Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyatejes kisbaba mikortól...

Anyatejes kisbaba mikortól képes rá, hogy átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés

Nyolc körül alszik el kb., aztán 23-24 között ébred, én ekkor fekszem le. eszik visszaalszik majd ébred 3-4 felé, majd 7-kor és végül 9-kor.

Tudom, hogy egy átlagos ekkora babs 3-4 óránként eszik, hiszen az anyagej gyorsan emésztödik, fiziológiailag mikortól képes kibírni evés nélkül az éjszakát? Sokaktól hallom, higy az ö babájuk, már 4-6 hetesen aludt végig, ök mit csinálnak másként?



2019. jan. 23. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem csinálnak másként. Babafüggő. És tápszeres is ébredhet óránként. Tévhit, hogy jobban alszanak.
2019. jan. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az egyik gyerekem 3 hósan aludta á az éjszakát, a másik 3 évesen. Mindkettő anyatejes volt és próbáltam őket ugyanúgy altatni. Persze attól is függ, hogy mennyit hajlandó egyszerre enni, mert van baba, aki többször eszik keveset (ahogy felnőtt is) és van, aki sokat (bár van aztán, aki erre ébred). De vannak a hasfájósok és a fogzósok a meleget/hideget szeretők, a mozgékonyságukra ébredők... stb. és a szimplán anyahiányosok :), és persze idegrendszeri éréstől is függ, hogy az alvásnak a kevésbé mély fázisaiban ne ébredjen föl egészen vagy vissza tudja altatni magát. Azt ajánlom, néz úgy a témát, hogy olyan, hogy "kell", meg hogy "de xy már így csinálja", próbálkozni lehet, kialakítani azt, ahogy nektek kényelmes, és elveitek szerint elfogadható, na meg, ami sikerül, de minden gyerek teljesen egyéni, a normalitás meg nagyon széles skálájú e téren (is).
2019. jan. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyerekfuggo. Az enyem meg majdnem 3 evesen sem alussza at, pedig mar egy ideje nem szoptatom. Mar rengeteg mindent bevetettem. Baratnom gyereke mar 2 hetesen ataludta. Mindketten kizarolag anyatejesek voltak 6 honapos korukig, es utana is szopiztak sokat meg 2 evesen is. A gyerekemnek 13-20 honapos kora kozott volt egy idoszak, amikor ataludta az ejszakat, aztan azota csak elvetve. A baratnom gyereke is ebred mostanaban 1-2x, o 1-2 eves kora kozott ataludta altalaban.
2019. jan. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Babafüggö, de nagyon! Akiknek 3honaposan átalussza szerintem az a szerencsések közé tartozik. Én babám két hónapos de éjjel már alszik 3.5 órát egyhuzamban. Nyolcórás altatás után éjfélkor szokott kelni. Én ennek már nagyon örülök. A te babád az ébredési ciklusból ítélve valószínűleg éhség miatt kel fel. És ez anyatejes babánál szerintem tök normális így. És szerintem az tévhit hogy ha bekajál nagyon akkor majd jobban alszik, vagy többet. Azt nem írtad mekkora a babád. Szerintem amúgy fél éves kora körül lenne "természetes" hogy át aludja az éjszakát. De ez csak az én véleményem. Szerintem ahogy telik az idő mindig egy kicsit többet fog egy huzamban aludni végül már csak egyszer kel.

Szerintem akinek mindig átalussza az éjszakát az sem jó, én is felkelek legalább egyszer inni. Évek óta nem volt hogy egy teljes éjszakát át aludtam volna.

2019. jan. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja es nalunk az ebredes 6-8 alkalmat jelentett atlagosan. Utolso voltam.
2019. jan. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 8 hónapos koráig anyatejes volt, éjjel volt hogy 4-szer is felkelt szopizni. Miután tápszeres lett és már nem szopott éjjel (2hét alatt teljesen leszokott róla) már nem kelt fel éjjel. Szerintem ha anyatejes marad és szopott volna éjjel akkor soha nem alussza át az ejszakát de ez a mi gyerekünk, minden baba más.
2019. jan. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi köze a táplálás módjához annak , hogy mikor nem kel. Ha szerencsés vagy az első naptól , ha nem vagy szerencsés három éves kortól.
2019. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő 6 hetes korától átaludta az éjszakát. 😊 Csak anyatejesek.
2019. jan. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, akkor is fel fog kelni valami miatt éjjel, ha már nem eszik. Na persze, ha olyan a babád. Ha nincs szerencséd, akkor évekig kelni fog. Nekem a nagy 6 évesen, a kicsi 5 évesen aludta át az éjszakát. Nem hónaposan, évesen!
2019. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!