztük, és aztán végül ez is lett. Néha bejön, amit tervezel, néha nem. Persze szerencsénk volt, mert csak nagyon kevés ideig kellett kelni hozzá és mindketten el tudtuk látni őt (tápszeres volt). Akkoriban úgy volt, hogy egymásból nyílók voltak a szobáink, így könnyebb is volt. Ma már egy nappali választ el, így ha beteg és kel éjjel, néha egy-egy terepakadály miatt azért tudnék sírni.:)
2018. aug. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
75%

Úgy terveztem szülés után kiságyban alszik külön szobában, nem lesz állandóan kézben, semmi cumi meg cumisüveg.

Aztán persze a baba dönt.

Szerencsére ő első naptól fogva nagyon jól alszik az ágyában, lassan 5 hónapos, sokszor átalussza az éjszakát 1 hónapos kora óta, vagy 1x kel fel enni. Altatni se kell, este rögtön elalszik, éjszakai etetésnél néha 1-2x vissza kell menni, de ez nem megeröltető.

Ő kezdetektől nem igényli, hogy ringassuk, nappal is alig van kézben, volt egy másfél hónapos időszak, mikor már annyi kézben léttől kínlódott, hogy büfiztetni akartam. Most elviszem a-ból b-be, meg néha igényel pár percet kézben, de csak mert onnan jól szemre tud vételezni mindent.

Viszont a cumit szereti nagyon, elalvásnál mindig kell neki otthon is meg a babakocsiban is. Cumisüveg is kellett már, és nem, nem lett egyiktől se cumizavaros.

Szóval jók az elvek, aztán vagy bejön vagy nem, de rugalmasnak kell lenni.

2018. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
78%
Én is azt javaslom, hogy ha vannak is terveid, ne ragaszkodj hozzájuk görcsösen. Én is hasonlóan gondolkodtam, mint te, nem akartam, hogy az ágyunkba szokjon a fiam. Aztán a fogzás miatti óránkénti kelés ezt teljesen felulirta, majd jött a szeparacios szorongás, végül a rossz álmok és a félelem a sötéttol. Most 2.5 éves és várjuk a tesot, nagyon fáradt vagyok, nem volt erőm azon harcolni, hogy folyton visszavigyem a helyére, így egy hónapja köztünk alszik. Most mindenki alszik éjszaka, kipihentek vagyunk, a férjem is szeret így. Mindenki csinálja úgy, ahogy a legjobb a családnak. ;)
2018. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!