Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a véleményetek az alvástrén...

Mi a véleményetek az alvástréningekről? Melyiket próbáltátok? Negatív és pozitív tapasztalatok egyaránt érdekelnek.

Figyelt kérdés
2018. nov. 10. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Biztos hatásos, tehát alszik a baba tőle. Csak ennek az az ára, hogy megtanulja, hogy hiába sír, nem fogják megvigasztalni, ezért inkább nem sír. Nem azért, mert megszűnik az anyaigénye, vagy megoldódik a problémája, hanem azért, mert tudja, hogy fölösleges. Ez az ár szerintem túl nagy, akkor inkább kelek hozzá, vagy alszom vele. Mondom ezt egy extrém rossz alvó gyerekkel, aki 2,5 éves koráig többször ébredt éjjel, még akkor is, ha mellette aludtam, csak akkor talán kicsit ritkábban, és nekem kevésbé volt megterhelő. De nem volt szívem otthagyni sírni, csak hogy nekem egyszerűbb legyen az életem.
2018. nov. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Mit jelent az extrém rosszalvás nálatok?
2018. nov. 10. 10:20
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Hát az átlag 5-7 ébredés volt egy éjjel, rosszabb időszakokban meg 10+. 2 éves kora után már csak kb 2x ébredt, és 2,5 éves kora óta átalussza az éjszakát heti többször, és ha ébred is, csak inni kér és alszik tovább. Most 3,5 éves.

1es

2018. nov. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Az a véleményem, hogy lusta, szívtelen szülők eszköze.


Az a dolgod, hogy kielégítsd az igényeit. Majd kamaszként úgyse kellesz neki.

Ha ringatni kellett, ringattam. Ha dúdolni, dúdoltam. Ha simogatni, simogattam. Ha vele aludni, aludtam. Mindig azt a módszert használtam, ami neki a leginkább megfelelt. Sose próbáltam leszokatni, átszokatni, megváltoztatni. Voltak jobb és rosszabb időszakok. Volt, hogy magától aludt, volt hogy rengetegszer ébredt. A lényeg mindig az volt, hogy valahogy, de aludjon és ezért mindent megtettünk az igényeihez igazodva. Egyébként kicsi alvásigényű kisgyerek.

Az eredmény: tökéletes kötődés, bizalmas kapcsolat.

2018. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

17 hónapja szinte egyetlen éjjelt sem aludtam végig.

Fiam akkor is megébred ha mellette vagyok, ez éjjelenként 4-5 alkalom minimum, van, hogy több, ritkán 1-2.

Sose hagytam sírni, nekem az nem tréning, hanem szívtelenség.

El fog múlni.Ezt vállaltam, rossz, fárasztó de el fog múlni.

Mondom ezt úgy, hogy harmadik gyerek, a másik kettőt sem hagytam sírni, most 20 és 13 évesek.Szóval megnőttek és én is túléltem, most is túlfogom.

2018. nov. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sosem hagynam sirni. Nem hiszek ebben a valahany percig sirni hagyjuk akkor majd megtanulja, de! Hiszek benne, h sokminden szoktatas es kitartas kerdese. Igy volt a culicirol valo leszoktatas, foleg az ejjeli is. Kitartassal, turelemmel. Es igy szoktattam ra arra, h egyedul elaludjon az agyaban. Nem volt siras egyszer sem. Ha kellett millioszor bementem, de nem igazan kellett. Tavasszal 1 evesen 3 nap alatt siras nelkuo elhagytuk az utoljara megmaradt szopit. Aztan hozzaszokott ahhoz, h nem altatjuk, elkoszonunk es elalszik egyedul. Nyaron ez kicsit felborult, atmentunk megint altatasba, simizesbe, a sok utazas, nyaralas felboritotta. Mar 1 orat kellett simizni. Most ujra elalszik egyedul 2 nap alatt, siras nelkuk visszaszokott.
2018. nov. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!