Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy éves babánál mikor kell...

Egy éves babánál mikor kell gondolni alvászavarra?

Figyelt kérdés

Nappal és éjszaka is rosszul alszik. Nem tudom, hogy mi az ami még normális és mikor lenne valóban indokolt a kivizsgálás.

Akiknél volt valamilyen ok a háttérben, mi volt az? Hova vittétek vizsgálatra?



2018. szept. 18. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 évesen napi 3x30 percet aludt, éjjel 8-10 ébredés.Nem tudom, hol kezdődik az alvászavar, szerintem ez normális.

Miért gondolsz alvászavarra?

2018. szept. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves a 3. babám. Az első kettő aludt délelőtt 2 órát, délután, éjjel is aludtak. A 3. babám éjjel 3-4x is felkel és szinte egész nap nem alszik. Néha elszunyókál 15-20 percre délelőtt, de ennyi. Nekem is nehéz, semmit nem tudok csinálni tőle, de nincs igénye több alvásra dajnos.
2018. szept. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mármint 8-10 ébredés normális? De akkor az kb. azt jelenti, hogy óránként kel. Valami nagyon nyugtalaníthatta szerintem.

Mikor lett jobb?


Nálunk az van, hogy elég rapszodikus az egész. Próbálnám a napirendet tartani, de ha nem akar, akkor nem alszik, cserébe este hatkor kidől fél órára, stb...

Ha átlagolnom kéne az összes napot, akkor egyszer alszik 40-45 percet. Ami láthatólag kevés neki és egész délután nyűgös. Aztán meg este alszik mindennel együtt 9-10 órát, amiben 2-5 ébredés van. (nagy átlag 3 ébredés, de 2 alá még nem mentünk) Mindig azt várom, hogy jobb lesz. Most legutóbb az volt a mérföldkő, hogy majd ha csak egyszer alszik napközben, akkor jobb lesz. De eljött ez is és nem. Azt látom, hogy szenved a nem alvás miatt. Mert lehetne arról is szó, hogy csak simán kicsi az alvásigénye, de nekem nem úgy tűnik. Nem csak most van ez az állapot, hanem igazán még soha nem aludt jól.

2. válaszoló: Ugyanez nálunk is. Neki is van egy nagyobb testvére aki meg egy hónapos korától aludt egyben reggelig. Úgyhogy hiába a tapasztalat, most ezt nem tudom hova tenni

2018. szept. 18. 13:44
 4/8 anonim ***** válasza:

1es vagyok.A nappali alvása onnantól változott, hogy elindult, és kijárunk azóta a játszótérre.Hamar beállt a napi 1 alvás.Mondjuk akkor alszik 3 órát.

Az éjjeli 8-10 ébredés nem mindennapos és nincs fent, csak cumi kell vagy iszik, ő alszik is tovább, de nekem nagyon nehéz.3-4 ébredés rendszeres, előfordul 10nél is több.Kb. havi egyszer alussza át az éjszakát, este 8tól reggel 6ig.

Mindig van valami ami bekavar, fogzás-oltás-megfázás-időjárás-mozgásfejlődéses dolog-új élmény.

Én azt gondolom ez normális, nem jutott eszembe alvászavar, de most elgondolkodtam.


Mindenesetre követem, hátha mond valaki tapasztalatból valami okosat.

Egyébként most 15 hós a fiam.

2018. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pont ezt akartam kérdezni, hogy ha el kezd járni (még nem indult el), akkor jobb lesz-e vajon a dolog? De jó lenne, ha legalább a napközbeni alvás jól működne!
2018. szept. 18. 14:02
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is azért gondolkodtam el, mert épp belefutottam egy facebook posztba ahol a babának a fülével!! (nem is tudtam, hogy még ez is összefügg) volt valami és az zavarta az éjszakai alvását. Alapjáraton úgy voltam vele, hogy két éves korig bármi lehet és majd nyugtatom este kitartóan. De én is elbizonytalanodtam.
2018. szept. 18. 14:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Hű a 4-es válasz egy az egyben az én fiam. Csak ő még most lesz egy éves. De szinte szóról szóra ugyanez van nálunk is.

Reménykedtem, mikor a napi 2x1,5 óra alvása átállt napi egyre, hogy az első majd beépül az éjszakaiba és dèlben még alszik még 1,5-2 órát, de nem így lett. Este 8-reggel 6-ig alszik aztán 11 fele kidől 3 órára. Az egyetlen jó dolog hogy ilyenkor én is alszok vele :)

2018. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hmm... Az utolsó válasz erősíti a gyanúm, hogy ez így nem OK. Mert az van, hogy összesen is keveslem az alvását. A nyugtalan nappali alvás nem eredményez nála nyugodt éjszakait. Akár ha a tegnapi napunkat nézzük: nappal minimálisat aludt egyszer. Aztán este meg gyakorlatilag egyszerre mentünk aludni és egyszerre keltünk, amit ébredések tarkítottak. Ő is visszaalszik ilyenkor, csak felületes az alvása.
2018. szept. 19. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!