Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 11 és fél hónapos babának...

11 és fél hónapos babának átlagban mennyi az ideális alvásigénye összesen (nappal+éjjel)?

Figyelt kérdés
Az én lányom éjjel átlagban 10-11 órát alszik, leszámítva ezt a kánikulát, viszont nappal már jó ideje csak 30-40, max. 60 percet alszik. Már ebbe egy ideje belenyugodtam, mert elég nyugis, aktív baba, kezdem elfogadni, hogy neki ennyi az alvásigénye, de azért időnként még elgondolkozom elég e neki ennyi valóban??

2012. júl. 6. 14:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A nappali tényleg elég kevés. De ha kiegyensúlyozott baba, akkor neki valószínűleg elég ez is. Az én fiamnak tuti nem lenne. Ő éjszaka kb ugyanannyit alszik mint a te picurod, nappal viszont kétszer alszik, általában 1,5-2 órát. Szóval összesen kb 13-15 óra között alszik naponta. Most 14 hónapos.
2012. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy általában este 9 körül alszik el cicin, és ha minden jól megy, akkor ébredés nélkül alszik olyan kb. fél8-8-ig. Egész délelőtt jól elvan, csak ha már érzi, jön az ebédidő, akkor nyűgösködik. Utána tudja már, hogy jön a tente (ismét cicin) és kb. 15-20 percen belül, vagy még hamarabb le is tudom tenni az ágyába... No de 30-40 percet alszik és kész... Estig simán bírja (8-kor fürcsi). Ezt a napi 1x 30-40 percét kb. 8 hós kora óta tartja...
2012. júl. 6. 14:33
 3/23 A kérdező kommentje:
Na az lemaradt, hogy lehet, hogy ahogy elkezd szopizni, már közben relaxál, tehát hozzáadhatnám a cicizés idejét is?
2012. júl. 6. 14:34
 4/23 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne elég neki, ha közben nyugodt, jól fejlődő baba?

A te babád sem olvasta nagykönyvet, amiben meg van írva, mennyit "kell" aludnia. :)

Biztos tudja ő, ne aggódj!


Lányom éjjel 11-12 órát aludt, nappal alig 1 órát 1 éves kora körül. Most 2 éves, és kevesebbet alszik már, de köszöni jól van. :)

2012. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Disi ***** válasza:
Az én babóm most lett egy éves. Kb 10 és fél hós volt, mikor átállt a napi egy alvásra. Addig ő is 2x30 percet aludt nappal. Most általában fél 8-kor kel, és dél- fél 1 körül alszik el és általában másfél-2 órát alszik, ha valami front is jön, van hogy 3-at is. Úgyhogy hosszabodott a nappali alvása, aminek én nagyon örülök. Biztos nálatok is alakul majd. Amúgy az átállás nagyon durva volt, emlékszem volt olyan nap hogy 20 percet aludt és pörgött este 9-ig. És ez így ment egy hétig. Mire nagyon megijedem hogy valami nincs rendben beállt a mostani menetrend.
2012. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Próbálok nem aggódni, de körülöttünk szinte csak sokat alvó baba van, mindig úgy érzem, vele "nincs rendben v.mi". De ez csak hullámokban tőr rám, főleg, ha egy nap semmit nem alszik, mert korábban voltak olyan nappalok is és azt is bírta... Ráadásul így nem sok feltöltődési időm van napközben... :-( De imádni való és még nem volt beteg :-)
2012. júl. 6. 14:46
 7/23 A kérdező kommentje:
Nálunk ez már több hónapja így van, én is bíztam benne, hogy ez csak az átállás, de asszem olyan 8hós kora óta alszik 1x... Korábban is össze vissza aludt napi 2x, ill. olyan 4-5 hós korától volt, hogy 1 aludt 11-től (akkor volt, hogy 1-2 órát) este egész későn, majdnem fürcsi idő előtt kb. fél-1 órát. Ez olyan 7-8 hós kora körül megszűnt...
2012. júl. 6. 14:49
 8/23 anonim ***** válasza:
11 hónapos babám nekem rengeteget alszik, de már pici kora óta, éjjel 12 órát (este 7től reggel 7-ig) és napközben min 2x1,5- 2 órát (fél 9-fél 11, 12-2) meg még néha 4-5 körül még egy fél órát
2012. júl. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de olyanok írjanak, akiknek szintén keveset alszik a babája, ne érezzük magunkat egyedül :-)
2012. júl. 7. 12:30
 10/23 anonim ***** válasza:

Szia, az én gyerekem is keveset alszik - mióta megszületett. Már a kórházban is csak max.14-15 órát aludt a születése utáni napokban. No, azóta aztán meg... Volt olyan hónapunk, hogy 9 óra volt az átlag. Egy darabig nagyon ideges voltam, de muszáj volt elfogadnom, hogy ő ilyen. (Én meg közben persze tök ki voltam akadva - néha még most is - hogy semmire nincs így időm, milyen jó lenne, ha legalább plusz 1 órát aludna)

Most 10 hónapos: este 22.30-7.00-ig alszik (ez már nagyon jó!), nappal aztán 2-szer kb.1 órát, ami szintén már nagyon jónak mondható.

Én is olvasnék hasonlókról, mert tényleg néha nagyon nehéz elfogadni, hogy más a jól alvó babája mellett mennyi "szabadidővel" bír...

2012. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!