Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Újszülött babát kell ébreszteni?

Újszülött babát kell ébreszteni?

Figyelt kérdés
Kislányom tíz napos, elég sokat alszik. Éjjel van, hogy öt órákat is, napközben kb három óránként ébred. Egyébként jól szopizik, súlya rendben van, csak nem tudom, hogy hagyjam e aludni ennyit egyhuzamban, vagy ébresszem, mert ahány embert kérdezek, mindenki mást mondd.Köszönöm előre is!
2019. jan. 23. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez ìgy jó! Sőt, éjszaka aludhatna többet is
2019. jan. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel ne ébreszd, nappal szerintem 4 óra legyen a max két etetés között. Én így csináltam 😊
2019. jan. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaka én semmi képen nem ébreszteném fel. Nappal is ha átlépi a négy órát. De ha 3orankent kel az teljesen jó.
2019. jan. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagy makod van hogy ejjel szepen alszik, ne ebreszd fel jobb igy, te is tudsz pihenni. Napkozben en is max 3,5-4 ora utan biztosan keltenem de az ejjelt nyugodtan vegig alhatja
2019. jan. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki az a hüle aki azt mondja neked, hogy 5 óra alvás miatt ébreszteni kéne egy babát, pláne éjjel???


Nekem mindegyik gyerekem már a korháztól fogva éjszaka csak 1x ébredt. Kb 10 körül ettek és hajnalban egyszer ébredtek és utánna kora reggel. Eszembe sem volt ébreszteni öket.


Az egyetlen mikor ébreszetttem, ha 5 órát aludtak késö délután. Pl 18 íora volt, és már vagy 4-5orája aludtak, akkor elkezdtem keltegetni, de ezt is csak mikor már kb 2-3 honaposak voltak.

2019. jan. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egészséges babát nem kell ébreszteni éjjel. Ha kis súlyú, vagy csak nem elegendő a súlygyarapodás, sárga, akkor kell kelteni éjjel is, de akkor is csak addig, amíg rendeződik a helyzet. Nekem kötelező volt ébreszteni az egyik kisfiam, de erre jó okunk volt, extrém egy kiló alatti koraszülött volt, 94 nap PIC után is mindösszesen 2200 gramm volt, mikor hazaengedték, egyértelmű volt, hogy szigorúan 3 óránként éjjel is kelteni kellett még 1 hónapig, utána már éjjelente lehetett ez 4 óra és így tovább. Az időre született tesót sosem ébresztettem, jó alvókája volt már újszülöttként is,a késő esti 10-11 órás szoptatás után simán elaludt reggel 6-ig, én örültem, hogy ekkora mákom van vele, eszem ágában sem volt kelteni, igaz nem javasolta senki sem, sem orvos, sem védőnő, a megmondóemberekre meg nem hallgattam sosem. Ha minden rendben a babáddal és nem javasolta ezt direktben az orvosotok, akkor ne hallgass az okoskodókra, sem most, sem máskor a későbbiekben.
2019. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kórházban azt mondták, kétóránként kell ébreszteni, a védőnő szerint három óránál többet ne aludjon. Köszönöm a segítséget.
2019. jan. 23. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Az kisbabaim vegig aludtak az egesz ejszakat es soha nem volt semmi bajuk.Az orvosom is dicserte milyen kis alomszuszekok de azt mondta teljesen rendben vannak.
2019. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!