Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hónapos babának elég ha nap...

3 hónapos babának elég ha nap közben 3x alszik 40 percet?

Figyelt kérdés

Ki lehet alakítani, hogy én szabjam meg mettől meddig? Pl hogy próbálom ébren tartani 10 ig , akkor alszik egyet utána mondjuk 2 óra felé, harmadjára pedig 6 óra körül.

Elég nagy most az össze visszaság. Hol 10 percet alszik hol 2orat.

Átlagban 40 perc de ebben sincs semmi rendszer hogy mennyi idő közönként. Lehet ebbe rendszert vonni? Vagy teljesen hülyeség amit írok?

Mennyire lehet jó ötlet ez. Valaki hasonló cipőben? Megoldás?



2019. jan. 29. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ekkora baba akkor alszik mikor szükséges van rá.Ennyi idősen az enyém is ennyit aludt napközben és teljesen rendben van.Nem minden baba alszik órákat egyhuzamban.En hagynám akkor aludni amikor akar.Ki fog alakulni valami rendszer nála is.Viszont az alvásra meg sokat fog alakulni míg idősebb lesz.
2019. jan. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sokat fog ez meg valtozni, o jobban erzi, hogy mikor van alvasra szuksege. Nekunk az altalam kezdemenyezett rugalmatlan napirend nagyon nem jott be, de ez gyerekfuggo is, gondolom.


Hogy gondoltad egyebkent, 40 perc utan felebresztened? Ha pedig csak 10 percet alszik, visszaringatnad? En olyankor altattam vissza, amikor latszott rajta, hogy almos, nyugos. Ha viszont nem volt az, a fejem tetejere is alhattam, akkor sem aludt vissza. Forditva pedig, ha ebreszteni kellett valamilyen kulso okbol, hat nagyon nem volt jo nekunk, nyugos volt, sirt.

2019. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az en gyerekem ennyi idosen 3x1-2 orat aludt. Gyerekfuggo, hogy kinek mennyi eleg.
2019. jan. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves #2! Valószínűleg rosszul fejeztem ki magam. Nem az lenne a cél hogy a hossza meglegyen az alvásnak. (egyébként ő magától alszik kb 40 percet) inakbb csak az hogy ébren próbálnám tartani az alatt a3ora alatt és hogy kb azonos időben aludjon el. Természetesen nem kelteném fel max megpróbálnám vissza ringatni , de ha látom hogy nyűgös ezt amúgy is meg szoktam próbálni
2019. jan. 29. 09:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ébren tartod, akkor szerintem annyira fáradt lesz, hogy nem fog tudni aludni. Ha felkelted, hogy ne aludjon sokat szerintem ugyanezt éred el, fáradtan ébred, nyűgös lesz és nem fog tudni elaludni megint. HA nem nyűgös és fáradt a babád, akkor én nem avatkoznék bele. Biztos van benne rendszer hogyan alszik, csak nem látod.
2019. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyémek is ennyit aludtak. Vagyis az egyik 4x30-40 percet, a másik 3x 30-40 percet.

Nem érdemes húzni az időt. Csak túlfárad, nehezebben alszik el, de ébredés után is még nyűgösebb lehet, mint elalvás előtt. Aludjon, ha álmos. Nem baj, ha még összevisszaság van. Majd idővel kialakul. Egyedül azt teheted, hogy írod mikor hogy alakul, pl ha sokadjára fordul elő, hogy 2 órával ébredés után kezdi mutatni az álmosság jeleit, akkor arra számíthatsz, hogy ennyit bír ki. Így kicsit előre sejtheted hogy fognak alakulni az alvások aznap.

2019. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már több mint két hete vezeték füzetet arról mit mikor csinál.

Nagyjából van benne rendszer. Szerintem sokszor én vagyok aki hagyja össze vissza folyni a dolgokat. Köszi a válaszokat

2019. jan. 29. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!