Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes kisbaba 5 hónapos...

Anyatejes kisbaba 5 hónapos lesz, eddig kizárólag anyatejjel volt táplálva. Korai a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Elkezdtem már almapürével- mert bár hiába van elég tejem esténként egymás után 5 x evett- most betolt egy 100 gramm bio alma pürét és nyugisan alukál.

2013. jún. 27. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok ember szerint nem kéne!

De az én véleményem szerint nem korai végképp! Ha ilyen jó neki akkor nyugodtan :)

Úgyis lepontoznak, de ez van :)

2013. jún. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem kicsi súlyú baba,csaknem 7 kiló.

Enni szerintem már a pocakomban is szeretett:) Husin született és jóval fejlettebbnek néz ki a koránál.Persze kicsit túl is hordtam- a testén a túlhordás tipikus jelei látszódtak.

2013. jún. 27. 22:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha a kisbaba érdekei a hozzátáplálást kívánják, akkor nyugodtan.

A jelek szerint a babád érett rá, tetszik is neki, jót is tesz neki, akkor mehet.

2013. jún. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor kell hozzátáplálni,amikor érett rá. Ha ő elfogadta, akkor nyilván ideje volt elkezdeni.

Én megvárom a 6 hónapot, mert szépen fejlődik a lányom az anyatejtől, ezért még hagyom egy kicsit csak szopizni, aztán 2 hét múlva jöhet az alma. Ha nem kéri, akkor még kicsit várunk a hozzátáplálással, de nem hiszem, hogy gond lesz, mert már érdeklődve nézi, amikor mi eszünk.

2013. jún. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat- megnyugtatott, mert a védőnő szerint 5 és fél hónaposan legkorábban, de én olyan éheskének láttam...

Egyébként kiírás szerint már betöltötte az 5 hónapot...

De egyébként össze vissza írnak mindent a hozzátáplálásról- valahol olvastan, hogy a késői hozzátáplálás miatt- mivel ez a trend most kezdődött pár éve valamelyik északi országban lisztérzékenység szinte járványos méreteket öltött- mert az új kutatások szerint az anyatejjel együtt kell még kb 4- 6 hónaposan kóstoltatni, mert az anyatej segít a szervezetnek felismerni nem megbetegítőként az ételeket.És ha túl későn kap például glutént akkor a szervezet kóros anyagként ismeri fel. Ezt egy oldalon olvastam, hogy ezek az új tapasztalatra épülő eredmények.

2013. jún. 28. 09:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a babának jól esik, és jobban is alszik, akkor szerintem nincs olyan hogy túl korai. Egészségére :-)


A gluténnal kapcsolatosan pedig 5,5 hónapos volt a fiam, mikor elkezdtem neki kekszet reszelni az almalébe, vagy a tejbe. A legújabb kutatások szerint a lisztérzékenység úgy előzhető meg, ha 6 hónapos kora előtt kap glutént a szervezete.

2013. jún. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én is meg akartam várni a 6 hónapot, de aztán pár héttel előtte már úgy éreztem, hogy nem elég neki csak a tej, én is éhesnek láttam! Szerintem sem gond hogy elkezdted hozzátáplálni! Glutént úgy olvastam hogy 4 és 7 hónap között kell adni és jó ha akkor még szoptatsz mellette, szerintem azzal várd meg nyugodtan a 6. hónapot!
2013. jún. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fiam is 5 hónapos lesz (jövőhéten):-) Mi már elkezdtük,mert az esték nálunk is húzósak voltak- cicizés,ordítás,cici közben ordítás-már evett 3/4 órája,még mindig ordított,majd cicin is ordított és éjszaka is megint felkelt (6 hetes kora óta átaludja az éjszakákat,csak a nagyon nagy melegben kelt fel éjszaka).


Amit tudni kell a babákról,hogy addig kell várni,míg az emésztő rendszere érett nem lesz más dolgok befogadására. Ez úgy mutatkozik meg,hogy a babán nem megy keresztül csak úgy a püré,pl a répa nem marad répaszínű. Ez így most hülyén hangzik,soha nem tudtam jól elmagyarázni dolgokat,de gondolom így is érted! :-)



Jó babázást,nyugodt éjszakákat és jó egészséget!!

2013. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most olvastam tovább: A gluténről semmit nem tudok,de 5 hónaposan én is kekszet reszeltem a gyümölcsökbe,így sűrűbb is lett,táplálóbb is- jobban is ették,mint a hígabb pépet :-)

Kenyér félét 7 hónapos kortól kaptak a gyerekek.

2013. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
vc
2013. júl. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!