Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Olyanoktól kérdeznék, akik...

Olyanoktól kérdeznék, akik kezdetben egy szobában aludtak a babával, majd pár hónaposan áttették saját szobába. Hogy viselte a baba?

Figyelt kérdés

2 héttel szülés előtt költöztünk panelből kertes házba. A gyerekszobát nem volt időnk már berendezni, így a hálószobánkban lett felállítva a kiságy, ami kényelmesebb is volt.


Most viszont kész a szoba és szeretnénk átrakni a kisfiunkat. Észrevettük, hogy zavarjuk őt (pl. valamelyik éjszaka felébredt arra, hogy tüsszentettem).


Éjszaka már nem eszik. De most elég gyakran kel, mert jön az első két foga.


Este a kiságyban magától elalszik. 6 hónapos.


Kérdésem, hogy mennyire fogja ez megzavarni az alvási szokásait?


Ideális ez 6 hónapos korban vagy várjunk még vele?


Fürdetni is a hálóban szoktuk, de így az is a gyerekszobában történne.


Kicsit bizonytalan vagyok. Szeretném is meg nem is.


Nálatok hogy viselte a baba?


2019. ápr. 23. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Miért fürdettek a hálóban? Nincs fürdőszoba?

Én a fürdetést is áthelyezném a fürdőbe, ha már erre lett kitalálva fürdő.


Nem problémáznék ennyit. A nagy 1 éves koráig volt velünk egy szobába, elköltöztünk, lett saját szobája, ami a nappalibol nyilt. Az első par napban nehezebben aludt el, nyügösebb volt, aztán megszokta. A kicsit ezért 2 hetes koratól a szobaban kiságyban altatjuk.

2019. ápr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Természetesen van fürdőszobánk.


Azért fürdetünk a hálóban, mert nekünk így kényelmes. De nem mindegy? Nem erre irányult a kérdésem.


De köszönöm a választ!

2019. ápr. 23. 15:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 10 hónapos koráig a mi hálószobánkban aludt külön kiságyban (szóval nem velünk egy ágyban), de ekkorar nagyon éreztük hogy külön szobába kellesz tenni mert nem nagyon aludt jól. Pl 7 órakor már lefektettük, az éjszakákat már átaludta, de mivel mi még nem aludtunk 7 órakor, így még suttogva beszélgetni sem lehetett a szobában, nem hogy esetleg tv-t nézni vagy ilyesmi mert már azonnal felsírt. Ez ment 10 hónapos koráig, amikor is eldöntöttük hogy külön szobába tesszük, onnantól sokkal nyugisabban átaludta az éjszakát, mert csend volt körülötte. Mi végre tudtunk este férjemmel még tvzni, normál hangerővel beszélgetni, a gyerek meg nyugisabban aludt a másik szobában a csendben :) mindenki jobban járt.
2019. ápr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Én is ebben reménykedem!

2019. ápr. 23. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!